Jak największa liczba cali do 2tys zl...?

rzeziol

New member
Wlasnie koncze wykanczac mieszkanie... praktycznie odliczam dni. Jednakze ze wzgledu na to, ze sie wynosze z domu rodzinnego nie mam nic tak wiec jest kilka priorytetow przed TV - sztuczce, talerze, pralki, reczniki ;) - i nie moge wydac wiecej niz 1500-2000 zl na TV. Z tym, ze pokoj gdzie najpierw stanie telewizor (jeszcze sa 2 wyjscia w 2 innych pokojach) jest dosc duzy (4,5x5,5) a odleglosc miedzy kanapa (a raczej docelowym miejscem postawienia jej ;) ) a TV wynosi w przyblizeniu 4m, jedna z bocznych scian praktycznie calkowicie przeszklone- tak wiec bardzo duze naslonecznienie), sygnal bedzie szedl z kablowki HD (inea). W przyszlosci tenze TV przeniesiony zostanie najprawdopodobniej do sypialni (tutaj sygnal bedzie w SD) jednak minie troche czasu zanim bede mogl sobie pozwolic na cos o prawidlowej liczbie cali jak na te odleglosc (60 i wyzej). Co byscie wybrali na moim miejscu- kupili TV pod warunki w sypialni (slabe naslonecznienie, odleglosc od TV jakies 1,5m) czy szukali jak najwiekszej liczby cali przy jak najnizszej cenie.

Z gory dziekuje za pomoc
 

adam-ant

New member
plazma i już

Można połączyć jedno z drugim. Kupić TV o jak największej liczbie cali w tym przedziale cenowym i jednocześnie odpowiedni do warunków sypialni w której docelowo będzie cieszyć twe oko.

Moja propozycja to Panasonic TH-42PV8 (cena około 1900zł).

LCD w tym przedziale cenowym mają bardzo słaby obraz, a i 42'' nie będzie wtedy tak oczywiste. Jest parę z LG, czy z Toshiba, ale z modelami z wyższych półek nie mają wiele wspólnego. No i jest też Daewoo ;) Mało bym zapomniał.

Z plazmą panasonic'a może na początku będzie nieco trudniej ze względu na światło, ale tragedii też raczej nie będzie. Pozwolę tu sobie też przytoczyć mój ulubiony dialog zwolennika LCD ze zwolennikiem Plazmy:
lcd: Wiesz jak wygląda obraz plazmy w nasłonecznionym pokoju?
pdp: Tak, ale wiem też jak wyglądają rolety na oknach.
:krol:

No i na koniec: słabo oświetlona sypialnia, sygnał SD i 1,5m od ekranu to idealne warunki dla tego TV (pv8 ). LCD się tam po prostu nie sprawdzi. Zbyt jaskrawy (w końcu człowiek zasnąć próbuje) i kiepski w SD obraz. Będzie żal i zgrzytanie zębami (szczególnie, że miałby to być tani LCD).

A osoby lubujące się w LCD poradzą coś sensownego? Osobiście też jestem ciekaw.

Pozdrawiam,
Adam
 
Ostatnia edycja:

skylla1

Member
Bez reklam
Plazma do słonecznego pokoju a potem 42'' do SD z 1,5m?
Raczej nieporozumienie.
Kup dobry 32. Panasonic 32LX85. Obraz bardzo zblizony do plazmy iw sypialni sprawdzi się idealnie potem, a póki co i 3-4m da się oglądać, zwłaszcza jak nie miałeś przedtem duzego tv.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Reziol ... mimo wszystko dozbieraj coś więcej i kup coś min. 42 cali do dużego pokoju. To co teraz chcesz to są półśrodki. Jeśli koniecznie chcesz coś niedrogiego to zrób tak jak radzi skylla1. Moim zdaniem 42 cale w sypialni z 1.5 m jest bez sensu. To nie kino, tylko sypialnia. Wskazany spokój. :)
 

adam-ant

New member
druga strona medalu

No rzeczywiście... macie rację, że normalny człowiek do sypialni woli coś mniejszego. Ja wszędzie bym chciał mieć kąt widzenia na ekran o rozpiętości 36 stopni (czyli 42'' oglądane z około 145cm), jako THX przykazuje, takie już mam zboczenie. Choć rzeziol pisał, że potem do salonu to już tylko 60 cali i więcej, więc też lubi pokaźne przekątne. 32'' LDC do dużego salonu, to dla wielbiciela dobrego kina duuuży kompromis, a 42'' w sypialni to żadna pomyłka.

Myślę, że najważniejsze jest tu pytanie ile czasu w dużym pokoju będzie pracował ten tymczasowy TV. Jeśli to kwestia paru miesięcy, to spokojnie da się wytrzymać 32'' LCD. O ile ktoś nie ma obiekcji do obrazu na eL-Ce-De. I udawajmy, proszę, że tego nie napisałem ;) Amen


PS Skylla1: Widziałem twoją opinię 32LX85 na ceneo. Brzmi zachęcająco, nie powiem, aczkolwiek nie zmienia to faktu, że polecasz sprzęt, który sam posiadasz. I o ile sam oglądasz go z max 2,5m (dla kanałów SD, więc można chyba założyć, że jest to wartość maksymalna) to rzeziolowi polecasz go do oglądania z 4m.
To może jednak jak ktoś się zna na LCD to poleci jakiś model 37''
Widziałem, że np Toshib'y 37'' z serii AV500 mają całkiem dobre opinie, a do tego tanie, bo nawet w sklepach nie-internetowych do wyrwania za 1700zł.
Trudny do ustalenia ten kompromis... :hmm:
 
Ostatnia edycja:

adam-ant

New member
Popieram. W sypialni nie będzie potem już tak nachalny jak 42'', a zawsze będzie już parę groszy odłożone na kolejny zakup.
 

rzeziol

New member
Wstępna decyzja jest taka, ze ide w mniejszy rozmiar (32-37). Jednakże nie wiem dlaczego ale do plazmy przekonania nie mam. Kilka lat temu jakos zostalo to u mnie zakorzenione i tak to wyglada. W zwiazku z tym jakies LCD w podanym powyzej rozmiarze. W sypialni nie będzie dekodera HD tak wiec sygnal bedzie SD ewentualnie DVB-T. I tutaj pojawia sie kolejny problem. Kupic z DVB-T czy pozniej ewentualnie dekoder do tego? A odpowiadajac na pytanie ile on bedzie wisial w duzym pokoju... no mysle ze do gwiazdki tego roku.
Reasumujac:
-32"
-DVB-T ?
-FULL HD ?
-100Hz
-zeby dalo sie ogladac przez jakis czas z 4m
 

adam-ant

New member
W takim razie przychylam się do poparcia propozycji skylla1.
FullHD na bank nie potrzebne (najpierw oglądanie z 4m, a potem sygnał SD, czyli szkoda kasy).
 

rzeziol

New member
Jak to sie wszystko zmienia ;) Spedzilem troche czasu na forum... zweryfikowalem swoje potrzeby oraz znalazlo sie troche wiecej pieniedzy...

Wychodzi na to, ze TV powinien miec:
-100Hz
-HDR (no bo BR tudziez konsoli nie mam)
-jak najwieksza ilosc cali
-DVB-T MPEG4 (po tym czego sie naczytalem o mojej przyszlej kablowce ;) )

I co Panowie na to? Jakies propozycje? LCD czy plazma- nie mam zadnych uprzedzen ;)

No i ta cena... w granicach 2,5tys zl
 

rzeziol

New member
Chodzi mi o to, zebym przynajmniej te kilka podstawowych kanalow mial w jako takiej jakosci. Jestem z Poznania wiec troszke tych kanalow moge odbierac w naziemnej cyfrowej.
 

rzeziol

New member
Ja wiem, ze ciagne temat i temat ale sytuacja jest dynamiczna ;)

Wychodzi na to, ze na osiedlu dostepna jest tylko kablowka, wiec moge zapomniec o DVB-T. Z tego powodu i z powodu naplywu paru groszy (moge wydac do 3k) do kieszeni opcje wygladaja tak:

-Samsung PS50A410

-Samsung PS50A451 (100Hz)

-LG 50PG100R (100Hz)

-LG 50PG200R (100Hz)

I pytanie (poza tym, ktory najlepszy oczywiscie)- czy w przypadku plazmy ilosc Hz jest taka wazna? Robi roznice jak w przypadku LCD?
 
Do góry