Jak najlepiej poustawiać głośniki w małym pokoju??

steefl

Member
Witam ponownie:) zwracam się tym razem z prośbą o pomoc w rozstawieniu głośników, które wejdą niebawem w moje posiadanie i chciałbym się trochę przygotować:)
Zestaw taki jak w linku JPW Set 5.0 - zdjęcia, foto, galeria produktu

Natomiast pokój taki jak na poniższych obrazkach:




Wymiary pokoju:


Wszystko odwzorowane, tak jak w rzeczywistości tylko mebelek w tej wnęce trochę inny.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
u panie lipa i to na maksa - szczególnie z upchaniem tych wysokich

bez ostrego przemeblowania to kompletnie nic z tego nie wyjdzie - pokój ma wnękę która psuje rozchodzenie się dźwięku i jest niestety nieustawny

nic sensownego mi nie przychodzi do głowy prócz frontów na długiej prostej ścianie - z tyłami lipa
 

steefl

Member
Nieustawny... wiem coś o tym:/ (uroki bloków). Mam jeszcze ewentualnie do dyspozycji pokój o metrazu 9m no może odrobinkę więcej w ksztalcie prostokąta o wymiarach 2m na 5m. Jutro mogę sie postarać o wizualizację pokoju jak znajdę chwilę czasu jeśli będzie trzeba;)
 
Ostatnia edycja:

steefl

Member
Dodaje wizualizację drugiego pokoju. Oczywiście meble i kolory całkiem inne, ale chciałem tylko pokazać jak wszystko jest poustawiane.

 

pkomp

New member
ten drugi lepiej wtedy tv na długiej ścianie i w kwadracie kolumny - fotel na przeciwko tv
tyle że ciasno strasznie no i musowo małe kolumny pokroju HKTS
 

steefl

Member
Zestaw głośników już zamówiony i nie mam zamiaru nic w tym zakresie zmieniać;) ewentualnie przeniosę niektóre meble, do tego mniejszego pokoju i zostawię tylko te, które są mi najbardziej potrzebne choć myślałem nawet o tym, żeby z jednego pokoju wyzbyć się wszelkich pokoju i zrobić z niego jedynie pokój do odsłuchu i filmów;)
 

pkomp

New member
meble bym zostawił - gołe ściany to też nic dobrego - a jak masz szafę z półkami to nastawiać książek i świetna pułapka basowa w razie co
 

steefl

Member
No książek, to akurat mam pod dostatkiem, więc mogę półki w szafkach nimi wypełnić po same brzegi;) A tylne głośniki jak najlepiej wkomponować do pokoju? Na standach, czy wieszać, czy to bez różnicy? I na jakiej wysokości i jak powinny być ustawione, czy lepiej, żeby były skierowane na słuchacza po bokach, czy w stronę telewizora? O centralnym myślę, że najlepiej chyba będzie bezpośrednio nad telewizorem, czy dobrze myślę? Gdybyś miał chwilę czy ktokolwiek, to prosiłbym o zaznaczenie jak mniej więcej ustawić wszystko na obrazkach najwyżej zrobię małe przemeblowanie;)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Zależy co chcesz osiągnąć. Dobry woofer do małego pomieszczenia to podstawa. Ja bym został przy pierwszym pomieszczeniu i ustawiłbym zestaw na lewej ścianie od okna.
 

steefl

Member
Oczywiście woofer też będzie, ale jeszcze nie teraz. W tym miesiącu głośniki, które podałem w następnym aplituner i później oczywiście sub. Nie mogę wszystkiego na raz z braku funduszy. Ale na jednej ścianie cały zestaw głośników?
 
Do góry