Jak podłączyć PS3 i BenQ w500

wiatrak

Active member
Bez reklam
Widzę że Bambolo lubi ping-pong. :)
Ale tu chyba nie miejsce...
W związku z tym nie da rady krótko... :)

Po tym co pisałeś nie raz na temat kalibracji i powyżej o Black Level zrozumiałem że nadajemy na różnych falach i dyskusja jest niecelowa...

Nadmienię jedynie że opcja Black Level w Benq'u służy ku temu, by dopasować się do systemu TVColor, w jakim projektor ma wyświetlać obraz.
Cytat za "BENQ W500 projector_manual_3771.pdf":

",,,The grayscale video signal is measured in IRE units. In some areas which use NTSC TV standard, the grayscale is
measured from 7.5 IRE (black) to 100 IRE (white); however, in other areas which use PAL equipment or Japanese
NTSC standard, the grayscale is measured from 0 IRE (black) to 100 IRE (white). We suggest that you check the
input source if it is with 0 IRE or 7.5 IRE, then select accordingly....."

Dla tych, którzy nie znają angielskiego ani pewnych szczegółów transmisji sygnału TVC, pozwolę se nieśmiało przetłumaczyć....

"...Skala szarości w sygnale video mierzona jest w jednostkach IRE. W krajach używających systemu NTSC skala szarości rozciąga się od 7,5 IRE (czerń) do 100 IRE (biel); jednakże w krajach gdzie używa się systemu PAL lub japońskiego NTSC, skala szarości rozciąga się od 0 IRE (czerń) do 100 IRE (biel). Zalecamy abyś sprawdził z jakiego źródła sygnału będziesz korzystać, i odpowiednio ustawił Black Level..."

Możesz sobie oczywiście pstrykać ustawieniami jak Ci się żywnie podoba, na tyle to jeszcze jest wolny kraj. Ale skoro dowolnie sobie ustawiasz w W500 taką funkcję to coś tu jest chyba nie tak?
Nie ma to nic wspólnego z osiągnięciem optymalnej jakości obrazu, na czym mi by zależało...

Dla Ciebie być może wystarczy sama frajda z duuużego ekranu, ku chwale Ojczyzny i na zdrowie!!! Nie uważam że to źle ani z tego powodu nie czuję się lepszy, jeden woli rybkę a drugi woli pipkę, jak mawia stare przysłowie pszczół... ;)

Przeczytaj jeszcze raz: "Co do screendoor, dla W500 zalecają 1,6 a dla konkurencji 1,4 jako minimum stosunku odległość/szerokość ekranu"
Nie półtora metra. Dla 91", czyli ok. 2m szerokości jest to 3,2 m dla W500 i 2,8 m dla konkurencji.

Nie napisałem że kontrast dynamiczny się nie liczy, Wymienione projektory mogą mieć ten parametr nawet poniżej 50:1. Nie zmieni to faktu że W500 będzie miał mnniej od konkurencji...

Brak drugiej przysłony w W500 wynika tylko i wyłącznie z presji na obniżenie kosztów. Wszyscy inni producenci korzystający z matryc 3LCD podwójną przesłonę stosują. Nadal, pomimo doświadczeń Benq....

Nazwę E-torl można se nazywać bełkotem, ale nie technologię która za nią stoi. Nie jest ona jakimś wielkim odkryciem, ale przyczynia się do poprawy jakości obrazu...

A sformułowanie lampa to lampa....

Eeeeech!!!

Różne fale...

Jak myślisz, z czego wynikają zachwyty recenzentów nad kolorami Epsona? (Czyli jednak jest lepszy? Może jednak warto dopłacić kilkaset pln? :rolleyes: )

Tak dla wiadomości, ilość bitów nie wpływa bezpośrednio na jakość (neutralność) odwzorowania barw a głównie na płynność ich gradacji. A czynnikiem, który w dużym stopniu determinuje wierność oddawania kolorów, jest właśnie jakość lampy...

A co do zakupów końcówek w elektronice... Jest szkoła, która je zaleca, o ile nie dotyczy firm krzak i problemów z serwisem. To że np. EMP TW680 zchodzi z linii produkcyjnych, nie czyni go nagle gorszym urządzeniem, a pozwala za to go znacznie taniej zakupić...

Naprawdę uważasz że albo W500 za 2300 pln albo inne co za 10 000 pln?
Ja uważam że lepiej dopłacić kilkaset pln za nawet nieco lepszą jakość.
De gustibus... Albo inne fale...

