Jak podłączyć następujący zestaw

jedrek_1

New member
Jak najlepiej podłączyć to wszystko ze sobą:
LCD JVC 42P80 (2xHDMI)
Ampli H/K avr255 (3xHDMI)
DVD Pioneer dv-410

w najblizszej przyszłości jeszcze dekodr Cyfry+

Jakiej firmy kable (2x4mm-fronty, 2x2,5 reszta) polecacie do podłączenia ampli z głośnikami Jamo s606?
 

pao

New member
DVD<=>Ampli<=>TV - wszystko po HDMI - prosto, szybko i bezboleśnie.

Do tych Jamo możesz zakupić kable Procab LS40/LS25 - niedrogie i w tej klasie całkiem przyzwoite, mają pozytywne opinie, poza tym nie ma co przepłacać, w tej klasie sprzętu prawdopodobnie nie usłyszysz różnicy w porównaniu z droższymi kablami. Wydaje mi się, że w tej konfiguracji spokojnie wystarczyłoby dać 2,5mm na fronty i 1,5mm na resztę (wtedy Procab LS25/LS15).
 

jedrek_1

New member
2 pytania:
Wystarczy że DVD podłącze do Amplitunera? Nie musze go podpinać do TV?

Czy DVD z Ampil nie trzeba oprócz HDMI połaczyć Cooxialem? Bo tak wyczytałem w jednym z wątków.
Cytuje:
"z tego co wiem hdmi prześle dźwięk wprost do tv a nie na kolumny, dlatego potrzeba dodatkowy kabel na dźwięk na kolumny"

"oczywiście że sam hdmi wystarczy by przekazać dźwięk i obraz.... dalej , ale nie potrafi zdekodować go i puścić na kolumny, w tym przypadku hdmi jest tylko przejściówką"
 

sempik

New member
jedrek_1 napisał:
"z tego co wiem hdmi prześle dźwięk wprost do tv a nie na kolumny, dlatego potrzeba dodatkowy kabel na dźwięk na kolumny"

"oczywiście że sam hdmi wystarczy by przekazać dźwięk i obraz.... dalej , ale nie potrafi zdekodować go i puścić na kolumny, w tym przypadku hdmi jest tylko przejściówką"
Czasem i na tym forum ludzie głupoty piszą. W odniesieniu do H/K 255 nie ma to zastosowania.
 

pao

New member
jedrek_1 napisał:
2 pytania:
Wystarczy że DVD podłącze do Amplitunera? Nie musze go podpinać do TV?

Czy DVD z Ampil nie trzeba oprócz HDMI połaczyć Cooxialem? Bo tak wyczytałem w jednym z wątków.
Oczywiście możesz jeszcze dodatkowo bezpośrednio połączyć DVD z TV, jeśli nie zawsze będziesz włączać amplituner do obejrzenia filmu.
Wtedy masz do wyboru:
1) SCART RGB
lub
2) Component (video) + 2 x Cinch (audio)

Ewentualnie trzecia możliwość: Component + Coaxial (DVD<=>ampli) oraz HDMI (DVD<=>TV i ampli<=>TV)
 
Do góry