Jak podłączyć PC do kina i TV

HardyDemon

New member
Witam Wszystkich Forumowiczów
smile.gif

Chciałbym sobie zagrać w jakąś fajną grę (a bardzo dawno tego nie robiłem :/) z efektami
zeby.GIF

I moje pytanie brzmi jak podłączyć kompa do TV i amplitunera żeby dźwięk był w formacie 5.1 itd i obraz najlepiej HD
TV jaki mam to Samsung seria6 52" full HD 100Hz
Amplituner: Pioneer VSX-918V
DVD: Pioneer DV-410V-S
A połączone jest DVD-TV kablem HDMI
DVD-Amplituner kablem cyfrowym
Domyślam się, ze TV z PC najlepiej HDMI ale myślę że to chyba dźwięku nie prześle.
Proszę o poradę...
Z góry dziękuje za pomoc!
Pozdrawiam
 

Mike_D

New member
Piszesz że masz wyjście HDMI w kompie - zatem powinieneś móc też wysłać tym dźwięk (ale to zalezy od karty graf.). Jesli nie, kolejne pytanie - masz kartę dźwiekową z wyjściem SPDIF (coax/toslink)? Jesli tak - podłączasz dźwięk do ampli, obraz tez do Ampli (918 ma dwa wejścia) i wszystko śmiga, jeśli nie - sorry, ale dźwieku wielokanałowego w grach nie uświadczysz (ew. możesz kupić karte dźwiękową która wyjście cyfrowe będzie miała).

obraz z DVD w sumie też do ampli mógłbyś podłaczyć ;)
 

HardyDemon

New member
Hmm... W kompie mam wyjście DVI i adapterem na HDMI czy takie coś również może przenieść dźwięk? Grafika to NVIDIA GeForce 9500GT...
Jest szansa?
Jeżeli to się nie uda to zmienię kartę dźwiękową bo tą co mam jest zintegrowana z p.główną niby porządną ale słychać że nie jest rewelacyjna....
Pozdrawiam
 

HardyDemon

New member
Dzięki Panowie za pomoc...
ale mam jeszcze jedno małe pytanko razem z karta graficzną dostałem kabelek który jest zakończony dwoma pinami (nie wiem czy to sie tak nazywa) i oznaczony: czarny GND a czerwony SPDIF dedukuje ze jest on po to żeby połączyć kartę dźwiękową z graficzną...
Czy jest szansa podłączając to osiągnięcia wcześniej opisanych efektów??
Pozdrawiam
 

Mike_D

New member
Zapodaj jakieś zdjęcia karty graf. z przejściówką na HDMI I wejściem na ten kabelek, bo ciężko mi to sobie wyobrazić..

Teoretycznie taka możliwość jest - ale podstawa to to, czy Twoja karta dźwiękowa ma wyjście SPDIF (nie chodzi tylko o to czy kabel który dostałeś pasuje do niej fizycznie, ale o to, czy karta ma mozliwość wyprowadzenia cyfrowo dźwięku).
 

HardyDemon

New member
Udało mi się to zmontować i działa :) Dostałem przy zakupie karty graficznej kabelek z jednej strony z wejściem do grafiki i z drugiej zakończony dwoma pinami SPDIF i masą i znalazłem w specyfikacji płyty głównej (bo dźwięk mam zintegrowany) gdzie się to lokuję i działa... Co prawda dźwięk był strasznie zakłócony ale jak tylko będę miał wolna chwile to postaram się to wyeliminować...
Pozdrawiam
 
Do góry