I na koniec mała uwaga. A na ostatni koniec mała dygresja... :)

Powinienieś zacząć rozróżniać osobistą przyjemność z używania jakiegoś urządzenia od obiektywnej oceny jego jakości. To dwie czasem bardzo odległe sprawy....
Myślę że taka postawa jest słuszna jeśli chce się innym doradzać...

Jesienią ubiegłego roku na otwarcie marketu dla skner rzucili między innymi 20 calowe monitory LCD Belinei po 650 pln. Znajoma relacjonowała iż jej ślubny i dziecię są zachwyceni, gry, filmy, super....
Chwilę po tym padł mój zasłużony Hyundai, trza było więc zakupić monitor. Wziąłem więc tą Belineę....

Hmmm.... De gustibus... W aspekcie kinowo filmowym to jest straszna LCD kaszana, głównie za sprawą kontrastu i kątów widzenia.... No masakra i porażka.... Ale jednocześnie uważam że to było bardzo dobrze wydane 650 pln!!! Nie jestem zawodowym grafikiem i wierność barw w monitorze nie jest mi niezbędna, filmy to nie na monitorze... Za to mam duży ekran, otwarte 2...4 okna na raz i w pełni widoczną ich zawartość, jendo nie przysłania drugiego, w końcu mogę w miarę komfortowo przeglądać pliki w PDF'ie i wyświetlić wyraźnie niemal cały rysunek w CAD.

Zrobiłem dobry zakup ale nigdy by nie przyszło mi do głowy twierdzić że Belinea 2025 S1W ma dobrą jakość obrazu... :cool:


I mały edit....

Właśnie spojrzałem na stronę Benq. Chwalą się iż w swoim topowym projektorze W20000 zastosowano system.... Dual Iris... :p :p :p
Widać tym razem dział inżynieryjny miał więcej do powiedzenia od księgowości...
;)
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Wiatrak, nie ma rady. Kupisz Benq w500 to się przekonasz ile z tego prawdy co napisałeś.

Że niby Black Level służy do czego w Benq w500?

Screendooor widoczny z 3 metrów?

Lampa projektora ma za zadanie....hm...świecić? Nie wiedziałem że "robi" coś jeszcze.

E-torl, dualiris, 10000:1....naczytałeś się kolorowych ulotek marketingowych w necie.

Benq też ma dla ciebie zajefajną stronkę w necie z kolorowymi znaczkami: SenseEye, H.Q.V.....fajne nazwy i loga, no nie Wiatrak?

Przepraszam, ale ty nie masz tego sprzętu więc zupełnie nie masz o nim pojęcia. Bazujesz na tekście i reklamie, a nie na praktyce.

Kupisz, zobaczysz.

PS. Przestudiuj ten artykuł po angielsku o kontraście, który zapodałem wyżej. To Ci wiele rozjaśni. No choćby w teorii ale przynajmniej poprawnej, bez "trzech pasków Adidasa" i bez marketingu rodem z telezakupów "Mango".

Moja rada dla kupujących budżetowe projektory do kina domowego jest jasna, szczera i w dobrej wierze. Moim zdaniem nie warto dopłacać nawet kilku stówek, a tym bardziej tysiąca złotych (na chwilę obecną). Podkreślam jednak, że rozumiem osoby które parę miesięcy temu kupiły już Tw680(700) lub Sanyo z5, bo to znakomity sprzęt, którego szczerze im gratuluję. Ja doradzam takim ludziom jak Wiatrak którzy dopiero przymierzają się do zakupu w sytuacji jaką mamy obecnie na rynku projektorów i spędzają czas na kontemplacji ulotek marketingowych. Chcę wam pomóc!
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
Bambolo naprawdę sądzisz, że klasa wyżej jest dopiero 10000 zł nad W500? :hmm:
Otóż dołóż zero do w500 i wyjdzie w5000, które dzieli nie klasa, ani dwie a przepaść.
 

Bambolo82

Banned
Tidus1024 napisał:
Bambolo naprawdę sądzisz, że klasa wyżej jest dopiero 10000 zł nad W500? :hmm:
Otóż dołóż zero do w500 i wyjdzie w5000, które dzieli nie klasa, ani dwie a przepaść.
Nie tak dosłownie. Podana przeze mnie kwota 10000 zł to bariera oczywiście symboliczna. Rzuciłem tu tylko hasło. Masz rację, że powinno się raczej mówić o konkretnych maszynach a nie kwotach. Uprościłem dla swojej wygody i zwięzłości wypowiedzi. Dla ścisłości i lepszego zrozumienia przypomnę, że dyskusja tutaj koncentrowała się oczywiście wokół tej trójki: Sanyo z5, Epson tw680(700) i Benq w500. I gdzie ta "przepaść" pomiędzy TYMI konkurentami?

No, ale generalny sens moich poglądów i rad jest chyba jasny, tak?

PS. Przyznaj uczciwie, że słowo "przepaść" pomiędzy Benq w500 a Benq w5000 jest też pewnym przejaskrawieniem (symbolem), bo to są wszystko projektory domowe (amatorskie). "Przepaść" brzmi trochę dramatycznie, aczkolwiek dobitnie. No to niech już Ci będzie ta sobie "przepaść"! :rolleyes: Tylko po co straszyć i epatować tą "przepaścią" nabywców czegoś tańszego?

Drodzy Nabywcy Benq, Epson i Sanyo, nie dajcie się wystraszyć! Będzie się wam podobało!
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
No jak bony dydy, groch o ścianę...
:)

Do czego służy Black Level w W500 informuje instrukcja obsługi urządzenia. A sprawdziłem to po lekturze jednego z testów W500 za oceanem, gdzie recenzent zwrócił uwagę na zaskakująco nieprawidłowy obraz. Po prostu jego Benq był ustawiony pod PAL...

Widoczność screendoor przytaczam za wspomnianym i chyba przez Ciebie też poważanym ProjectorCentral, testy W500 i konkurencji.

Lampa..... :???: :???: :???: Ech ech ech!!! :)

Nie robi czegoś jeszcze.... Ale ważne jest JAK świeci... Skoro piszesz że lampa to lampa to poczytaj sobie o konstrukcji projektorów...
Informacja ta leży w obszarze podstawowego FAQ na temat projektorów.
Lampa ma za zadanie świecić.... Światłem BIAŁYM.
A ponieważ żaden z producentów nie dokonał jeszcze newtonowskiego odkrycia to próbują się jedynie bliżej lub dalej do ideału zbliżyć... ;)
Sam zauważyłeś różnicę w odtwarzaniu barw pomiędzy ekranem a kolorową ścianą. Tak samo działa lampa. Jeśli nie świeci idealnie biało, to obraz nie zachowa równowagi tonalnej i jakiś kolor będzie wzmacniany...
Zastanowiłeś się dlaczego Epson daje taką gwarancję na lampę? To też marketingowy bełkot?

H.Q.V. nie jest znaczkiem Benq'a. Dla mnie to nie marketingowy bełkot, a symbol jednego z najlepszych deinterlacerów na rynku... Znaczek jak znaczek.

Oczywiście że bazuję na tekście. Na dużej ilości tekstów, od czegoś trza zacząć... :)

O kontraście nie potrzeba mi rozjaśniać, podobny artykuł czytałem i to w polskiej prasie, nie pamiętam już ile lat temu...
Producenci mogą se wymyślić jeszcze fikuśniejszą metodę pomiaru kontrastu, w której Z5 będzie miał 100 000:1. Ale nie zmieni to faktu że w tej samej metodzie W500 będzie miał 50 000:1. I nie zmieni to PRAKTYCZNYCH doświadczeń recenzentów, którzy mieli możność porównać W500 i resztę... ;)

Dlatego nadmieniam zawsze że cytuję opinie bardziej ode mnie doświadczonych, szczególnie jeżeli mieli możliwość PORÓWNANIA.

Bambolo, widziałeś w akcji Z5 i TW680??? Miałeś możliwość je porównać?
Jeśli nie to jesteś takim samym teoretykiem jak ja... ;)

A głos pozwoliłem sobie na forum zabrać z racji tego że techniką audio-video i elektroniką interesuję się już od ćwierć wieku, i przez ten czas zdążyłem się małe co nieco dowiedzieć... :eek:k:

I dlatego potrafię rozróżnić informację od ulotki marketingowej... ;)

Wydaje mi się że moja końcowa rada z ostatniego postu jest jak najbardziej aktualna... Pamiętam wojny klanów Atari i Commodore z lat osiemdziesiątych. Jak ktoś skrytykuje maszynkę, którą masz to obraza... ;)

Myślę Bambolo że po prostu jesteś podjarany nową zabawką (na zdrowie!!! Zazdroszczę...:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: ). I nawet nieśmiałą krytykę W500 traktujesz zbyt osobiście...

