Jak nie Plazma to CO ? za ok. 7K PLN

Paweł_3m

New member
Panowie,

Niestety musiałem oddać wspaniały VT60 i teraz szlag mnie trafił że już nowej plazmy nie dostanę...

Zwiększyłem nieco budżet z 5000 do ok. 7000 zł i chcę coś co stało chociaż obok PLAZMY...

Niestety mój wymarzony OLED LG 980v kosztuje jeszcze zbyt dożo, ale i tak super potaniał do 11.000 :)


Mój obecny faworyt po przestudiowaniu polskich i angielskich forów to:

Panas 55AS800
Co o nim myślicie ? Czy wogóle jaki kolwiek LED będzie dawał mi choć trochę radość z oglądania jak w Plaźmie?

Więc w skrócie:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Wnęka w pokoju 3x3 m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 2,0 -2,5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 osoby
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? 50 na 50
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? będzie wisiał
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okna ekspozycja południowo-zachodnia
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Panas Plazma 42 cale
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? bardzo dobrą jakość obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka cyfrowa HDMI, blu-ray
10.Jakie urządzenia ? blu-ray z kompa, ewentualnie dysk zewnętrzny
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? w tygodniu 4-5 godzin, w weekendy dłużej
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, bajki ( dziecko )
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raczej nie
16.Preferencje co do marki ? Panasonic 55as800
17.Preferencje co do wielkości ? 50-55"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? efekt teatru, brak klimatu jak w plaźmie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Maksymalnie ok. 7000 zł,
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi mieć
 

WuMike

New member
Bez reklam
Oddawać VT60...? Zrozumiem tylko wtedy, gdy okazuje się za mały ;)

Wracając do tematu, 55AS800? Raczej średnio oceniany model, na matrycy IPS, czyli z biednym poziomem czerni natywnej - nie mającej nawet startu do PDP! To już prędzej Philips 55PFS8109 na VA (7,5k PLN), ewentualnie, tak jak pisałem w innym wątku Sony 55W829B z matrycą VA od AUO na przeczekanie, do wejścia na rynek IV-V generacji OLED. Modelu 55W905 już się nie kupi w stanie fabrycznym-nowym.
 

Hirosh

New member
Jak na razie plazma niedościgniona jesli chodzi o obraz, ale rozumiem kolegę bo mam podobny problem. Nie dostanie się teraz już fabrycznej vt60 więc alternatywą pozostaje w tej kwocie jedynie dobry LED i to raczej nie UHD. Ja również celuję w tx-55AS800e i czekam na obiecany przez Kikiego test tego modelu. Średnio oceniany? A skąd te informacje? Bo jak na razie przegrzebałem cały net i znalazłem tylko jedną porządną recenzję na avforum i nie była średnia bynajmniej. Jedyny wniosek był z tego taki że plazma to to nie jest, ale przecież nikt tu nie żąda niemożliwego. Jedynie żeby osłodzić przejście z plazm, bo spójrzmy prawdzie w oczy- plazm już nie ma. A kupowanie modelu wystawowego jest bezcelowe. Gdzieś tam mi Kiki napisał że as800 spokojnie osłodzi przejście z technologii plazmowej. CZekam jeszcze na test, ale ja się chyba zdecyduję. Wolę Panasa niż cukierkowego Samsunga gdzie wszystko wygląda jak na koreańskim teledysku dla dzieci.
 

grzes_k

New member
Moim zdaniem, dopóki sam nie przetestujesz to się nie przekonasz. Jeśli masz w pobliżu sklep nie dla idiotów, zamów przez internet, odbierz w sklepie i przetestuj sam (30 dni) - opinie innych użytkowników mogą Cię nakierować ale warto samemu sprawdzić.

Na swoim przykładzie - tv na matrycy IPS miał być beznadziejny (czerń), ma fatalne chmury, DSE, banding itd. ale za to dobre kąty widzenia.
Po 5 miesiącach nadal mi się nie podobają...kąty widzenia! A pozostałe aspekty są OK, czerń przyzwoita (nie oglądam w całkowitej ciemności), równomierność świecenia itd. są OK.
W Twoim przypadku, jeżeli oglądasz również w ciemności to pewnie lepszy wybór to matryca VA, teatr, "łagodność" obrazu to w dużym stopniu ustawienia.
 

WuMike

New member
Bez reklam
W kwestii Panasonica, według mnie ciekawszy jest model AX800/802, gdyż posiada matrycę VA. Niemniej jednak, to juz UHD i cenowo również z innej półki.

To tylko moja prywatna opinia, ale zamiast AS800 wziąłbym 55PFS8109 od Philipsa. Ewentualnie, dla takich, którzy docelowo celują w OLED (fanów plazmy, przykładowo) i nie chcą teraz wydawać zbyt dużo kasy opcją przejściową mógłby być Sony 55W829B, na 3-4 lata.
 

Paweł_3m

New member
Taki mam właśnie plan, aby kupić LED tak na 1,5 roku i sprzedać jeszcze z półroczną gwarancją aby za dużo nie stracić na wartości, tak więc lepiej kupić nowszy i lepszy model który łatwiej będzie mi potem sprzedać, a raczej 55W829B jest o klasę niżej niż AS800, poza tym wg testów Matryca IPS w połączeniu z procesorem HEXA daje napewno lepszy obraz niż SONY 829, co więcej THX nie rozdaje certyfikatów na lewo i prawo, tak więc coś w tym jest.

Tu czekamy Na Kikiego na potwierdzenie bądź rozwianie tej tezy ( KIKI jest szansa na ten test ? dużo osób na niego czeka i będziemy Ci bardzo wdzięczni)

Generalnie to na jednym i drugim stracę rzecz jasna, ale chcę przez ten czas mieć coś konkretnego na otarcie łez po PLAŹMIE :) A za 1,5 roku Oledy będzie można kupić za 7-9 tysięcy

A co do PHILIPSA to zdecydowanie wolę Panasonica, mimo że to ta sama klasa i jakość, a jakoś Ambilight do mnie nie przemawia, takie bajery szybko się nudzą...
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
^^ Powiem Tobie jedno: na pewno wziąłbym W829, zamiast AS800, a zaoszczędzoną kasę odłożył i dał jej "zaprocentować" przez 1,5 roku.

Jeszcze raz: czerń natywna jest LEPSZA w W829, aniżeli w AS800. Co z tego, że Panny ma poprawne nasycenie czerwonego i kąty boczne (IPS), skoro szara czerń zepsuje cały efekt podczas wieczornego oglądania? To oczywiście można poprawić lokalnym wygaszaniem, ale nie ma róży bez kolców. Aha, jeszcze jedno, Panasonic także boryka się z problemem bandingu.

Konkludując: oba TV są dobre, tylko po co bulić teraz 3k PLN więcej, skoro ten tańszy wcale nie jest specjalnie gorszy globalnie, a dla fanów głębokiej czerni nawet lepszy?
 
Do góry