jak nie HK 645 to co??? - w miarę PILNE

Hawkmoon

New member
Witam. Mam taki oto problem. Dwa tygodnie temu zamówiłem amplitunerek Harmanka AVR 645. Niestety okazało sie, że pomimo zapowiedzi ma się on ukazać dopiero pod koniec grudnia (przynajmniej tak twierdza w tym sklepie w którym zamawiałem). Pojawił się więc dylemat, czy czekać na ten model (nie ukrywam, że nie bardzo mam na to siłę...), czy może zamówić inny model. Stąd też moje pytanie. Co w zamian polecacie??

Przedział cenowy 4,5-5,5 tys,
pomieszczenie 80m (poddasze, więc ściany z dwóch stron pod kątem jakichś 45 stopni),
muzyka/film: 65/35
muzyka: rock, metal, ale i jazz, blues oraz zwłaszcza muzyka filmowa.
kolumny: jbl northridge movie3

nie ukrywam, że zależy mi na 2 wejściach hdmi (stąd też raczej nie chcę brać hk 630).

z góry dzięki za pomoc

Edit: Koleś z konkurencyjnego sklepu (dzwoniłem, żeby się upewnić czy faktycznie te 645-i są niedostępne - i faktycznie, nie wcześniej jak w grudniu) polecił mi w zamian pionki VSX-AX2AS lub VSX-AX2ASi (ale oni nie mają danonków... znaczy denonków w swojej ofercie).
Ja osobiście wypatrzyłem jeszcze na allegro: Yahmaha RX-V2700
No i pozostają denonki... Czy 2807 jest wystarczająco porównywalny do AVR 645, a może starsze 3806, lub 4306???
A może jednak poczekać na tego harmanka??? W sumie kupiłem do tego dvd hk 47, więc może lepiej jednak się wstrzymać... Czekam na odpowiedź...
 
Ostatnia edycja:

Hawkmoon

New member
sorki, że w ten sposób odświeżam swój wątek, ale to naprawdę pilne!!! Proszę pomóżcie bo jutro muszę dać odpowiedź. Z góry dzięki
 

Michal999

New member
Za bardzo nie moge Ci pomóc, powiem tylko tyle, tydzień temu kupiłem Denona 2807 i jestem bardzo zadowolony, słuchałem kilku po sklepach, pół roku wybierałem i wybrałem dobrze.

Niestety na razie moge w pełni cieszyc sie nabytkiem bo jeszcze nie mam kolumn docelowych.:(
 

mzdral

New member
Osobiście używam HK 630 w kooperacji z Denonem 1920 i kolumnami JBL serią LX. Brzmi rewelacyjnie, zarówno stereo (muzyka) jak i kino domowe. Zaraz zapewne odezwą się audiofile i mnie 'zjedzą', ale zawsze jest to jakiś kompromis pomiędzy ceną a reprodukcją dźwięku. Moim zdaniem powinieneś pochodzić po sklepach i odsłuchać zarówno Denona jak i HK, każdy z nich nieco inaczej 'rysuje scenę'. Nie przepadam za Jazzem, preferuję rock, ale również tkliwsze kawałki w stylu Rebeki Pigeon czy Josha Grobana. Gro dźwięku zależy jednak od kolumn, przede wszystkim w muzyce bo przy kinie nie mają aż takiego znaczenia. :p
 

Hawkmoon

New member
co do kolumn to jak pisałem mam (czy w zasadzie lada dzień będę miał) jbl northridge movie 3, (e100, e30, ec35, e250p) więc o nie się nie boję. Powoli zmuszam się do myśli, żeby jednak czekać, bo choć koleś ze sklepu zachwalał mi te pionki, to jakoś do tej firmy nie jestem przekonany. Co do denonka 2807 to wydaje mi się (po lekturze forum), że chyba jednak nieco ustępuje harmankowi 645. Co do pochodzenia po sklepach to ciężko, bo nie jestem z wawy i nie bardzo mam kiedy sie wybrać, może w sobotę.
 

Hawkmoon

New member
No ja mam pytanko, czy już na prawdę nikomu nie chce się nic powiedzieć na temat tych pioneerków, a może NAD??? Kurde nie interesuję mnie argumenty na temat harmana, do niego mnie nikt przekonywać nie musi, raczej chciałbym się dowiedzieć czemu np. pioneer nie, lub yamaha nie, lub denon nie... a może na tak???
 

ThYX

New member
Hawkmoon napisał:
No ja mam pytanko, czy już na prawdę nikomu nie chce się nic powiedzieć na temat tych pioneerków, a może NAD??? Kurde nie interesuję mnie argumenty na temat harmana, do niego mnie nikt przekonywać nie musi, raczej chciałbym się dowiedzieć czemu np. pioneer nie, lub yamaha nie, lub denon nie... a może na tak???
Czemu nie ? Proste .. idz do DOBREGO salonu hifi, i sprawdz kilka sprzętów w podanych cenach. I wybierzesz pod siebie. Ja przed zakupem testowałem Yamahe, Marantza, Harmana, Pioneera, Denona i ... po wielu bojach został (w testach muzyki) tylko HK i Denon z czego do mnie trafiał najlepiej zagrał ... Denon ARV 2307 :)

Alo to ty wydajesz pieniądze więc słuchaj i wybieraj pod siebie !!! Może tobie zagra najlepiej Marantz ... czemu nie? W końcu każdy sprzęt zdobywa nabywców :)))

Mniej słuchaj opinii, więcej słuchaj na odsłuchach :) W końco to TY będziesz tego słuchał po kilka godzin dziennie a nie inni ludzie z forum :)

A.. niektóre salony hifi umożliwiają wypożyczenie sprzętu do domu więc możesz przetestować sprzęt w swoich warunkach.
 
Ostatnia edycja:

Hawkmoon

New member
ThYX napisał:
Proste .. idz do DOBREGO salonu hifi, i sprawdz kilka sprzętów w podanych cenach. I wybierzesz pod siebie.

(...)

A.. niektóre salony hifi umożliwiają wypożyczenie sprzętu do domu więc możesz przetestować sprzęt w swoich warunkach.

Szczerze, pytam się o opinie nie po to, żeby ktoś za mnie wybrał, a ja potem mógł na kogoś zwalić winę, a po to, żeby ktoś powiedział mi czymś się te sprzęty różnią pod względem technicznym, bez tego ściemniania sklepowego. Co do odsłuchu to masz absolutną rację, ale to będzie końcowy etap, kiedy będę wiedział co teoretycznie który sprzęt ma, żebym mógł ostateczną decyzję podjąć po odsłuchu. Wiesz wydaje mi się że taka kolejność podejmowania decyzji jest lepsza niż odwrotna. Dlatego chciałbym się dowiedzieć czy koleś, który twierdził, że Pionki ax2 i ax4 są o niebo lepsze od harmana, bo posiadają wiele funkcji których nie ma harman (między innymi skalowanie do 1080p) miał choć w połowie rację. Wiem, że to za wcześnie się pytać czy avr 645 też będzie miał coś w tym stylu, ale może ktoś coś słyszał na temat tego modelu i wejść hdmi w nim występujących??? O takie info mi głównie chodzi.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Musisz ustalić priorytety, czyli: co jest ważniejsze: skalowanie na HDMI, czy jakość dźwięku?

Swoją drogą Pioneer AX, to już zupełnie inna bajka. Podobno dobrze grają.

ArtS :)
 

Hawkmoon

New member
No i właśnie chodzi mi o tą zupełnie inną bajkę, bo wiesz, naczytałem się na forum już o harmanach i denonach, a nie mogę znaleźć praktycznie żadnych wypowiedzi na temat Pioneerów AX a chciałbym o nich cokolwiek usłyszeć (no może poza "to już zupełnie inna bajka" :p:p:p) - bo na AX2 mnie stać, a kto wie może jakbym się sprężył to i na AX4
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Słyszałem, że sprzęt Pioneer'a zaczyna się właśnie od AX. Tyle mogę powiedzieć. Musisz gdzieś tego posłuchać.

ArtS :)
 

Hawkmoon

New member
No spoko, a może mi ktoś powiedzieć gdzie w wawie można tego posłuchać??? Jutro chciałem sobie po wawie pojeździć i posłuchać
 
Do góry