jak podłaćzyć amplit onkyo z dekoderem i tv

andryś

New member
Witam.
Czytałem na ten temat sporo na forum ale szczerze zadna z opcji nie działa może jakaś podpowiedź co do ustawień na ampli lub tv.
Problem polega na tym że po podłaczeniu dekodera kablem hdmi do amplitunera a następnie amplituner do telewizora kablem HDMI .Wszystko działła ale podpinając poprzez gniazdo usb w tv pendrivea dzwięk leci tylko przez tv a nie amplituner i kino domowe. co gdzie mogę zmienić i czy jest taka opcja w ogóle?? kabel optyczny też.
Amplituner onkyo tx nr 708 . dekoder polsatu i tv lg Jeśłi to coś zmienia.

Próbowałem również podłączyć dekoder polsatu do tv poprzez hdmi a następnie tv z amplitunerem kablem optycznym.

Prosze o pomoc.

Piotr
 

andryś

New member
niestety ale tak juz próbowałem i nic . Chyba ze mysz cos w ustawieniach tv zmienić? Albo w jakies inne wejście w ampli? Teraz tv jest podlaczone do ampli w wyjście hdmi out
 

slawkor

Member
Bez reklam
Może w ocjach tv trzeba ustawić hdmi arc
Generalnie jak podłączysz tv arc i hdmi arc out w ampli to powinien dźwięk iść. Ja mam jeszcze ustawione w tv wysył dźwieku na dolby digital bo jest lepsza jakość.
 

andryś

New member
Kurde mam ampli połaczony hdmi do wyjscia ARC w tv i w ampli hdmi out i dalej cisza w tv ustawiłem że podczas puszczania z usb wyjscie hdmi arc w ampli nie ma nawet takiego wyjscia, tak nazwanego i co ciekawe to jak zrobie na takim ustawieniu glosniej pilotem do tv to sie nie da i wyskakuje tylko obrazek glosnika kina domowego i nie da sie zgłośnić, jakby wyciszony.
 

samfisher74

New member
Cos jest z tym wejściem ARC w LG, tez mialem problemy z dźwiękiem, po wymianie tv na Panasonica wszystko dzialalo jak należy
 
A ja bym spróbował troszkę inaczej. Dekoder po hdmi do wej Tv hdmi stb.
Blu-ray odtwarzacz do amp.av hdmi i z wyj amp.av do tv hdmi arc jeśli takie jest, jak nie to nie przejmuj się, po prostu pod inne hdmi w Tv. Przewodem optycznym od Tv do amp av.
I gdy będziesz używał dekodera to w Tv zmieniasz w audio na głośniki zewnętrzne a w amp.av ustawiasz źródło gdzie masz optyka. Czemu tak, bo i tak więcej niż 5.1 w tel.sat. nie ma. Jeśli usb będziesz odtwarzać to podobna procedura, ustawienia audio i użyć głośników zewnętrznych a nie Tv.
Ps.
Jeśli masz w Tv hdmi ARC to nie musisz używać kabla optycznego.
Ja mam tak zrobione że dekoder do Tv hdmi stb. Amp.av do tv hdmi ARC. Pena mam pod Tv podłączone, cała reszta czyli blu-ray, konsola, komputrer itp jest pod amp.av i działa wszytko.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

DrWredman

Active member
andyś, czy Twój kabel HDMI jest zgodny z ARC? Może wcale nie i wtedy dupa. W tanich kablach nie ma CEC a tym bardziej ARC.
 
Do góry