Jak obejdzeć plik BDMV

dusi

New member
problem bdmv brak menu i ścieżek dźwiękowych

Witam Wszystkich.

Przeczytałem już cały wątek i naszukałem się w necie ale nie potrafię rozwiązać problemu, który zdaje się że był już w jakiej mierze tu opisywany. Bardzo proszę o radę.

Problem: posiadam film na dysku twardym komputera. Jest to zdaje się obraz płyty bd, w którym zawarte są katalogi takie jak: bdmv, certyfikate, chyba jakieś jeszcze, ale na pewno nie ma AACS.

odtwarzacz: oryginał power dvd 9.

Po pierwsze, żeby w ogóle obejrzeć film muszę dostać się do katalogu bdmv i oczywiście przeciągnąć ten olbrzymi plik (około 20gb - m2ts) w okno power dvd. W efekcie po dosłownie chwili rozpoczyna się film. Działa, nie zacina się i jest ok. Nie można jednak włączyć tego filmu korzystając z menu odtwarzacza i wybierając odp. folder. Przycisk "ok" jest wtedy nie podświetlony.

Do meritum: wiem że film posiada 6 ścieżek dźwiękowych, jakieś dts pewnie true hd, jakieś ac3. Na pewno jest ścieżka angielska, rosyjska, ukraińska i jakieś jeszcze, nie pamiętam. Wiem to bo film rozłożyłem programem wcześniej wspomnianym na forum, th. tx muxer. Wrzuciłem w niego film i zrobiłem demux. W efekcie otrzymałem pliki z ścieżkami dźwiękowymi i plik z filmem o nieznanym mi formacie. Po dodaniu końcówki mkv mogłem go odtworzyć w innym odtwarzaczu. Ale nie miałem wtedy w ogóle dźwięku. Gdy film włączam w power dvd (ten w postaci bdmv) to mam tylko ścieżkę rosyjską. Wiem że jest również menu płyty, bo jak poszukem w folderze stream to jest plik z filmikiem będącym tłem menu, jednak oprócz krótkiego filmiku nie pojawiają się żadne napisy, jak dźwięk opcje itp. Program tx muxer jak i szperanie po katalogach uświadomiło mi że posiadam jednak pełnowartościowy film bd na kompie. Filmu nie chce wypalić na płytę bd, bo nie mam nawet napędu bd, ale chciałbym obejrzeć z angielską ścieżką dźwiękową.

Nie radzę sobie z tym tx muxer, po użyciu programu mam film bez dźwięku, a dźwięki w osobnych plikach. Czy muszę robić z tego jakiś obraz iso??? i bawić się programami???

Ten power dvd powinien przecież czytać bd zarówno z płyty jak i kompa. Co prawda czyta mi film, ale brak menu i tylko rosyjska ścieżka dźwiękowa.

Bardzo proszę o radę na przyszłość.... i odrobinę cierpliwości. Na forum juz sie naczytałem i utknąłem z tym tx muxer i plikami które otrzymałem po funkcji demux. Czy musze w ogóle ten film przerabiac na inny format. Gdzieś też czytałem że ten mój power dvd 9 nie daje rady z dźwiękiem hd i to może być przyczyną, jak też że nie daje rady z bd z twardego. czy to prawda??
 

dusi

New member
widze że temat siadł wieki temu. Może za durzo napisałem.

powiem więc tak. Czy jest jakiś program, w którym mozna odpalić film na bd, który ma się na twardym dysku, z menu i wszystkimi dodatkami bez problemów???????

posiadam power dvd 9 - blu rey suit - zapłaciłem :x- podobno do tego służy, ale nie daje rady.

natomiast total media theatre działa bez zarzutu. Udało mi się ściągnąć wersję trial, 15 dniową, wszytsko śmiga. Ale oryginał kosztuje 99 dolców.

Czy musze przerabiać kombinowac z ścieżkami audio, napisami?
 

da_holl

New member
Witam polecam kmplayer szukasz największego pliku m2ts i odpalasz vlc player podobnie tylko w pierwszym programie problem z dts hd ma wogule tego nie obrabia zadne jakieś total media tethre na licencjach a najlepiej to media player clasic do tego hallli ac3 filter ffdshow i tak samo sam m2ts odpalasz
 

dusi

New member
Obraz płyty bd - problem z odtworzeniem

Witam polecam kmplayer szukasz największego pliku m2ts i odpalasz vlc player podobnie tylko w pierwszym programie problem z dts hd ma wogule tego nie obrabia zadne jakieś total media tethre na licencjach a najlepiej to media player clasic do tego hallli ac3 filter ffdshow i tak samo sam m2ts odpalasz


niewiele zrozumiałem niestety.

po pierwsze, nie mam problemu z odpaleniem samego filmu, tylko z odpowiednią ścieżką dźwiękowo i napisami. Posiadam 4 ścieżki dźwiękowe, w tym angielską, ukraińską i 2 rosyjskie, napisy angileskie rosyjskie ukraińskie i jakieś jeszcze.

