Jak oglądać DVD z komputera na telewizorze?

garzew2

New member
Witam. Nie wiedziałem gdzie umieścić ten watek więc wybrałem ten ze wzgledu na TV.
Mam samsunga ue40d5500, który jest połaczony z routerem. Filmy z komputera oglądam poprzez udostepnianie programem AllShare.
Mój problem dotyczy filmów zapisanych na płycie DVD (nie posiadam odtwarzacza DVD) lub zapisanych na dysku w formacie *.iso. Czy jest jakiś sposób aby je wyswietlić z komputera na telewizorze przy użyciu obecnego połaczenia sieciowego.
 

witusb24

New member
a nie masz hdmi na karcie graficznej???wiem ze program serviio obsługuje pliki z rozszerzeniem (.vob)tylko ze bedziesz musiał co chwile zmieniac rozdziały recznie a to niezbyt komfortowe..
 
Ostatnia edycja:

garzew2

New member
taki sposób to znam, tylko że komputer stoi w innym pokoju i potrzebowałbym ok 15m hdmi

Witam, skopiowanie plików z dvd na dysk do folderu udostepnionego w allshare pozwala na obejrzenie ich na tv, może nie jest to najlepsze wyjscie ale wystarczające
 
Ostatnia edycja:

_Jarek_

New member
Niektóre serwery DLNA potrafią w przeźroczysty sposób udostępniać zawartość obrazów ISO. Niestety nie znam takiego pod Windowsa, w Linuksie potrafi to np. Mediatomb.
 
Do góry