Jak podłączyć do tv Toshiba 55 L7453 amplituner technics su-v7

bonzik01

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam, jak w temacie jak mogę to podłączyć bo ten amplituner nie ma wyjścia optycznego, tylko chinch a tv z kolei nie ma wejścia audio na chinche tylko optyczne i słuchawkowe?
 

mirsiek

New member
Jak się domyślam chcesz wyjść audio z TV na amplituner.
Przecież w Toshibie jest SCART i kup przejściówkę na chinch, albo wtyk SCART z gniazdami chinch i przełącznikiem IN - OUT.
Jak rozumiem posiadasz ową Toshibę, jak wrażenia, czy coś sprawia kłopoty (soft, obsługa...)
Jestem na kupnie i stoję między Toshibą L7453, a Philipsem 8109.
Jeżeli nie chce Ci się rozpisywać, to może podaj jakiś kontakt na PW.
 

bonzik01

Klub HDTV.com.pl
VIP
dokładnie o to mi chodzi, możesz podesłać jakiś link np alledrogo z takim kabelkiem co bym gafy nie strzelił bo jeśli chodzi o audio to zielony jestem.
A co do Tv to jestem bardzo zadowolony chociaż też jakiegoś porównania wielkiego nie mam tylko z kilkuletnim soniakiem ojca. Na początku były widoczne tzw smugi czyli przy dynamicznych scenach obraz się rozmywał, ale po zabawie w ustawieniach obraz jest ostry jak brzytwa. Na początku miał też problem z wifi ale po ponownym ustawieniu już nie miałem najmniejszych problemów. Ogólnie tv'ik bardzo przyzwoity.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam. Na początek małe sprostowanie. Technics SU-V7, nie jest amplitunerem, ale wzmacniaczem. Domyślam się tylko, że kolega chce wyprowadzić fonię z TV, przez wzmacniacz, na kolumny głośnikowe? Jeśli tak, to można to zrobić np. w ten sposób: wyjściem OPTICAL z TV na konwerter np. taki KONWERTER OPTYCZNY TOSLINK COAXIAL NA 2x CINCH RCA (5115450155) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. , a z niego przewodami RCA (chinche) na wzmacniacz pod wejście AUX. Lub, jak zaproponował kolega mirsiek, wykorzystać coś takiego ADAPTER EURO SCART-3RCA CHINCH + SVHS IN/OUT #4395 (5081380677) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
a czymś takim nie podłącze tego przez wejście słuchawkowe w tv a chinche do wzmacniacza? Kabel BRIDGE Wt 3.5mm - 2 x RCA 2m
Oczywiście, że można. Ale na własną odpowiedzialność. Miałem też o tym pisać, ale nie jest to typowe podłączenie pod wzmacniacz i czasami może być niewygodne i kłopotliwe; trzeba uważać, co podgłaszamy – TV, czy wzmacniacz. Ale kolega ma inne możliwości, pewniejsze i bezpieczniejsze, o których pisałem wcześniej.
 

bonzik01

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki na razie podepne przez ten kabelek pod wyście słuchawkowe a tymczasem zamówię sobie konwerter na optyka.
 
Do góry