Przypomina mi się post bodajże Tomka67, który dopiero po czasie zauważył że ma nieprawidłowe ustawienia wejścia DVI. Po prostu na początku człowiek jest oszołomiony kinem w domu...

I na koniec jeszcze praktyczne pytanie do posiadacza W500. Czy do projka dają instrukcję po polsku? Bo google nie zwracają wyniku z polską instrukcją, a na Benq.pl w dziale wsparcie nie ma nawet zagramanicznego user manuala do W500, musiałem se go ściągnąć skądinąd przez google...
 

Bambolo82

Banned
Dobra Wiatrak, zawrzyjmy pokój!

Dostałem polską instrukcję do w500. Jest wielojęzyczna z polskim rozdziałem.
Menu opcji systemu operacyjnego Benq też jest wielojęzyczne i też ma polską wersję.

Pod tym względem będzie OK.

Oglądałem 3 filmy na Epsonie tw680 (kupił go narzeczony mojej siostry jakieś 2 tygodnie temu; nawet sam mu go doradziłem, tyle że to było jeszcze przed obniżką cen benq w500 z 2900 zł na 2300 zł, no więc sytuacja była trochę inna niz dziś). Bardzo fajnie się oglądało, ale niczego za 1000 zł więcej nie uświadczyłem (jeżeli chodzi o obraz; w moim odczuciu Benq i Epson radziły sobie tak samo). Sanyo z5 znam tak jak Ty tylko z recenzji, ale wydaje mi się on lekko górować wyposażeniem nad Benq i Epson (2x hdmi, dualiris, automatyka klapki obiektywu jest bardzo fajna, bo ja nigdy nie zasłaniam obiektywu Benq w500 raz z lenistwa a dwa żeby go nie poruszyć i nie musieć potem znowu bawić się lens shift), tyle że on jest już dzisiaj o 1500 zł droższy niż w500. Nie jestem przekonany czy warto dopłacać tyle forsy akurat do tych dwóch modeli.

Polska gola!!!

PS. przypomniałeś mi fajne czasy dzieciństwa, kiedy trwała wojna 8-bitowych potęg: Commodore C64 vs. Atari XL. Chlip...chlip...chlip ;)
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Hurrrah!!! I am the winner!!! :krol:
Pokój chętnie przyjmuję, mimo iż nie wypowiadałem wojny...;)
W ramach reparacji wojennych pociesz się, w czymś oprócz ceny W500 jest lepszy od konkurencji... Jak wiesz używa H.Q.V. ...

Nawet 2 (gole). Byle więcej od Teutonów... :D

//Edit do pytania erniego111

Zapomnij o LCD jeśli myślisz o kinie w domu. Plazma może być nieco lepsza od projektora jeśli chodzi o jakość obrazu (mowa oczywiście o tanich projektorach 720p). Za to projektory mają bezkonkurencyjny stosunek wielkość obrazu/cena. No i wrażenia z projekcji na 80...100 calach są nieporównywalne do 42...50... :rolleyes: Nawet jeśli jakość obrazu będzie nieco słabsza...
Tylna projekcja zdaje się powoli zamierać, przynajmniej w okolicach 5000 pln.
Jeśli nie boisz się problemów instalacyjnych to bierz projektor!!!
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
wiatrak napisał:
//Edit do pytania erniego111

Zapomnij o LCD jeśli myślisz o kinie w domu. Plazma może być nieco lepsza od projektora jeśli chodzi o jakość obrazu (mowa oczywiście o tanich projektorach 720p). Za to projektory mają bezkonkurencyjny stosunek wielkość obrazu/cena. No i wrażenia z projekcji na 80...100 calach są nieporównywalne do 42...50... :rolleyes: Nawet jeśli jakość obrazu będzie nieco słabsza...
Tylna projekcja zdaje się powoli zamierać, przynajmniej w okolicach 5000 pln.
Jeśli nie boisz się problemów instalacyjnych to bierz projektor!!!

Tak. Wiatrak, dobrze Ci prawi. Instalacja rzeczywiście wymaga trochę determinacji (ekran i rolety), ale moim zdaniem warto. Nie żałuję.

