jak podłączyć pc + nbox + amplituner + TV

Witam. Jutro będę miał moje pierwsze kino domowe i stąd moje pytanie:
1. Komputer podłączam z amplitunerem Yamaha Rx-A 740 przez hdmi.
2. N-box podłączam po hdmi z amplitunerem.
3. Amplituner podłączam przez hdmi z tv philips 32pf7411, który ma już 8 lat czyli zapewne niema hdmi arc.

Czy będę miał dźwięk 5,1 w amplitunerze ? I czy dźwięk będę mógł mieć również z głośników tv, aby nie musieć włączać amplitunera np. do oglądania wiadomości.
Jeśli nie to jak to podłączyć inaczej?
 
Podłączyłem pc z ampli po hdmi, dekoder "n" z ampli również po hdmi, w ampli hdmi out połączyłem z tv. Jeśli puszczam film na monitorze komputera dźwięk mam we wszystkich głośnikach. Problem występuję kiedy włącze tv. Wtedy komputer przestaje widzieć amplituner i dźwięk znika. Próbowałem różnych ustawień na pc ale udawało mi się tylko uzyskać dźwięk stereo. Wyłączam tv i magicznie komputer znów widzi yamahę i mogę ustawić dźwięk wielokanałowy.
Ma ktoś pomysł co jest nie tak?
 
Zadałem pytanie i sam sobie muszę odpowiedzieć, może ktoś skorzysta z tych rad. Albo coś robię nie tak, choć postępuję zgodnie z instrukcją obsługi albo problem leży po stronie braku kompatybilności mojego starego tv z amplitunerem. Poszedłem trochę okrężną drogą ale jakieś rozwiązanie znalazłem. Problem wywoływało podłączenie amplitunera wyjściem hdmi out z wejściem tv hdmi. Wtedy to mój pc po włączeniu tv przestawał widzieć yamahę a zaczynał widzieć tv philipsa i pozwalał na przesyłanie dźwięku tylko w stereo. Więc odłączyłem kabel z hdmi out. Podłączyłem za to pc jednym kablem hdmi bezpośrednio z tv w celu przesłania obrazu, a drugim hdmi podłączyłem pc z ampli i bez przeszkód poszedł dźwięk wielokanałowy. Podobnie dekoder "n" podłączyłem po hdmi z tv, a dźwięk puściłem kablem optycznym do ampli. Teraz wszystko hula. Minusem takiego rozwiązania jest brak wyświetlania informacji z amplitunera na ekranie tv, ale to da się przeżyć no i wykorzystanie obu dostępnych wejść hdmi w tv. Na szczęście na obecną chwilę więcej nie potrzebuję. Będę jeszcze szukał innych rozwiązań, ale do tego czasu mogę się cieszyć z kina :)
 
Do góry