km player i media player classic - nie poradzi sobie z tym problemem, tylko obraz z rosyjskim dźwiękiem

czy mam zainstalować vlc player???? Czy mam zinstalować "hallli ac3 filter ffdshow" - o co chodzi? nic nie czaje?

i podstawowe pytanie - CZY KTOS Z FORMUŁOWICZÓW UŻYWA POWER DVD 9 DO ODTWARZANIA PŁYT BD LUB ICH OBRAZU Z KOMPA I CZY WSZYTSKO JEST OK??
 

dusi

New member
dodam jeszcze że chciałbym angileską ścieżkę dźwiękową i angileske napisy by w pełni zrozumieć. Uczę się języka, a nie zawsze rozumiem co mówią.

pozdrawiam
 

dusi

New member
Nie ma na rynku darmowego oprogramowania do takich rzeczy?


że nie ma darmowego to wiem. Ale kupiłem już blu rey suit, który nie radzi sobie. Total media theater jest kosmicznie drogi. Czy są jakieś tańsze oprogramowania, które pozwolą obejrzeć film z menu, a któy ma się na komputerze (obraz płyty bd)??????????????????
 

da_holl

New member
jak km player sobie nie poradzi dlaczego nie daje rady tylko z dts ma


Vlc media player to podobny program do km player tylko ze on ma problemy czasami z m2ts
 
Ostatnia edycja:

da_holl

New member
widzę ze ty masz problem z wyborem ścieżki dźwiękowej w każdym programie da się to zrobić jak i km player , vlc ,media player clasic
 

dusi

New member
widzę ze ty masz problem z wyborem ścieżki dźwiękowej w każdym programie da się to zrobić jak i km player , vlc ,media player clasic


nie mam żadnego problemu z wyborem ściezki dzwiękowej!!!!

mam km player, media player classic, w programach tych jak się kliknie prawym można w audio zmieniać, w km player jest tę funkcja taka na pasku, ale po naciśnięciu, czy próbie wybrania dżwięku po naciśnięciu prawym myszką, jest tylko podany jeden strumień audio - rosyjski. W ogóle nie ma możliwości uruchomienia napisów. A zarówno inne strumienie audio jak i napisy są!!!!!

powtarzam km player i media player classic nie daja sobie rady zarówno z innymi niż rosyjski (akurat w tym przypadku) strumieniami audio (nie wiem może to wynika z rodzaju dźwięku - true hd,ac3 5.1 itp) i napisami w ogóle. Power dvd 9 - wyrzuciłem!!!!!!!!!!!!!!

total media theater pozwala natomiast odtworzyć całe menu płyty!1!

Czy mam zainstalować Haali ffdshow????? Poczytałem w między czasie że on "ułatwia" znaleść te inne ściezki audio, bo dekoduje cos tam czy wspomaga. Pomijam już temat napisów, bo z tym to żaden nie poradzi sobie bez obróbki materiału wyodrębnienia ich i wkejenia np. w przerobionydo mkv film. Ale to już inna bajka, bo ja chę tego uniknąć.

W każdym bądź razie dziekuje cie za cierpliwość i odpowiedzi. Jesli masz jeszcze jakies uwagie chętnie wysłucham, jeśli sa jakieś inne sposoby na odpalenie dodatkowych ścieżek audio w km player czy mpc to proszę o radę.

jeszcze raz pozdrawiam.
 

da_holl

New member
sprubuj vlc media podobny do km player ale nie gwarantuje ze ci pójdzie m2ts bo nie ze wszystkimi sobie radzi niektóre odpala niektóre nie a jak wcześniej napisałem km player nie odtwarza dts hd ma i dolby tru hd i dlatego nie widzisz ścieżki angielskiej
 

dusi

New member
Witam

I jak poradziłeś sobie z tym idzie wszystko ?

Witaj.

Wiesz co, nadal mam problem. VLC nie daje sobie z tym tez rady.

Robię więc teraz tak. No niestety muszę zrezygnować z wygodnego menu (moge z tego korzytać dopóki trial programu total media theatre będzie działać). Wchodze w strukturę blu rey, w bdmv, dalej stream i wybieram plik z filmem. Otwieram go w programi ts muxer i przerabiam go do innego folderu zmieniając ścieżkę dzwiekową po drodze na zwykły dts. Szczerze mówiąc jeszcze nie wiem co otrzymuję z tego, czy to mkv czy plik ts. Chyba to drugie. Gdy robiłem demux, to program rozdzielał film na obraz i ścieżki dzwiękowe, a jeszcze nie znalazłem programu do łączenia tego z powrotem. Ok, w efekcie mam w końcu film w oryginalenej wersji angielskiej. Waży nadal dużo, ale nie wiem ile straciłem na jakości. Filmy oglądam z projektora i nie zauważyłem różnicy w obrazie.

