Jak podłączyć głośniki do Panasonic DMP-BD80

studnia22

New member
Witam nie wiem czy w dobrym miejscu umieściłem temat :( mam takie pytanie wiecie jak podłączyć głośniki do Blu ray playera Panasonic DMP-BD80 do wyjsć analogowych które ma ten panasonic mam amplituner Yamaha rx-v450 + zestaw głośników Yamahy ale wszystkie na podłoączeniu kabelkowym do amplitunera jak to połączyć z tym panasonikiem żebym nie musiał zmieniać Amplitunera bo jest naprawdę dobry i nie chcem go zmieniać, dało by mi to coś jak bym podłączył tylko kablem optycznym żeby był dzwięk HD z playera czy jakie kable muszę kupić pomóżcie jak rozumiecie coś z tego co napisałem hehe :grin:
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
na tylnym panelu odtwarzacza masz gniazda opisane-
front left, front right, central, itd. na tylnym panelu amplitunera masz takie same gniazda ,tak samo opisane - nalezy polaczyc odpowiednie gniazda ze soba za pomoca przewodow zakonczonych mowiac potocznie "chinczami"
 

studnia22

New member
a optyczny podłonczyć też czy ninc mi to nie da pytam bo mam zamiar dopiero kupić ten bluray player i chciałbym zamówić od razu wszystko co trzeba ? dzięki za odp
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
zakup przewodu optycznego nie wiaze sie z jakimis duzymi wydatkami (bardziej nalezy zwrocic uwage na jakosc przewodow analogowych) tak wiec smialo mozesz go rowniez kupic i uzywac tego podlaczenia alternatywnie w przypadku odtwarzania "starych" formatow.przy podlaczeniu cyfrowym masz mozliwosc wiekszej ingerencji w ustawienia dzwieku na amplitunerze.
 

studnia22

New member
z tym kablem optycznym to nie chodziło mi o wydatek, a jest może jakaś szczegulnie dobra firma kabli analogowych mogą być najdroższe cena nie gra roli ważna jest jakość ?:-D znalazlem cos takiego ciekawe czy te by byly dobre http://cgi.ebay.de/Clicktronic-Cinch-Kabel-6-Cinch-Audio-Video-OFC-5-0-m_W0QQitemZ300382545764QQcmdZViewItemQQptZTV_Sat_Zubeh%C3%B6r?hash=item45f031e764#ht_3723wt_939 i do tego kupie taki kabel HDMI http://cgi.ebay.de/Clicktronic-HomeCinema-HDMI-Kabel-2x-Stecker-gold-0-5-m_W0QQitemZ300382542078QQcmdZViewItemQQptZTV_Sat_Zubeh%C3%B6r?hash=item45f031d8fe#ht_3582wt_939
 
Ostatnia edycja:

studnia22

New member
kabelki fajne tylko że ja mieszkam w nimczech i nie mam jak zamówić na tej stronie tych kabli :( a ta firma Profigold jest dobra czy nie ??
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
cos zes tu stary chyba namieszal....:D
profigold jest dobry- tylko nie kupuj jakis 5m ;) po cholere ci takie dlugie druty ?! klocek stoi zawsze 1 na drugim- 0,5 m wystarczy.
do suba jest kabel specjalny - najlepiej z rozdzielnikiem , niby to bez znaczenia ,ale zawsze dwa gniazda masz podpiete.
co do centrala- nie mam zielonego pojecia o co chodzi ?!
 

studnia22

New member
no do central nie wiem jaki kabel ba na głośniki jest stereo czyli białe i czerwone na subofer jest śiwe i jest specjalny kabel, a na center jest też siwe wyjście i tu nie wiem jakim kablem to złączyć wydaje mi się że zwykłym białym lub czerwonym popatrz fote wcześniej dałem linka a co do długości to na pewno nie kupie 5 m tylko max 1 m
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
kolor przewodow nie ma znaczenia- wszystkie te gniazda laczysz dokladnie takimi samymi przewodami czyli "3 pary stereo" zeby bylo jak najprosciej
 
Do góry