Jak podłączyć kino domowe do Tv i nboxa ?

Durf

New member
Witam!
Stoje przed bojowym zadaniem podlaczenia takiego kompletu jak w temacie:
Panasonic SC-PT550 + sharp 37xd1e + nBox
tak aby otrzymac jak najlepszą jakosc obrazu i dzwieku.

Wejscia TV:
terminal HDMI x 2, SCART x 2, Component, AV/S-video, PC-in, Gniazdo D-Sub 15pin 1 szt.Wejście Composite video Cinch 1 szt. RCA
Wejście S-Video mini DIN 1 szt.Wejście audio RCA Cinch 2 szt.



Wejścia kina:

Złącza HDMI
Złącze EURO (RGB)
Wyjście komponentowe
Wejście cyfrowe jest (optyczne)
Wejście audio





Wejscia nBoxa:
  • HDMI
    Wtyczka Ethernet
    2x RCA (stereo audio)
    TV SCART
    Optyczne wyjście dźwięku cyfrowego S/PDIF

    No i dotychczas tylko wymyśliłem, zeby i kino i nboxa podłaczyc do tv przez kable hdmi, tylko nie wiem czy to wystaczy? No i jeszcze jak podpiąc kino z nboxem, zeby dzwiek z niego szedl od razu do kina ? Ogolnie jakby ktos napisal jakąś mala instrukcje bylbym bardzo wdzieczny. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
 

simonbl

New member
Podłączenie

Ja mam dodone kino i podłączeyłem je następująco.
Kino domowe do telewizora : HDMI
Nbox do telewizora: HDMI i dwie czincze do dzwięku (niestety w moim telewizorze tak muszę łączyć)
Nbox i kino domowe: 0,5m kabla optycznego toslink (dzwięk z nki przez zestaw kina).
 

macunaima

New member
Połączenie jak wyzej dobre ale jak kino domowe ma wejście optyczne audio to połączenie analogowe na czincze jest już zbędne (optyczne jest zdecydowanie lepszej jakości i można słuchać dzwięku surround 5.1) dźwięk rozdzielony jest na 6 głośników jezeli oczywiście jest taka ścieżka dźwiękowa, a jezeli nie ma to w kinie domowym przełączamy na dolby prologicII i dźwięk płynie również z tylnych głośników ale to nie jest to samo co dolby surround. Większość kin domowych tej klasy nie ma wejścia optycznego a tylko AUX cyfrowe (elektryczne). Akurat Panasonic SC-PT550 i SC-PT850 ma. Dla tych którzy nie mają wejścia optycznego jest ratunek w konwerterze sygnału cyfrowego optycznego na elektryczny cyfrowy (przy krótkich kablach nie specjalnej różnicy w jakości). Cena konwertara 80-100zł + 2 kabelki jeden optyczny i jeden coaxial.
 

Gollden

New member
Mam zamiar kupić to samo KD i moje pytanie jak połączyć taki komplet:

TV 37" LE37R82B:

3xHDMI
HDMI-CEC x 1
component
SCART X 2
s-video

KD Panasonic SC-PT550:

Złącza HDMI
Złącze EURO (RGB)
Wyjście komponentowe
Wejście cyfrowe jest (optyczne)
Wejście audio

Ferguson AF-6318:
wyjścia: 2x EURO TV/VCR, 2x Cinch AUDIO 1x Cinch VIDEO;
wyjście S/PDIF coaxial Cinch (cyfrowe wyjście fonii)

PlayStation 2

Czy jeżeli Fergusona połącze z TV przez EURO a fonie z tego tunera do KD przez coaxial to na oglądaniu cyfry będe mieć dzwięk 5.1?
Jak podejrzewam KD z TV tylko przez HDMI a PS2 z TV kablem z koncówką do TV przez component.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi ;)
 

dekospoko

New member
Podłączenie ... Proszę o pomoc ...

Hejka ...
A ja mam:

TV
Samsung Plazma PS-42C91H
http://www.samsung.com/pl/products/television/plasmatv/ps_42c91h.asp

Kino Domowe 5.1 + SUB
Yamaha RX-V461 + Yamaha DVD-S661 + Głośniki Prism Audio Emerald HT-300
http://www.audioklan.com.pl/www-produkt.php?id=1347

A do tego mam jeszcze polsat cyfrowy i tuner
Samsung DSB-S305G
http://www.cyfrowypolsat.pl/telewizja-satelitarna/tv-sat_samsung_DSB_S305G_parametry_techniczne.html

I problem jest taki że intrukcja nie jest dla mnie jasna :( niestety.
Jestem nowicjuszem.
Proszę o pomoc jak mam to podłączyć? Oczywiście dla najlepszej jakości obrazu i Dźwięku??

Aha .. Mam kabel do kompa tylko nie działa??
czy to trzeba jakoś konfigurować?

Dzięki z góry za pomoc.
Pozdrowki
P.
 
Ostatnia edycja:
Do góry