I pomyśleć, że zanim zainteresowałem się zakupem projektora, łaziłem po Media-Marktach i przymierzałem się do jakiegoś LCD 32" za 2500 zł. Dobrze, że się rozmyśliłem w porę!
 

erni111

New member
Hej!!! Dziękuje że zakończył się wasz spór hahaahhh. Wiem że projektor będzie to co da mi wiele frajdy!!! Oglądałem obraz z LCD i PLAZMY jeśli PROJEKTOR będzie lekko gorszym obrazem to naprawdę super. W MEDIA widziałem projektory ale tam zawsze było jasniej i obraz był kijowy! Myślałem że tak jest! Ale jak to podobne obrazy do PLAZM tak mocno nasycone i wyraźne to wspaniale!!! Jeszcze jedno pytanko! Czy widać sporą różnicę między BENQ W 500 a BENQ 5000? Gdzie najlepiej i najtaniej kupić BENQ 500 i jaki EKRAN i ilu calowy?. Z góry wam dziękuje!!!
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ceny projektrów 720p sprawdzisz tu:
http://www.skapiec.pl/site/cat/19/filtr/_0_0_0_0_4173_0_0_0_0_0
Różnica pomiędzy W500 a W5000 jest ogromna.
Ja osobiście nie będę szukał najniższej ceny w kraju, zamówię w najtańszym (i solidnym) sklepie internetowym w Gdańsku, gdzie mieszkam, i odpadną mi koszty i ewentualne problemy z przesyłką...
Wielkośc ekranu najlepiej sprawdź w instrukcji obsługi, wpisz w google Benq W500 user manual.
Na stronie Benq.pl jest kalkulator projekcji, ale niepełny, bo jak pamiętam nie obejmuje przesunięcia w pionie pomiędzy obiektywem a ekranem. W tabelce te informacje są. Z kalkulatora dowiesz się jedynie jaka będzie wielkość ekranu w danych warunkach.

Włączanie projektorów na sklepowych ekspozycjach uczyniło dużo złego dla promocji tej techniki (to sdamo dotyczy rear TV), wiadomo jakie warunki są w sklepie typu MM.

I jeszcze jedna uwaga. Im mniejszy obraz z projektora, tym lepsza jego jakość. Trzeba znaleźć kompromis pomiędzy szczękoopadem przed setką albo i więcej cali a jakością z np. 80". ;)
Na dużym ekranie nie uzyskasz takiego nasycenia jak z plazmy, jeśli poruszamy się w obrębie około 2 000...4 000 pln za projektor. A wyraźnie będzie.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Też mam wrażenie, że Bambolo doradza bardziej subiektywnie...
Ciekawym pomysłem byłoby się wspólne spotkanie, gdzie moglibyśmy przetestować posiadane sprzęty bezpośrednio.
Można by było wynając (złożylibyśmy się) jakąś salkę. W katowickim sklepie MegaHz na pewno nie byłoby problemu.
Pozwolę sobie zajrzeć w tygodniu do nich i sprawdzić czy nie posiadają W500. Może udałoby się rzucić okiem na to co potrafi?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Dobry pomysł!!!
Bo wszystkie te renomowane i budzące zaufanie testy z zagramanicy mają jedną wadę: nie jest to bezpośrednie porównanie. Tak naprawdę tylko taki test jest w 100% miarodajny... A jeżeli jest test porównawczy to 2 maszyn...
Ino co jest w tym mały haczyk... Zebrać te kilka maszyn wraz z właścicielami do kupy to jedno, ale jeszcze je wszystkie skalibrować do użytego w superteście źródła i ekranu.... :shock:
A drugi haczyk... Meloman jest "oświecony" przez TW2000, i niełatwo będzie obiektywnie ocenić W500 ;)
 

Meloman69

New member
Bez reklam
wiatrak napisał:
A drugi haczyk... Meloman jest "oświecony" przez TW2000, i niełatwo będzie obiektywnie ocenić W500 ;)

Ale wiem jak świeci np. AE900 lub TW1000, więc z porównaniem myślę, że nie byłoby tak źle.
Poza tym jeżeli chodzi o JAKIKOLWIEK sprzęt RTV to NIGDY nie sprawdza się zasada, że sprzęt droższy x razy będzie świecił/grał x razy lepiej.
Czasami dla poprawienia jakości o 20% trzeba wydać 50-70% procent. Po prostu nie ma innej rady.
Czy np. Sim2 HT380 świeci kilkanaście razy lepiej od W500, gdyby porównywać tylko cenę?
 

Bambolo82

Banned
Miałem okazje porównać na spokojnie TW680 z w500. Sanyo z5 nie widziałem, ale podejrzewam że to ten sam zawodnik. Dobrze że narzeczony mojej siostry nie zorientował się ze Benq w500 tak potaniał. Wczoraj mi powiedział, że jest zadowolony z tw680 i z mojej niefortunnej porady. Myśli że dopłacił 300 zł i ma za to lepszą gwarancje na lampę.
 
Ostatnia edycja:

erni111

New member
Super dziękuję wiem co kupić!!! BENQ W 500!!! Przeważyła niska cena projektora i lamp i sporo waszych opinii!!! Dziękuje wam!!! Może pytam o wszystko i wydaje wam się ze jestem jakiś nie obeznany ale tak jet co do projektorów i tv!!! Kupiłem dwa lata temu telewizor samsung 32’’ slim i to był mój życiowy niewypał!!! Każdą wadę co ma mój telewizor przeczytałem w tym forum tylko kilka miesięcy póżniej!!! Dałem 2500 i się załamałem!!! W sklepie tego niebyło widać i niebyło słychać dałem do reklamacji ale wiecie sami jak to jest!!! Koleś bezczelnie powiedział mi że muszę z tym żyć!!! One już takie są!!! A obraz krzywy i z boków ekranu fale jak by się elektryzował, i głośny. Wiec ten TV zostaje do żony na seriale i dla syna do bajek! A ja no coś wielkiego ahahahaha. Mam pokój 4.5 – 5m jak daleko ma być projektor od ekranu? I czy podwiesić pod sufitem? czy dać na przeciwnej ścianie od ekranu ok 3.5 m czyli nad głową. Jak będzie lepiej? I jaki ekran szukać w jakiej cenie? Proszę o link strony do ekranów!!!
 

Bambolo82

Banned
Kto pyta, nie błądzi. :eek:k:

Niedrogie i dobre ekrany: http://www.ekrany-projekcyjne.pl/index.php

Odległość a wielkość ekranu dla w500 (czyli kalkulator projekcji Benq): http://benq.pl/projectioncalculator/benq_calculator_fs.html

Jeżeli chodzi o instalację to musisz sam to sobie wykombinować, ale dla orientacji obejrzyj sobie zdjęcia jak ja to wszystko u siebie zainstalowałem (mam pokój 4m x 3.5 m, projektor na wysokości ok. 1,2 m na półce wąskiego regału, odległość obiektywu od ekranu: 3,5 m; ekran półramowy Wersal 16:9 91" 210 cm szeroki ok 1 m wysoki; oglądam z kanapy ok. 3,2 m od ekranu; projektor jest umiejscowiony tuz nad głową widza na kanapie, na lewo od jego głowy; przydaje się lens shift, który wychylony jest na maxa w prawo i na zero w pionie): http://picasaweb.google.pl/proevo82/EkranWERSALMW210PIBenqW500ZdjeciaDziennne

Sugestia 1: żeby bawić się w projektor przed zachodem słońca musisz mieć rolety podgumowane (100% odbijające światło); pełne zaciemnienie jest absolutnie konieczne aby uzyskać maksimum dobry obraz i satysfakcję

Sugestia 2: postępuj w takiej kolejności (czyli jak się do tego zabrać): przestudiuj wstępnie swoje warunki mieszkaniowe i zastanów się czy masz miejsce na duży ekran i odległość projekcyjną (pomierz strategiczne miejsca; na 90" musisz mieć tak z 4 metry wolnej ściany żeby to jakoś funkcjonowało!), przemyśl czy i jak zapewnisz całkowite zaciemnienie, wybierz projektor (ale jeszcze nie zamawiaj!), pobaw się solidnie kalkulatorem projekcji pod ten konkretny model, poczytaj na temat wymiarów urządzenia, dokładnie jeszcze raz przestudiuj swoje mieszkanie pod kątem miejsca i wstępnie zorganizuj miejsce instalacji, kup projektor, zainstaluj maszynę, pooglądaj spokojnie parę dni na ścianie (nawet kolorowej) w celu zorientowania się jaka wielkość obrazu Ci pasuje (uważaj żeby nie przesadzić z wielkością bo oglądanie czegoś dłuższego od "Dobranocki" będzie skutkować bólem szyi i głowy; pobaw się zoomem i położeniem obrazu, czyli lens shiftem) i czy miejsce na projektor i oglądanie jest aby na pewno dogodne; dopiero na samym końcu wybierz i zamów ekran, który będzie odpowiedni do tego co przećwiczyłeś wcześniej. Potem musisz jeszcze zainstalować ekran, dlatego miej w pogotowiu wiertarkę, metrówkę i poziomicę jak dostarczą ekran! UFF, ciesz się cudownym gigantycznym obrazem za relatywnie małe pieniądze.

Ja nie żałuje zachodu.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry