Jak oraz czym nagrać blu-ray bdav

flavio

New member
Zacznę od tego, że w powerdirector przygotowałem kilkanaście większych plików avchd (połączone, obrobione etc.). Pliki pochodzą z kamery i nagrane są w formacie 1080/60i.

Chciałbym je odtworzyć na ps3 oraz odtwarzaczu blu-ray. Uwzględnić trzeba, że ps3 usuwa przeplot dla płyt blu-ray nagranych w formacie bdav. I tutaj pojawia się problem - którym programem to zrobić?

Zacząłem od pmb - niestety pojawia się jakiś błąd na samym początku, który uniemożliwia nagranie (poza tym nie jestem pewien czy nagrywa bdav). Następny był powerdirector, lecz nie ma opcji nagrania bdav. Spróbowałem też corela dvd movie factory, lecz okazało się w tym formacie można nagrać pliki, używając kodeka mpeg-2 (a więc przekodowanie).

Czy zatem jest sposób, by nagrać na blu-ray materiał w formacie bdav, używając mpeg-4? Ostatecznie pozostanie mi chyba zapisanie na płycie bd samych plików avchd, ale tutaj mam pytanie jaki wybrać program oraz format zapisu?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Chciałbym je odtworzyć na ps3 oraz odtwarzaczu blu-ray.

Wiedzy nie masz a doswiadczenia masz tyle co wiedzy.:mrgreen:

No to Ci podpowiem.
Odłóż płytki Blu-Ray do czasu aż biegle opanujesz wytwarzanie filmów, odtwarzalnych na PS3 i Blu-Ray w formacie AVCHD-DVD.
Jeżeli się nie zgodzisz na to, to dalej nie czytaj. :krol:

1. PMB, jest dobrym programem do produkcji płytek odtwarzanych na PS2 i Blu-Ray Player. Jak się nie nauczysz go obsługiwać, to każdy inny program będzie dla Ciebie jeszcze trudniejszy. Nie chcę wchodzić dlaczego cos Ci tam w PMB nie wychodzi. Naucz się go. Najlepiej na początek na małych plikach.

2. Z kamery wychodzą pliki AVCHD, zapisanie ich jako Blu-Ray NICZEGO poza zwiększeniem zajetosci nie uzyskasz. NAPEWNO nie polepszy się jakość obrazu.

3. Jest wiele programów do obróbki filmów i zapisu ich na DVD-AVCHD i Blu-Ray. Jeżeli jednak, PMB jest dla Ciebie za trudny, to te inne są jeszcze trudniejsze. No moze za wyjątkiem Pinnacle Studio HD 14 Ultimate za 300zł.
Sony Vegas 10 HD, jest od Pinnacla trudniejszy, a dodatkowe mozliwosci, dla kogoś kto nie opanował PMB, najprawdopodobniej nieprzydatne.

4. Są w sieci do pobrania inne programy, nawet bezpłatne, np multimenuAVCHD, ale nie dasz sobie z nim rady. Jest wymagający, im tańszy tym bardziej.

5. Polecam Ci, przynajmniej w początkowym okresiue wykonywać płytki DVD-AVCHD, które są odtwarzane przez PS3 i Blu-Ray playery. Jak masz długie filmy to podziel je na odcinki. Nie warto dokonywać żadnego przekodowywania z rodzaju pliku na inny. Chyba że masz kamerę , która "nie umie" sensownie zapisać filmu. Nie pochwaliłeś się jaka to kamera oraz jakie pliki.

Tak więc dla początkującego laika do wytwarzanie płyt AVCHD i Blu-Ray należy używać PMB.
Jak zechcesz mieć trochę ładniejsze napisy, przejścia pomiędzy ujęciami,. podkład muzyczny, to Pinnacle

Pewnie, po kilku latach sięgniesz przynajmniej po demo Sony Vegas:confused: i zobaczysz, że mozna więcej ale rzeczy proste w Pinnacle są w Vegas inaczej a więc trudniej.
 

flavio

New member
Wiedzy nie masz a doswiadczenia masz tyle co wiedzy.:mrgreen:

No to Ci podpowiem.
Odłóż płytki Blu-Ray do czasu aż biegle opanujesz wytwarzanie filmów, odtwarzalnych na PS3 i Blu-Ray w formacie AVCHD-DVD.
Jeżeli się nie zgodzisz na to, to dalej nie czytaj. :krol:

1. PMB, jest dobrym programem do produkcji płytek odtwarzanych na PS2 i Blu-Ray Player. Jak się nie nauczysz go obsługiwać, to każdy inny program będzie dla Ciebie jeszcze trudniejszy. Nie chcę wchodzić dlaczego cos Ci tam w PMB nie wychodzi. Naucz się go. Najlepiej na początek na małych plikach.

2. Z kamery wychodzą pliki AVCHD, zapisanie ich jako Blu-Ray NICZEGO poza zwiększeniem zajetosci nie uzyskasz. NAPEWNO nie polepszy się jakość obrazu.

3. Jest wiele programów do obróbki filmów i zapisu ich na DVD-AVCHD i Blu-Ray. Jeżeli jednak, PMB jest dla Ciebie za trudny, to te inne są jeszcze trudniejsze. No moze za wyjątkiem Pinnacle Studio HD 14 Ultimate za 300zł.
Sony Vegas 10 HD, jest od Pinnacla trudniejszy, a dodatkowe mozliwosci, dla kogoś kto nie opanował PMB, najprawdopodobniej nieprzydatne.

4. Są w sieci do pobrania inne programy, nawet bezpłatne, np multimenuAVCHD, ale nie dasz sobie z nim rady. Jest wymagający, im tańszy tym bardziej.

5. Polecam Ci, przynajmniej w początkowym okresiue wykonywać płytki DVD-AVCHD, które są odtwarzane przez PS3 i Blu-Ray playery. Jak masz długie filmy to podziel je na odcinki. Nie warto dokonywać żadnego przekodowywania z rodzaju pliku na inny. Chyba że masz kamerę , która "nie umie" sensownie zapisać filmu. Nie pochwaliłeś się jaka to kamera oraz jakie pliki.

Tak więc dla początkującego laika do wytwarzanie płyt AVCHD i Blu-Ray należy używać PMB.
Jak zechcesz mieć trochę ładniejsze napisy, przejścia pomiędzy ujęciami,. podkład muzyczny, to Pinnacle

Pewnie, po kilku latach sięgniesz przynajmniej po demo Sony Vegas:confused: i zobaczysz, że mozna więcej ale rzeczy proste w Pinnacle są w Vegas inaczej a więc trudniej.


Panie psorze Gucio.

Skupił się Pan na ocenie moich umiejętności zamiast podjęcia próby ustosunkowania się do postawionych pytań. Tym niemniej dziękuję za uwagę, chociaż sadzę że wszyscy znają już na pamięć Pana teorię o wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Bożym Narodzeniem.

Ad rem - przekład z greki - proszę wskazać program do zapisu plików avchd na płycie blu-ray w formacie bdav za pomocą kodeka mpeg-4 (H.264/AVC).

Jeżeli takiej aplikacji nie ma, bo np. bdav obsługuje wyłącznie mpeg-2, to wystarczy napisać "nie ma", zamiast po raz enty przekonywać, że świat jest piękny bo pliki avchd można zapisać na dvd.

Do stolicy ze Szczecina też można dojść pieszo, tyle tylko, że nie ma to żadnego związku z tym wątkiem.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Panie psorze Gucio.

Skupił się Pan na ocenie moich umiejętności.

Nie, nie przeczytał Pan mojego postu ze zrozumieniem a z irytacją.

Nie nalezy niczego konwertować ani zmieniać formatu z jednego mpega na drugi.
PMB, Pinnacle, Sony Vegas, multiAVCHD "umieją" wytworzy płytki z filmem na Blu-Ray lub DVD-AVCHD.

Widzę jednak ze smutkiem, zamiast chęci popróbowania i nauki, chęć do sprzeczki. Przepraszam, za zepsute popołudnie i wyłączam sie z tego wątku. Jak widać jestem marudnym facetem(60l) i mogę tylko za to przeprosić.

Ale.... ...(aber ... ...)
Jak się w skończonym czasie Panu nie uda, to proszę napisać do mnie na priv, a będziemy obaj próbować od nowa.
Pewnie, czego Panu życzę, inni koledzy znajdą radę na Pana kłopoty.


No i na koniec jeszcze raz, może się przyda.

Tworzymy projekt filmu, wciągamy klipy, obojetne czy mpeg czy avi.
Zaznaczamy typ projektu wyjściowego(BD, AVCHD) i heja. Oczywiście jak wybierzemy typ wyjścia BD to będzie na wyjściu co innego a jak AVCHD lub DVD to co innego.
Te programy wiedzą co maja robić aby powstałą płytę odtworzyło PS3 lyb Blu-Ray Player.

Programami o ktorych napisałem powyżej, innych nie znam.

Powodzenia.
Uważam, że będzie, przy takiej postawie, Panu potrzebne, bez urazy, drogi kolego z tego forum. :)
 
Ostatnia edycja:

flavio

New member
Nie, nie przeczytał Pan mojego postu ze zrozumieniem a z irytacją.

Nie nalezy niczego konwertować ani zmieniać formatu z jednego mpega na drugi.
PMB, Pinnacle, Sony Vegas, multiAVCHD "umieją" wytworzy płytki z filmem na Blu-Ray lub DVD-AVCHD.

"Nie mając wiedzy ani doświadczenia" spostrzegłem, że wymienione programy to potrafią.

Istotne pozostaje wszelako, aby PS3 podało do tv obraz bez przeplotu (1080p), a z płyty blu-ray z plikami 1080i może to zrobić wyłącznie, gdy płyta zapisana jest jako bdav.

Przy tym chodzi właśnie o to, by przy zapisie uniknąć przekodowania materiału, a wskazane przeze mnie aplikacje oferują jedynie rozkodowanie avchd i zapisanie go jako mpeg-2. Jeśli nie wiąże się to z jakąkolwiek utratą jakości, to proszę napisać, że tak właśnie jest.
 
Do góry