JAK PODŁACZYC DENON AVR-2307 i DVD-2930

sebi_sr

New member
Witam jestem tu nowy w sensie ze zawsze czytam a nigdy nie pytałem do tej pory
Wiem ze powinienem poszukac bo pewnie gdzies odpowiedz na moje pytanie jest juz na forum ale zrobiłem inaczej!!

mam nastepujacy problem i odrazu uprzedzam ze jestem kompletym laikiem w tym temacie a mianowicie chciał bym wiedziec jak podłaczyc by był najlepszy fekt AV R-2307 z DVD-2930 bo widze z sa conajmniej trzy metody

1. za pomoca componenta
2. za pomoca kabla otical
3. za pomoca coaxiala

i króta metode wybrac by było najlepien
a wspomne ze dvd podłaczone jest do LCD 40V2000 ( niedugo bedzie do 40X2000 SONY) za pomoca HDMI a głosniki to 5,1 JLB

dzieki za pomoc
sebi
 

sebi_sr

New member
Ru$lan napisał:
Może po prostu puść sygnał z dvd do ampa kablem HDMI, prosto i wygodni.

myslałem o tym
ale wtedy musial bym DVD podłaczyc przez euro do TV albo drugim HDMI leciec z AV do TV nie wiem czy to dobra roziazanie
Wydaje mi sie ze lepiej bedzie jak zostanie DVD przez HDMI do TV
 

gatar

Active member
Bez reklam
sebi_sr napisał:
myslałem o tym
ale wtedy musial bym DVD podłaczyc przez euro do TV albo drugim HDMI leciec z AV do TV nie wiem czy to dobra roziazanie
Wydaje mi sie ze lepiej bedzie jak zostanie DVD przez HDMI do TV
Nie znam tego ampa, ale jeśli ma (a zdeje sie , że ma) we i wy hdmi. to najlepiej (chyba) będzie dvd-hdmi-amp, amp-hdmi-tv. Będziesz miał np. osd z ampa na ekranie tv (jeśli ta funkcja jest).
 

ThYX

New member
sebi_sr napisał:
...mam nastepujacy problem i odrazu uprzedzam ze jestem kompletym laikiem w tym temacie a mianowicie chciał bym wiedziec jak podłaczyc by był najlepszy fekt AV R-2307 z DVD-2930 bo widze z sa conajmniej trzy metody

1. za pomoca componenta
2. za pomoca kabla otical
3. za pomoca coaxiala

...
To proste.

Dzwięk wyprowadzasz na 2 sposoby:
- aby oglądać DVD podłączasz dzwięk poprzez coaxial (digital out)
- aby słuchać muzyki (CD) podłączasz interkonekt 2rca-2rca (audio out)

Co do obrazu ja nie wpuszcza video do aplitunera tylko bezpośrednio na TV.

Hdmi zostawiasz sobie aby podłączyć bezpośrednio do TV. Chyba że chcesz używać avr2307 jako switcha do hdmi ... pytanie tylko po co? Wtedy ZAWSZE ogladając cokolwiek będziesz musiał włączać amplituner.
 

sebi_sr

New member
ThYX napisał:
To proste.

Dzwięk wyprowadzasz na 2 sposoby:
- aby oglądać DVD podłączasz dzwięk poprzez coaxial (digital out)
- aby słuchać muzyki (CD) podłączasz interkonekt 2rca-2rca (audio out)

nie wystarczy jak podłacze DVD tylko przez coaxial (digital out)? czy wtedy bedzie sie gorszy dziwek z płyt CD puszczanych na DVD ??
 

ThYX

New member
sebi_sr napisał:
nie wystarczy jak podłacze DVD tylko przez coaxial (digital out)? czy wtedy bedzie sie gorszy dziwek z płyt CD puszczanych na DVD ??

Nie znam twoich kolumn. Na moich kolumnach dzwięk dla DOBRYCH płytek CD jest znacznie gorszy niż dzwięk po interkonekcie. To po prostu słuchać. A mam kupiony bardzo dobry kabelek digital i dobry interkonekt.

Oczywiście nie musisz kupowac tego od razu, na razie starczy ci coaxial digital. Ale skoro kupiłeś taki sprzęt to dziwiłoby mnie że chce się muzyke puszczać po digitalu :-(

A.. nie chce cie martwić, ale jeśli chcesz kupić płytki sacd, dvd-audio to musisz kupić 3 pary interkonektów (o ile będziesz chciał słuchac dzwięku 5.1) ...
 

sebi_sr

New member
ThYX napisał:
Oczywiście nie musisz kupowac tego od razu, na razie starczy ci coaxial digital. Ale skoro kupiłeś taki sprzęt to dziwiłoby mnie że chce się muzyke puszczać po digitalu :-(

A.. nie chce cie martwić, ale jeśli chcesz kupić płytki sacd, dvd-audio to musisz kupić 3 pary interkonektów (o ile będziesz chciał słuchac dzwięku 5.1) ...

tak bede chciał słuchac płyt dvd-audio ikupie kable odrazu komplet tylko jak bys był tak upszejmy i podał pełna nazwe tych kabli zebym wiedziła o co pytac i zebym nie wyszełd na głupka

a odnośnie coaxial czy bedzie on napewno lepszym rozwiazaniem od kabla optical

jak mozezz to podaj zblizone ceny tych kabli albo jkaies linki np na allegro zebym zobaczyl jak to wyglada
serdeczne dzikei
 

sebi_sr

New member

Attachments

  • AVR2307CIrear.jpg
    AVR2307CIrear.jpg
    21,6 KB · Wyś: 466
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
sebi_sr --> dobrze myslisz, ale lepiej by Ci się myślało gdybys przestudiował instrukcje do tych urządzeń. Być może Denon ma swój patent na takie połączenie jednym kablem...jakiś denon-link czy cos takiego (nie znam denona).
 

sebi_sr

New member
gatar napisał:
sebi_sr --> dobrze myslisz, ale lepiej by Ci się myślało gdybys przestudiował instrukcje do tych urządzeń. Być może Denon ma swój patent na takie połączenie jednym kablem...jakiś denon-link czy cos takiego (nie znam denona).

przestudiowałem instrukcje ale wychodze z załozenia ze kto pyta nie bładzi,
owszzem DVD ma denon linka ale AV ma dopiero od 2807 czyli model wyzej tylko ze na tym mi nie zalazało ( moze to był bład) ale nie sadze
 

sebi_sr

New member
Ru$lan napisał:
Dokładnie tak, interesują cię tylko te wejścia które zaznaczyłem na czerwono na poniższym zdjęciu:
http://img487.imageshack.us/img487/4158/rearlrgea5.jpg

edit: gatar - pewnie, że możepodłaczyć denonlinkiem tyle tylko, że jego dvd ma to wyjści a amp niema tego wejścia, jest ono tylko w wyższych modelów ampów





pieknie i to mi sie podoba rzetelna pomoc bez wymądrzanie sie (NIE obrażajać nikogo)
i teraz wiem jak to podłaczyć , wybiore sobie po świetach jakies dobre kabelki i mysle ze bedzie ok

Tylko meczy mnie jeszcze jedna sprawa czy DVD do AV podłaczyć optykiem czy coaxem!!!?? chodz miałem tu rady by użyć tego drugiego niech ktos sie jeszcze wypowie jaka jest różnica miedzy tymi kablami

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś mądre rady to chetnie sie naucze czegoś nowego

Ale muszę wam powiedziec ze podpiełem C+ i muzyka leci nieżle jak dlamnie bo żaden ze mnie audiofil
pozdr
sebi
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
sebi_sr napisał:
Tylko meczy mnie jeszcze jedna sprawa czy DVD do AV podłaczyć optykiem czy coaxem!!!?? chodz miałem tu rady by użyć tego drugiego niech ktos sie jeszcze wypowie jaka jest różnica miedzy tymi kablami
pozdr
sebi
Moim zdaniem, bez różnicy.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Przy tej parze, czyli odtwarzaczu z wyższej półki (2930), niż amplituner (2307), podłącz wszystko analogowymi kablami 5.1 i zdaj się na lepsze przetworniki wbudowane w odtwarzacz DVD oraz jego dekodery. Z pewnością będzie warto. Choć oczywiście powinieneś porównać i sam wybrać.

