Jak podłączyć plazme, amplituner, nagrywarke dvd.

qwerty17

New member
Mam problem z podłączeniem kina domowego.
Sprzęt to :
1) TV plazma panasonic TH-42PA60E
2) Amplituner panasonic SA-HR50
3) Nagrywarka panasonic DVD DMR-EH55

Jestem zielony w temacie dlatego proszę o pomoc z podłączeniem tak żeby było jak najlepiej. Proszę o opis co z czym i jakim kablem. Dodam tylko że tv i amplituner posiadają wejście hdmi a dvd optyczne.


Czy taki schemat byłby dobry:
tv.JPG
 
Ostatnia edycja:

qwerty17

New member
Muszę przyznać, że fantastyczne jest to forum. Tylu znawców, tyle fachowych porad. Szkoda tylko, że żaden z was przez dwa dni nie potrafił udzielić odpowiedzi na proste pytanie. Co nie którzy mądrują się na temat jakości kabli, bo przeczytali coś kiedyś gdzieś, wychwalają się jacy to nie są mądrzy tylko jak pojawia się prosty post to nic nie wiedzą. Pozdrawiam i polecam inne forum, na pewno nie to.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
dla mnie jest OK, aczkolwiek ja wszystko mam podłączone pod amplituner i nie dziele nic z TV bo po co jak i tak dźwięk wole ten z kolumn niż z TV
 

Toschack

New member
W nagrywarce masz wyjście "HDMI AV out". Podłącz kablem HDMI do amplitunera. Optyczny do ampli i komponenty możesz wówczas odłączyć. Najlepsza jakość jest po HDMI. Reszta OK
 

Redundantor

New member
No nie, fantastyczny z Ciebie qwerty17 nowy uczestnik forum. Nie zauważył, że temat wałkowany po 3 razy na każdej stronie w tym odnośniku. Przez dwa dni nie potrafił znaleźć opcji szukam lub zmiany strony.

Chłopaki wiedzę mają, ale pewnie nie chce im się 10 raz tego samego pisać.

Zwłaszcza, że co chwilę ktoś przypadkiem wpada na 5 minut z takim pytaniem i nie chce mu się czytać.
 

qwerty17

New member
Niestety w nagrywarce nie ma wyjścia hdmi dlatego pytam jak będzie najlepiej. Z drugiej strony nagle trzy odpowiedzi, dziękuje.
 

Toschack

New member
Napisałeś: "Niestety w nagrywarce nie ma wyjścia hdmi "
To dziwne bo w DVD Recorder DMR-EH55 jest wyjście HDMI. Może masz inny model? W instrukcji w języku angileskim na stronie 19 jest opisane połączenie z TV po HDMI!
 

Attachments

  • DMREH55-19.jpg
    DMREH55-19.jpg
    52,2 KB · Wyś: 1079
Do góry