Jak podłączyć laptopa z TV

timbot

New member
Bez reklam
nie bedzie tak dzialac, niestety, upraszczając przejciowki dvi->vga są jednostronne, to znaczy z dvi zrobisz vga, ale z vga nie puścisz sygnału na cyfrowe dvi
 

rywin84

New member
Witam
Posiadam telewizor Panasonic TX-32LE7P/S i chce go podłączyć do laptopa który ma tylko wyjście vga i s-video(karta graficzna GeForce 8600M GT) a TV ma gniazdo HDMI i S-Video.
Przez s-video połączyłem ale jakość obrazu jest niezadowalająca więc się zastanawiam nad połączeniem adapter vga do dvi a potem kablem dvi-hdmi. Czy będzie działać???

Proszę o odpowiedz, może ktoś jakoś inaczej podłączył???

pozdro
 

masay

New member
Witaj. Aby podłączyć laptopa do TV najlepiej by było gdybyś miał w notku wyjście HDMI bądź DVI bo wowczas kupujesz tylko kabelek i wszystko działa. Jednak często zdarza się że notki mają wyjścia VGA i S-Wideo a telewizory nie mają wejścia VGA. Wówczas bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup stacji dokującej na USB z wyjściem DVI na przykład tu:
www.allegro.pl/item334971562_okazja_dynadoc_toshiba_usb_uniwersalna.html
i wtedy wszystko śmiga aż miło.
Ja korzystam z takiego rozwiązania bo mam notka Toshiba Satellite A215-S7422 który nie ma wyjścia DVI tylko VGA oraz S-Wideo a mój telewizor ma tylko wejście S-Wideo oraz HDMI więc jedynym wyjściem okazała się stacja dokująca którą szczerze polecam.
 

dj_daro

New member
Panowie mój motyw to Laptop z 7-pinowym wyjściem s-video. TV (jeszcze crt) ma euro, cinch lub s-video. Po podłączeniu kablem s-video 4-pinowym obraz nie wygląda najlepiej. Zastanawiam się czy połączenie s-video (7pin)-> euro da lepszy efekt. I fakt, że 3 piny nie są podłączone czy to nie wina pogorszenia obrazu. Jeśli nie da rady ten sposób to może podłączyć laptop do nagrywarki LG rh7800, która ma złącza: A/V-In, S-Video In, DV-In, Antenowe, RF, 2 x Euro, Coaxial, Optyczne, A/V-In/Out, Component/Progressive Scan.
Proszę o pomoc.
 

timbot

New member
Bez reklam
niestety, w twoim przypadku, nie ma lepszego rozwiazanie niż to s-video.
możesz jedynie pokombinowac z rozdzielczością, tu pewien nie jestem, ale wydaje mi się że przez s-video można przepchnąć max 1024x768
podlaczenie s-video -> euro da najwyżej porównywalny obraz, na pewno nie lepszy
 
Do góry