Jak podłączyć DVD DVP5960 do zestawu Craetive 5.1

mechanik43

New member
Cześć. Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.

Mam kłopot. Chciałbym podłączyć zestaw głośników Crative 5.1 + Subwoofer
do odtwarzacza DVD DVP5960. Odtwarzacz ten obsługuje dźwięk 5.1. Problem w tym, że ma tylko dwa wyjścia audio cinch L i R oraz wyjście Coaxial. Natomiast na tylnym panelu Subwoofera są wejścia w postaci trzech mini jacków: 1 na głośniki Front L i P, 1 na Rear L i P oraz 1 na Centralny + Subwoofer. Oprócz tych wejść jest jeszcz 1 wejście jack pod AUX.

Tak więc jeżeli moglibyście coś wykombinować byłbym bardzo wdzięczny.

Ja kombinowałem w ten sposób żeby DVD podłączyć do subwoofera za pomocą kabla SPDIF ( wtyk 3,5mm męski/RCA męski) Digital HQ. Wtyk cinch podpinam w cinch od coaxiala a jacka do AUX. Nie próbowałem jeszcze tylko w teorii się zastanawiam czy to da dźwięk przestrzenny 5.1.

Drugi pomysł to podłączenie za pomocą paru kabli i przejściówek tak żeby przejść z 3 jacków z subwoofera na 1 cinch wyjścia coaxialnego w DVD.
A oto schemat połączeń:
http://file4u.pl/download/519377/Choinka_schemat.doc
Za pomocą trzech kabli jack-jack łączę gniazda sub woofera rear, front i central z pzredłużaczem stereo 3xJack żeński i przechodzę w ten sposób na 2xJack męskie, które podłączam do dwóch przejściówek Jack na Cinch, a następnie po przejściu już na cincha podłączam je do rozgałęziacza 2xCinch żeński na jeden cinch męski, który podłączan w końcu do coaxiala w DVD.
Dużo tego, no i oczywiście w praktyce nie wypróbowane.


Jeżeli możecie to napiszczie czy takie rodzaje podłączeń będą dawały dźwięk przestrzenny no i oczywiście czy w ogóle będą działały.
 

timbot

New member
Bez reklam
niestety, kolego wyjscie caxialne jest wyjsciem cyfrowym, a wejscia w creativie masz jedynie analogowe,
cala choinka nie da zadnego dzwieku, niestety
nie ma sposobu zeby podlaczyc to dvd do glosnikow i miec dziwek przestrzenny,
jedyne co mozesz zrobic, to pełne stereo ze wszystkich głośników, lub przynajmniej z czterech glosnikow i suba
wystarczy do dwa rozgaleziacze 1cinch mono męski na 2 cinche mono męskie
podlaczasz je do dvd L P i do wejsc w subwooferze cinch fronty/tyly lewe i prawe, pytanie tylko czy wtedy bedzie gral subwoofer i centralny...

inna opcja full stereo, to wyjscie cinch L+P w dvd i rozgaleziacz na 3 minijacki stereo (jesli takowy istnije) i podlaczenie tego wszsystkiego rownolegle do suba

dzwieku 5.1 nie bedzie z tego dvd i tych glosnikow w zaden sposob

aktualizacja,
takie glosniki komputereowe mozna podpiac tylko do dvd takiego jak to:
http://www.markan-agdrtv.pl/?strona=markan&sk=p&id=6888
ma dekodery dzwieku przestrzennego i wyjscie analogowe 5.1
odtwarzacze porzadnych firm takich bajerow nie maja, a juz na pewno nie za trzycyfrowa cene :)
 
Ostatnia edycja:

chiken

New member
Witam

Mam podobną sytuacje jak kolega tylko ze sprzętem Pioneer dv300. Czyli jak nie można tak podłączyć głośników aby mieć dzwięk 5.1 to pozostaje nic innego jak kupić amplituner lub zmienić dvd i dopiero głośniki aktywne
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
niestety pioneer dv300 nie ma analogowego wyjscia 5.1, wiec dzwiek przestreznny tylko przez amplituner i wyjscie cyfrowe

chyba ze masz glosniki komputerowe z wejsciem cyfrowym i dekoderem - ale to drogie modele tylko tak maja

jesli masz glosniki komputerowe 5.1 jedynie z wejciami analogowymi, to zeby miec prawdziwy dzwiek przestrzeny 5.1 to niestety musisz ktores z ponizszych rozwiazan zrobic
- kupic amplituner z dekoderami (i ostro kombionwac jak podlaczyc glosniki komputerowe, moze byc powazny problem z subem)
- kupic dvd z dekoderami i wyjsciem audio 5.1 analogowym - np. niektore bellwoody, ale nie tylko, generalnie do 300 zlotych wydatek - wtedy nie bedziesz mial problemu z podlaczeniem glosnikow komputerowych
 

misiek29

New member
witam. Mam podobną sytuację (głośniki creative 5.1+dnd pioneer dv 400. A może być takie ustrojstwo jako rozwiazanie: konwerter
ADN-219 interface AUDIO
Transmisja cyfrowa Format: S/PDIF Wejścia S/PDIF 1x Toslink (gniazdo optyczne) Wyjścia S/PDIF 1x RCA (gniazdo coaxialne) Opis Interfejs ADN219 zamienia dźwięk cyfrowy optyczny standardu S/PDIF TOSLINK na sygnał S/PDIF COAXIAL (RCA-cinch). Ponadto interfejs dokonuje regeneracji sygnału i umożliwia połączenie na większą odległość.