Film po tym zabiegu nada się do km player, vlc, mpc. Sąk w tym że nie potrafie nadal sprawić by napisy, któe są w oryginale poszły. Olałem więc to izacząłem się bawić w dopasowywanie do filmu ściągniętych z internetu.

nie wiem co źle robię, w km player jest możliwość zmiany fps i czasu napisów, bawiłem się subtitle workshop, ale jak na razie nie udało mi siędopaowac żadnych ani angielskich ani polskich.

zmieniam ich fps na fps filmu i dopasowuje na początku i końcu filmu. Ale i tak się rozjeżdżają.

Reasumując: oryginał sprawia problemy. z wyjątkiem total media theatre programy nie dają sobie rady z dzwiękiem dts hd master audio - a taki jest angielski w tym filmie. Jedyną opcją jest degradacja do zwykłego dts. Napisy nie działają, chyba że w total media theatre.

teraz zastanawiam się nad sterowanikami do karty dzwiękowej, ponieważ w jednym programi pokazuje mi że są "out of date" a w panelu sterowania ze są ok. I zastanawiam się też nad tym haali splitter, boję sięzainstalować, bo naczytałem się gdzieś ze cos się wiesza itp. Zaznaczam że mam ffdshow. Myślalem również o jego konfiguracji, ale jak poczytałem instrukcję to ........za dużo jak na jedno popołudnie.

sprawa wiec nie jest taka prosta. Nie długo będę miał inny film na kompie w formie obrazu blu rey z różnymi ścieżkami, tu akurat kolega zrobił kopię zapasową filmu i chę sprawdźić jak sobie mój komputer da z tym radę.

dzieki za rady, jeśli znajdę jakiś proste rozwiązania na takie przypadłości podzielę się.

jeśli masz pomysł jak dopasować napisy to prosze o poradę. Robie wszytsko zgodnie zi nstrukcjami. Można też w subedit to robić. Zawsze metoda taka sama. Ściągamy napisy do filmu, sprawdzamy ich fps i fps filmu, zmieniamy by były zbierzne i dopasowujemy pierwsze i ostatnie napisy w formie czasowej. W efekcie jednak i tak się rozjeźdzają.

Czy ma znaczenie jaki foramt ich ściągam i w jakim zapisuje???
 

da_holl

New member
Witam

nie ja nie mam problemu z odtwarzaniem w vlc mi śmiga tylko raz za czasu zdaży się film BD który ma coś wkodowane w oryginalny film i wtedy vlc szaleje ale po przebudowaniu całej struktury i usunięci tego dziwactwa jest ok idzie bez zająknięcia jak chcesz mogę na dowód scren shoty porobić i wstawić

tsmuxer degraduje dts hd do najczystszej postaci DTSu a na dole w tym programie jest co chcesz zrobić czy tak jak pisałeś plik ts strukturę bd m2ts i demux wiem sam bo nim operuję i tak

struktura BD wiadomo co to

demux rozbraja cały film na poszczególne części składowe filmu co zaznaczysz to odseparuje możesz wszystko możesz napisy itd itp do sklejania używa się mkvmerge GUI

m2ts no też wiadomo główny plik struktury BD ale rzadko co go odtwarza oprócz pc i odtwarzaczy multimedialnyh

plik TS standardowy kontener dla cyfrowej transmisji; przechowuje wiele strumieni AV, przewodnik po programach i MPEG-PS



a jaki masz sprzęt pcta ? karata dźwiękowa niema znaczenia bo i tak filtry programu degradują do stereo albo 2.1

napisy nie mają znaczenia tylko w przypadku jeśli taki materiał obrabiasz programami typu tsmuxer to lepiej srt format
 

dusi

New member
Działa!

nieeeesamowite, działa jednak w VLC media!

świetny program, nie wiem czemu wcześniej nie mogłem włączyć innych ścieżek dźwiękowych. Co prawda bawiłem sie z kodekami, odinstalowywałem i instalowałem ponownie, zainstalowałem ponownie vlc media, ale czy to ma coś z tym wspólnego?

w każdym bądź razie mogę teraz spokojnie bez obrabiania materiału bd obejrzeć film i do woli wybierać w ścieżkach dźwiękowych. No i mogę też wybrać napisy!


wielkie dzięki za pomoc, zbyt pochopnie przekreśliłem ten program.
 

da_holl

New member
Witam

tak możliwe że się jakieś kodeki pogryzły z kodekami trzeba uważać bo można system stracić przez nieumiejętne dobranie

No i spoko że idzie tylko ostrożnie z nim bo on jest bardzo ciężki dla systemu zwłaszcza przy odpalaniu dużych m2ts przewijanie przeskakiwanie o kilka naście minut zwiska vlc ale to takie małe problemy i nie zawsze to występuje nie wiem od czego tak się dzieje ale ogólnie nie mam z nim większych problemów
 
Do góry