ArtS :)
 

ThYX

New member
Ktoś tu polecał Prolinka jako interkonekty. Szczerze nie polecam ... nie do tej klasy sprzętu !!! Kable nie są najgorsze ale daleko im do wierności przekazywanego dzwięku (chodzi o stereo oraz SACD i DVD-Audio). Mam inny kabelek Prolinka do podłączenia dzwięku z laptopa do AV i są takie zakłówcenia i bżęczenie że szybko wymieniłem na inny. Ale jak ktoś chce to mogę kabel jack-2rca (5metrów) komuś odsprzedać.

Radzę dobrze poszukaj czegoś sporo lepszego na interkonekty (2rca-2rca)....

A co do podłączenia DVD sądze że troszke (ale tylko troszke) będzie lepszy dobry coaxial od optyka. Możesz poczytac o tym także tutaj (to nie mój sklep ale tam kupowałem :) ):
http://www.rms.pl/cyfrowe.html
http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=13196

Tak wogóle temat kabli to temat rzeka i duuuuży zarobek dla producentów kabli.

Dobre salony hifi wypozyczają kable... możesz sobie wybrac kilka, potestować i oddać te które ci nie bedę pasowały.
 
Ostatnia edycja:

sebi_sr

New member
ThYX napisał:
A co do podłączenia DVD sądze że troszke (ale tylko troszke) będzie lepszy dobry coaxial od optyka. Możesz poczytac o tym także tutaj (to nie mój sklep ale tam kupowałem :) ):
http://www.rms.pl/cyfrowe.html
http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=13196


widze ze zdania sa podzieline co do tych dwóch rodzajów kabli narazie , nie wiem dlaczego ale narazie jakos wieksze mam przekonanie do kabla optical ale pewnie jeszcze bede czytał zanim wybiore i napewno wezme dobre jakosciowo kable jak sie juz zdecyduje
 

Ru$lan

New member
sebi_sr napisał:
widze ze zdania sa podzieline co do tych dwóch rodzajów kabli narazie , nie wiem dlaczego ale narazie jakos wieksze mam przekonanie do kabla optical ale pewnie jeszcze bede czytał zanim wybiore i napewno wezme dobre jakosciowo kable jak sie juz zdecyduje

jeśli chodzi o zakup "dobrych jakościowo" kabli do przesyłu cyfrowego sygnału audio to pozwolę sobie przedstawić moją opinię w tym temacie.
O ile przy kablach do przesyłu sygnału analogowego jakość kabla rzeczywiście odgrywa wielkie znaczenie ( co siłą rzeczy oznacza, iż chcąc wyższą jakość musimy liczyć się z wydaniem grubszej gotówki - sam używam kabli rca PGA3000 marki Profigold ) o tyle przed zakupem wypasionego kabla do cyfrowej emisji danych sprawa wygląda diametralnie inaczej.
Kolega pracujący na politechnice i mający dostęp do profesjomalnych urządzen pomiarowych dokonał na użytek własny testu porównawczego "budżetowych" kabli coaxial oraz optycznych z ich "hi-endowymi" odpowiednikami. Test ów wykazał brak różnic pomiędzy sygnałem przesyłanym kablem "low-end" oraz tym z wyższej półki.
 

sebi_sr

New member
Ru$lan napisał:
jeśli chodzi o zakup "dobrych jakościowo" kabli do przesyłu cyfrowego sygnału audio to pozwolę sobie przedstawić moją opinię w tym temacie.
O ile przy kablach do przesyłu sygnału analogowego jakość kabla rzeczywiście odgrywa wielkie znaczenie ( co siłą rzeczy oznacza, iż chcąc wyższą jakość musimy liczyć się z wydaniem grubszej gotówki - sam używam kabli rca PGA3000 marki Profigold ) o tyle przed zakupem wypasionego kabla do cyfrowej emisji danych sprawa wygląda diametralnie inaczej.
Kolega pracujący na politechnice i mający dostęp do profesjomalnych urządzen pomiarowych dokonał na użytek własny testu porównawczego "budżetowych" kabli coaxial oraz optycznych z ich "hi-endowymi" odpowiednikami. Test ów wykazał brak różnic pomiędzy sygnałem przesyłanym kablem "low-end" oraz tym z wyższej półki.


czyli widze ze nie ma sie co podniecac wystarczy wziasc kupic w miare dobre kabelki takie co wygladaja na solidne i po sprawie
 
Do góry