jak podłączyć DVD do TV przez Denon 2113 ?

mario.79

New member
Kupiłem ten amplituner i mam problem bo gdy podłączyłem DVD (Pioneer DV-420) przez HDMI do wejścia DVD z tyłu ampla i podłączyłem go do TV to jest cały czas obraz z Denona (plansza Denon, GUI czyli suwak dźwięku, jak wejdę w Setup to panel ustawień itp) a nie widać obrazu z DVD. Gdy podłączyłem tuner PVR Pace z Cyfry to też nie było obrazu. Jak to zrobić by ampl przepuścił obraz do TV ?
 

ventillo

New member
Sprawdź te rzeczy:

1. Czy DVD wysyła obraz przez HDMI (np. podłącz bezpośrednio do TV)
2. Czy na wzmacniaczu wybrałeś odpowiednie źródło obrazu ?
 

mario.79

New member
1. tak, gdy podłączę bezpośrednio DVD lub tuner do TV to obraz jest bez problemu
2. wybrałem DVD na pilocie ale obraz tylko plansza Denon
 

ventillo

New member
No to sprawdź w ustawieniach amplitunera, może do źródła DVD masz przypisany inny port HDMI ? O ile taka opcja jest w nim.

Po drugie sprawdź w ustawieniach DVD jakie masz opcje dotyczące wyświetlania obrazu, tzn. zacznij od ustawiienia np. obrazu 480p i wtedy podłącz do amplitunera. Być może amplituner nie akceptuje wszystkich trybów np. 1080p

Po trzecie: padnięty port hdmi w ampli? Przełącz do innego portu i wybierz to źródło z pilota. Jaki efekt ?
 

mario.79

New member
Chodziłem wczoraj po wszystkich wejściach i nic. Cały czas plansza Denon. Ampl obsługuje 1080p (na początku ustawione było 576 i też nie było obrazu), tym bardziej, że z tunera sat też nie ma obrazu. Może wejście jest zwalone ale tego nie wiem bo mogę sprawdzić dopiero wieczorem.
czyli jeśli się okaże, że w innym też nie działa to znaczy że mam popsuty sprzęt ?
A to na ustawieniach fabrycznych powinno przekazywać obraz czy coś trzeba włączać (oprócz tego że przy wejściu DVD trzeba zaznaczyć HDMI)? A to ma znaczenie jaki przewód lub w jakie wejście się podłącza do TV ?

Już działa. Dziękuję wszystkim za pomoc. Teraz muszę jeszcze ogarnąć głośność bo w porównaniu do mojego starego Pioneer 417 to gra cichutko. Stereo z muzyką z DVD dopiero na połowie skali gra konkretnie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry