jak obsługiwać H/K 165 ???? Pomóżcie

blejdd

New member
Witam,

zakupiłem amplituner harman kardon avr 165 i mam problem z jego ustawieniem. Mianowicie chodzi o to, że amplituner podłączony jest do komputera za pomocą kabla hdmi i gdy włączam piosenkę w mp3, film w dts lub cokolwiek innego, to chciałbym mieć na amplitunerze dźwięk w takiej postaci w jakiej jest dany materiał audio/video bez żadnych zmian, natomiast na moim ampli mogę w surround mode ustawić albo video,music,game, itd. logic 7 albo dolby digital II surround lub all chanel stereo.

Zatem pytanie, jak zmienić ten tryb ? Szukałem w instrukcji, kombinowałem z amplitunerem ale rezultat zerowy...

Ponadto... tryb zmieniam za każdym razem na panelu amplitunera, czyżby nie była dostępna opcja zmiany formatu obróbki dźwięku z pozycji pilota? Nawet w starym JVC miałem taką opcję...


z góry dziękuję za odpowiedź.
 

ventillo

New member
Witaj,

Osobiście nie miałem styczności z tym amplitunerem, ale upewnij się że dźwięk który wysyłasz z komputeraz przez hdmi jest zakodowany "odpowiednio" tj mp3 będzie wysyłane w stereo a np. filmy w dts wiadomo.. w dts :) Chodzi o uniknięcie sytuacji że np. karta dźwiękowa jakikolwiek dźwięk Ci wysyła jako np. 5ch STEREO.

Jeżeli już jesteś pewny że dźwięk ten jest tak wysyłany to we wzmacniaczach marki YAMAHA masz tryb STRAIGHT albo PURE DIRECT. WTedy wzmacniacz nie ingeruje w dźwięk.

Jeżeli nie masz tej opcji to musisz "sam" sobie dobrać tryb. To znaczy jak puszczasz dzwięk z mp3 w stereo to na wzmacniaczu wyszukaj trybu 2CH STEREO. Dodatkowo jeżeli nie chcesz żadnej ingerencji to wyłącz equalizer.

Jeżeli Twój komp wyśle sygnał w DTS HD (7.1/5.1) to wzmacniacz powinien przełączyć się w ten tryb z automata i generalnie żadne opcje typu MOVIE/MUSIC i takie tam nie powinny być dostępne. Tak mam w yamaszce 771 i onkyo 308.

Pozdr.
 

The Mario

New member
Co do samego formatu dźwięku to j/w sprawdź ustawienia karty dźwiękowej.

Natomiast co do zmiany w ampli, to nie wiem, czy mam takiego samego pilota ( bo mam 365), ale u mnie na pilocie jest guzik 'Surround mode' i wtedy kółkiem góra/dół mozna sobie zmieniać.

Wysyłane z mojego Transformer Prime TF201 za pomocą Tapatalk 2
 

blejdd

New member
jeśli chodzi o przesył dźwięku to wszystko idzie w takiej postaci w jakiej jest standardowo - sprawdzone na innym amplitunerze.

Jeśli chodzi o przyciski na pilocie to z tych co wymieniliście to mam tylko przycisk: direct

the mario - mamy inne piloty na pewno, bo u mnie nie ma zadnego z tych przyciskow, ktore wymieniles.

naciskalem juz praktycznie wszystkie przyciski i nic ;/
 

blejdd

New member
nie tylko mp3, obojętnie co puszczę, to mam movie logic 7 - nawet jak ustawie na auto. Jak naciskam ten przycisk, to nic sie nie dzieje...
 

ventillo

New member
niestety po przeczytaniu instrukcji wychodzi na to ze tryby zmieniasz przez OSD a nie z pilota.

To select a surround mode, press the OSD Button on the remote to display the Master
menu:
** MASTER MENU **
INPUT SETUP
SURROUND MODE
EzSet/EQ
MANUAL SETUP
SYSTEM SETUP

Potem w surround mode konfigurujesz sobie kazdy tryb wg uznania.

W opcji auto wzmacniacz wybiera sobie z automatu ktorys z trybow Logic.

W instrukcji na 31 stronie masz ladna tabele z trybami dsp i ich "zrodlami".
 

blejdd

New member
problem właśnie polega na tym, że jak wchodze w te opcje, to mam do wyboru tylko tryby: logic 7 i dolby digital suround II.

Co do ustawień auto - jak ustawie auto to obojętnie co puszczę to zawsze jest to movie logic 7 - włączałem już materiały w dts, mp3, flac i zawsze tak samo... jak włączyłem kanały muzyczne z cyfry + - również bez zmian.
 
Do góry