Aby połączyć interfejs należy użyć jednego cyfrowego kabla S/PDIF z wtykiem RCA (COAXIAL) oraz jednego kabla optycznego TOSLINK.
Czy toto można podłączyć pod te głośniczki creative i pioneera?
 

timbot

New member
Bez reklam
witam,
tobie nie wystarczy przerobic cyfrowy optyczny na cyfrowy tradycyjny (coaxial). tym bardziej, ze w dvd maszy akurat wyjscie coaxialne.
Ty potrzebujesz przerobic cyfrowy sygnal na 6 sygnałów analogowych, tzn rozkodować go (z DolbyDigital lub DTS)

niestety potrzebowalbys cos takiego, a juz tego nie produkuja i w polsce tego nie dostaniesz
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130238099112


trzeba bylo kupic głośniki z wbudowanym dekoderem i wejsciem cyfrowym, np.:
http://www.allegro.pl/item404638430_glosniki_logitech_z_5500_dts_thx_500w_wroclaw.html

a tak w ogle, to najtaniej wyjdzie kupic dvd z wbudowanym dekoderem dd i dts i wyjsciem analogowym 5.1 - bellwood itp
 

raf.fal

New member
Ja mam podobny problem

Ja mam podobny problem Mam taką Wiwe

DVD WIWA HD-128 USB,DIVX
[HD128U]
Wyjście analogowe 5.1,
Wyjścia cyfrowe audio - Coaxial i Optyczne
Wyjścia wizji: Video, S-Video i EURO (posiada RBG)

Jak to podłączyć do SB który ma dwa mini jacki podłaczne do subufera od ktorego wychodzą kable na głośniczki . 2 mini jacki podłaczone z drugiej strony do komputera działają bez problemu.
Jak oznacznone jest wyjście 5.1 analogowe w tej Wiwie?

Idealne rozwiązanie byłoby, gdyby dzwięk był też na tych głośniczkach na TV.

Na razie wymyśliłem rozwiązanie takie, żęby jeden jack właczyć do wejścia słuchawkowego ew przejściówką do cinch, ale nie da to dzwięku przestrzennego :confused:
 

LAPEK_AA

New member
Prośba o pomoc

Witam,

Na początku chciałem się przywitać ze wszystkimi użytkownikami.

Do dziś stronka bardzo mi pomagała a że jestem nadal laikiem (korzystałem z niej tylko czytając), postanowiłem poprosić o pomoc. Jeżeli jednak temat był już poruszany to proszę o wyrozumiałość i nakierowanie.

Posiadam głośniki Creative 5.1 SBS 560 (link ze specyfikacją poniżej), podłączone do subwoofera a z subwoofera trzema jackami do karty dźwiękowej.

(
zdjęcie głośników i końcówek mogę wysłać na maila)

link ze specyfikacją w załączniku


Kupuję teraz DV-610AV-K Uniwersalny odtwarzacz DVD, SACD z gniazdem HDMI i USB (link poniżej)



Nurtuje mnie pytanie, Czy istnieje możliwość podłączenia tych głośników do tego DVD? a jeśli tak to w jaki sposób?

dodam, że przeglądałem fora i dowiedziałem się, że :
-jedni piszą o tym, że się nie da bo głośniki posiadają własny zasilacz/wzmacniacz, inni, że się da
- i najważniejsze piszą o porównaniu mocy głośników, pasma przenoszeniu oraz oporu (omów)

Niestety jestem z tego zielony

Bardzo proszę o pomoc
Pozdrawiam

moje gg 5373606
 

Attachments

  • głośniki.jpeg
    głośniki.jpeg
    170,2 KB · Wyś: 3966
  • Nowy Dokument tekstowy.txt
    543 bytes · Wyś: 210

LAPEK_AA

New member
Dziękuję za szybką odpowiedź. Mam jeszcze jedną wątpliwość. Czy nie spalę DVD albo głośników? (może jakiś rysunek z podłączeniem)
 

timbot

New member
Bez reklam
spoko, oko :)
nic nie spalisz - wyjścia w dvd są niskonapięciowe, tak samo jak w karcie dzwiekowej w kompie.
To wzmacniacz w subwooferze wzmacnia dzwiek, a on juz jest tak wyregulowany zeby nic nie zepsuć glosników.

generalnie musisz z glosnikow żółty mini jack sparować z wyjsciem oznaczonym jako Audio Aut (5ch) L i R, pomaranczowy z C i SW, czrany z SR i SL.
Natomiast w tej przejsćiowce masz z jednej strony mini jacka, z drugiej dwa kabelki - jesli podepniesz zamiast L do R, to po prostu będziesz miał strony odwrócone, jeśli C pomylisz z SW, to dzwiek będzie kiepskiej jakości (zorientujesz się, ze będą dialogi wychodzić z subwoofera). Więc metodą prób i błędów dopasujesz który z dwóch do ktorego z dwóch. Ta metoda nie grozi żadną awarią, więc spoko.

Pozdrawiam

dodano:
oczywiscie głośniki podłączasz do subwoofera, natomiast z suba wychodza te trzy kolorowe kable, ktore lecą do dvd (przez przejściówki). prawdopodobnie jedyna regulacja głośności będzie na tym kablu
 
Ostatnia edycja:

kelo1

New member
witam!!!

Chodzi mi po głowie taka myśl, mam zestaw głośników Creative sbs 560 podłaczonych do DVD VIVA z analogowym wyjściem 5.1. wszystko gra bez problemów.

Chciałbym do tego zestawu podłączyć jeszcze tuner z Cyfrowego polsatu. Czy każdy amlituner z dekoderami DD; DTS; Dolby Pro Logic bedzie działał z tym zestawem głośników??

bardzo prosze o szybka odpowiedź
z góry dzieki.
 
Do góry