Jak oglądać pliki HD na PPececie ?

miloszek

New member
Próbuję od wielu dni uzyskać obraz HD na moim komputerze. Przesyłam pliki z kamery Canon HG 10. Poczytałem w różnych miejscach że na 1080i nie mam szans. Ale podobno już 720 powinno śmigać nawet na słabszych komputerach - na forach wymieniają słabsze od mojego i podobno nie przycina :confused:
Mój komp wygląda mniej więcej tak:
P4 - 2,66 GHz
RAM = 1,5 GHz
Karta - Nvidia FX 5500 (może ona nie daje rady)

Konwertuję te pliki na wiele różnych sposobów w mpeg w avi i zawsze efekt taki sam - albo bardzo klatkuje albo trochę mniej klatkuje.
Kodeki których używam to K-Lite mega pack.
Jak myślicie mam coś źle skonfigurowane czy po prostu sprzęt nie daje rady ?
Dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam
 

maly09

New member
Witam.
Nie ma problemów przy karcie graficznej powyżej np. NVIDIA GeForce 8800GT i monitorze 24 " wyświetlającym obraz w rozdzielczości 1920x1200.
Pozdrawiam
 

espero

New member
Sluchajcie, mysle, ze mam panaceum na przycinanie podczas odtwarzania AVCHD na PC. Mam dosc silny komputer - 4 rdzenie, 2GB pamieci, GF8800 i wczoraj nie moglem uwierzyc, ze pliki HD sa zle odtwarzane. Wedlug mnie problem lezy tylko i wylacznie po stronie zlych kodekow, a nie wydajnosci sprzetu.
Rozwiazalem problem nastepujaco:

Zainstalowalem ffdshow.

Od tej chwili AVCHD (H264) odtwarzaja sie bardzo plynnie.

Sprobujcie!
 

pxl666

Member
Bez reklam
espero napisał:
Sluchajcie, mysle, ze mam panaceum na przycinanie podczas odtwarzania AVCHD na PC. Mam dosc silny komputer - 4 rdzenie, 2GB pamieci, GF8800 i wczoraj nie moglem uwierzyc, ze pliki HD sa zle odtwarzane. Wedlug mnie problem lezy tylko i wylacznie po stronie zlych kodekow, a nie wydajnosci sprzetu.
Rozwiazalem problem nastepujaco:

Zainstalowalem ffdshow.

Od tej chwili AVCHD (H264) odtwarzaja sie bardzo plynnie.

Sprobujcie!

no na quadzie to bym sie bardzo zdziwil jakby mi sie video przycinalo.
ja polecam k-lite codec pack (google) i ffdshow wchodza w jego sklad a ponadto dostajemy kupe dobrych narzedzi i swietny player
 

blant

New member
Hmm, no wlasnie nad tym myslalem. Mam Sony hdr-sr11e i filmy nagrane w 1080i za cholere nie moge odtworzyc tak aby obraz i dzwiek byl tak samo dobry jak po podpieciu kamery do tv. Moje sprzety:

1 i 2. (dwa kompy prawie identyczne)
Athlon XP 3200+
Ram 1gb
Geforce 6800GT / Ati hd2600 Pro Agp
Windows XP
monitory 19 i 17"

3 i 4. (dwa lapy)
Sony : Core2D 2,2
2gb ram
Gf 8400gt
Vista
Fujitsu: Centrino 1,7
2 gb ram
Ati X700 mobile
Win xp

Wiec generalnie dwa stacjonarne wraki i dwa nowsze laptopty. Na kazdym K-lite. Do odtwarzania filmow z sony probowalem kodekow: CoreAvc oraz PowerDvd na kazdym kompie. Z tych konfiguracji najgozej wypada laptop fujitsu. Komputery z gf i ati hd2600 radza sobie deko lepiej ale dalej nie tak by bylo maksymalnie plynnie i naturalnie. Ogladalem rozne 720p i na kazdym super. Na lapie sony blu ray chodza oki ale juz avchd z sony srednio. Ja nie wiem czym to trzeba odtworzyc ale w kazdym przypadku obraz spowalnia i nie ma synchronizacji audio/video juz nie mowiac o pasku seek. Co wy na to?
 

studio

New member
Ja na Athlonie X23800, 2Gb RAM, GForce7900gt odtwarzam bez problemu filmy z mojego Canona HF10 (1080i, 17Mbps) tylko w PowerDVD 8, kodeka CoreAVC nie polecam ponieważ jakość odtwarzanych przy jego użyciu filmów jest tragiczna. FFdshow oferuje super jakość ale do odtwarzania avchd potrzeba niestety lepszego sprzętu niż mój.
 

espero

New member
u mnie klatkowalo i zacinalo sie na czterordzeniowym Pentium, 2GB ramu i grafie GF 8600GTS. Nie jest to wiec sprawa w wiekszosci przypadkow szybkosci kompa, a odpowiednich kodekow.

Problem rozwiazalem instalujac najnowszy ffdshow i mediaplayerclassic,

pozdrawiam.
 

Slawek1964

New member
miloszek napisał:
Próbuję od wielu dni uzyskać obraz HD na moim komputerze. Przesyłam pliki z kamery Canon HG 10. Poczytałem w różnych miejscach że na 1080i nie mam szans. Ale podobno już 720 powinno śmigać nawet na słabszych komputerach - na forach wymieniają słabsze od mojego i podobno nie przycina :confused:
Mój komp wygląda mniej więcej tak:
P4 - 2,66 GHz
RAM = 1,5 GHz
Karta - Nvidia FX 5500 (może ona nie daje rady)

Konwertuję te pliki na wiele różnych sposobów w mpeg w avi i zawsze efekt taki sam - albo bardzo klatkuje albo trochę mniej klatkuje.
Kodeki których używam to K-Lite mega pack.
Jak myślicie mam coś źle skonfigurowane czy po prostu sprzęt nie daje rady ?
Dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam

To jak mozesz to powiedz mi w jaki sposob przetwarzasz z tej kamery na plyte DvD na format DVD Jaki program do tego itp.
 

bemx2k

New member
Tak jak pisali poprzednicy ,najwazniejsze sa Codecki
zasadniczo do odtwarzania plikow .mts .m2ts
najlepszy jakosciowo jest platny :
CoreAVC.Professional.Edition.v1.7.0.0
jak macie dostep do jakichs P2P to sobie poszukac
wersji "testowej" ewentualnie kupic licencjonowana .

Taniej w pelni legalnie mozna odtwarzac te pliki za pomoca
FFDshow polecam pakiet codeckow : klcodec417f.exe
lub nowszy zawierajacy FFDshow .
Jesli juz uzywacie FFDshow to Koniecznie odtwarzajcie pliki video za pomoca MplayerClasic ktory zawarty jest w w/w codeckpacku.

Bardziej zaawansowanym pecetowcom polecam wspanialy Kombajn player KMPlayer : http://kmplayer.en.softonic.com/
Player ten posiada najwiecej opcji z posrod wszystkich playerow na PC ! ! ! dla posiadaczy wolniejszych maszyn
posiada opcje ustawien : Preset 1GHz


STUDIO
Pewniakiem jakos kolega Ci to powiedzial ze CoreAVC Codeck
daje gorsza jakosc od FFDshow :)
Czlowieku skad ty czerpiesz taka bzdurna wiedze , albo robisz to celowo ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry