Jak najlepiej popodłaczać

sszaki

New member
Mam pytanie.

Jak najlepiej popodłączać ze sobą LCD Sony KDL-40V3000,Kino domowe Sony DAV-DZ630W, nHDrecorder oraz PlayStation 3.

wszystkie elementy mają złącza HDMI a LCD ma 3 wejścia. Zastanawiam się jak najlepiej wszystko to ze sobą połączyć. Poprzez 3 Kable HDMI? 2 są z tyłu 1 z boku i obawiam się ze ten 1 będzie mi zabardzo wystawał. Może lepiej podłączyc PS3 oraz HDrecorder przez HDMI a Kino domowe poprzez inne złącze (optyczne, eurozłącze)?
 

forzainter1g

New member
Jak to zwykle kino nie jakies HD to chyba najlepiej:
N-HDMI
PS3-HDMI tylko i wylacznie
Kino domowe-Eurozlacze moze pobaw sie z componentami.
A najlepiej wszytsko przez HDMI i wymysl jakis sposb aby jednak nie wystawal ten kabel.
 

sszaki

New member
czytałem ze

Kino domowe Sony DAV-DZ630W

kiepsko radzi sobie z przekazywaniem dzwieku przez HDMI, i nie bedzie dzwieku z nTV i PS3 natomiast gdy podlacze przez eurozlacze nie bedzie dzwieku przestrzennego.

Poszukać innego Kinadomowego czy da się to jakoś połączyć ??
 

sszaki

New member
No wiec znalazlem amplifilter z glosnikami sony (HT-sf1100) posiada 2 wejscia HDMI oraz 1 wyjście oraz 2 wejscia optyczne.

i planuje podłączyc wszystko w ten sposob:
PS3 do KD za pomoca HDMI dalej do LCD (taki schemat znalazlem w instrukcji od PS3)
natomiast nBOXrecorder do TV za pomoca HDMI a dziwięk do KD za pomoca kabla optycznego.

podlaczanie02.jpg


Dobrze planuje to podłączyć czy cos jest nietak.


Mam nadzieje ze ktos mi pomoze bo niechce nakupić 20 kabli bez potrzeby.(tymbardziej ze kazdy kosztuje 100 i wiecej złotych)
 

crasher

New member
sszaki napisał:
..2 są z tyłu 1 z boku i obawiam się ze ten 1 będzie mi zabardzo wystawał
Sony DAV-DZ630W nie ma wejsc optycznych wiec odpusc.
Nie ma potrzeby podlacznia Sony HT-SF1100 z TV przez HDMI jesli nbox i PS3 podlaczysz bezposrednio to kino w ogole nie podlaczasz do TV (nie ma DVD) jesli nie puszczasz przez nie obrazu przez video in. Dodatkowo Sony HT-SF1100 wg instr ma 1080i max na wyjsciu (niektorzy twierdza ze obsluguje tez 1080p) takze dla bezpieczenstwa i tak podlaczylbym bezposrednio pod TV. Zreszta jak ci braknie wejsc to mozesz nbox podlaczyc przez component i zyskasz 1 wolne HDMI wiecej.

nbox -> TV: HDMI/Component
PS3 -> TV: HDMI
nbox -> Kino: Kabel optyczny
PS3 -> Kino: Kabel optyczny
 

Twine

New member
Przyłączam się do tematu

Witam
Podłączę się pod temat.
Chciałbym podłączyć następujące urządzenia: Telewizor plazmowy Panasonic TH-42PV7P, odtwarzacz dvd Yamaha DVD-S661 i amplituner Yamaha RX-V361, oraz dekoder Cyfry+ Strong SRT6860.
Jak to wszystko najkorzystniej dla jakości obrazu i dźwięku połączyć ze sobą.
I jeszcze jedna sprawa, zakupiłem kilka dni temu kabel Component i próbowałem podłączyć za jego pośrednictwem dvd z telewizorem i okazało się że takie połączenie nie działa, czy w opcjach tv bądź dvd trzeba coś ustawiać czy też może to być wina kabla? kabel to Bandrige i został zakupiony w sklepie, był oryginalnie zapakowany i wydaje mi się mało prawdopodobne aby był uszkodzony, chociaż nie można tego wykluczyć.
Czekam na odpowiedzi na moje pytania i pozdrawiam serdecznie.
Bartek
 

crasher

New member
Dekoder -> TV: Euro
Dekoder -> Amplituner: Coaxial / 2xChinch
DVD -> TV: HDMI/Component
DVD -> Amplituner: Coaxial / 2x Cinch

jesli chcesz uzyskac dzwiek w DD na DVD i Dekoderze to bedziesz musial przelaczac polaczenia DVD/Dekoder -> Amplituner bo obydwa maja wyjscia coaxial a amplituner ma tylko jedno wejscie.

Twine napisał:
I jeszcze jedna sprawa, zakupiłem kilka dni temu kabel Component i próbowałem podłączyć za jego pośrednictwem dvd z telewizorem i okazało się że takie połączenie nie działa, czy w opcjach tv bądź dvd trzeba coś ustawiać czy też może to być wina kabla?
Zakladajac, ze dobrze polaczyles kolorki i w TV ustawiles odpowiednie wejscie to masz jeszcze opcje:
Na pilocie od DVD kliknij (zgodnie z instrukcja):
- OPEN/CLOSE na przednim panelu
- < na pilocie
- ZOOM na pilocie
 

Twine

New member
Dzięki za pomoc z tym compenentem, po zastosowaniu się do którejś z Twoich rad (sam nie wiem której) sygnał po komponencie dociera z dvd do telewizora.
Co do połączeń to właśnie podobnie jak napisałeś miałem do tej pory, tzn. TV z DVD miałem podłączone kabelkiem HDMI od innego telewizora (sprawdzę teraz różnice w jakości między HDMI a Componentem i zobaczę czy warto wydawać siano na HDMI, czy po prostu porównywalna jakość będzie na Componencie)
Dekoder podłączony był do Amplitunera przez Cinch, a co do połączenia cyfrowego to chyba będę potrzebował czegoś takiego: http://allegro.pl/item350288557_kabel_cyfrowy_spdif_coaxial_prolink_3_m.html prawda? ponieważ przez kabelek audio coaxial <-> coaxial nie ma dzwięku.
Widzę że mam do czynienia z fachowcem więc jeszcze jedno pytanie,
dvd mam podłączone do amplitunera właśnie tak jak mi napisałeś, czyli coaxialem, w odtwarzaczu jest jedno wyjście oznaczone "coaxial digital out", i jedno jest w amplitunerze, oznaczone "digital input DVD", więc raczej nic nie pomieszałem, dlaczego jeśli chce słyszeć dźwięk z dvd muszę wybrać jako źródło dźwięku na amplitunerze "DVR" czyli recorder, zamiast "DVD"? na "DVD" nie ma po prostu dźwięku.
 

crasher

New member
Twine napisał:
..co do połączenia cyfrowego to chyba będę potrzebował czegoś takiego: http://allegro.pl/item350288557_kabel_cyfrowy_spdif_coaxial_prolink_3_m.html prawda?
Jesli masz na jedym wejsciu koncowke jack to taki kabel bedzie dobry.


Twine napisał:
dvd mam podłączone do amplitunera właśnie tak jak mi napisałeś, czyli coaxialem, w odtwarzaczu jest jedno wyjście oznaczone "coaxial digital out", i jedno jest w amplitunerze, oznaczone "digital input DVD", więc raczej nic nie pomieszałem, dlaczego jeśli chce słyszeć dźwięk z dvd muszę wybrać jako źródło dźwięku na amplitunerze "DVR" czyli recorder, zamiast "DVD"? na "DVD" nie ma po prostu dźwięku.
Tego nie wiem, zobacz w instrukcji jakiemu wejsciu odpowiada coaxial, zreszta w czym to przeszkadza skoro dziala? ;)
 

Twine

New member
@remigiusz - dzięki, pobawiłem się w "Input Menu" i faktycznie wejście "DVD" było zamienione z "DVR", wystarczyło zmienić.

A co do kabelka to nie znam się na tym aż tak bo w sumie zaczynam dopiero zabawę ze swoim kinem, ale próbowałem podłączyć dekoder Strong 6860 z Amplitunerem za pomocą kabelka Coaxial (http://allegro.pl/item347848530_kabel_coaxial_rca_rca_sal4802_bandridge_premium_2m.html) i niestety dźwięku nie ma, a w danych technicznych dekodera wyczytałem że ów posiada następujące złącza:
– 2 złącza SCART
– 3 złącza RCA (CINCH): analogowe wyjścia obrazu i dźwięku
– cyfrowe wyjście elektryczne SPDIF
– port RS 232 (tylko do celów serwisowych)

czyli chyba wyjście SPDIF w dekoderze to nie RCA (CINCH) i dlatego to połączenie nie działa. Gdybym miał pod ręką aparat to po prostu zrobiłbym zdjęcie tego gniazda i byłoby po problemie, niestety aparatu nie mam tutaj, nie mam nawet kabelka by zgrać fotkę zrobioną telefonem.
 
Ostatnia edycja:

remigiusz

Member
rzeczywiście trochę się z tym motasz. Wcześniej pisałeś, że pod wejście coaxial ampli podłączyłes dvd - jeśli nadal tak masz to tuner sat trzeba podłączyć do ampli analogowo , czyli 2 rca - 2rca / audio R i L /. Druga wersja to odwrotność rca do dvd a coaxial do sat- cyfrowy kabel coaxial powinien w/g mnie załatwić sprawę, nie musi być spdif /jack/.
 

Twine

New member
remigiusz napisał:
rzeczywiście trochę się z tym motasz. Wcześniej pisałeś, że pod wejście coaxial ampli podłączyłes dvd - jeśli nadal tak masz to tuner sat trzeba podłączyć do ampli analogowo , czyli 2 rca - 2rca / audio R i L /. Druga wersja to odwrotność rca do dvd a coaxial do sat- cyfrowy kabel coaxial powinien w/g mnie załatwić sprawę, nie musi być spdif /jack/.
Nie nie chodziło mi o takie rozwiązanie jakie przedstawił crasher, tzn przekładanie kabelka z dekodera do dvd, częściej oglądam telewizję więc dekoder podłączyłbym sobie coaxialem by było DD. Jest jeszcze jedno rozwiązanie, z dekodera wyjść coaxialem, zastosować coś takiego: http://allegro.pl/item345223451_konwenter_wejscie_coaxial_wyjscie_toslink_5123_.html, i optykiem do amplitunera. Nie trzeba by było nic przekładać.
@crasher - dzięki, włączyłem wyjście SPDIF w menu dekoderka i wszystko działa oczywiście :-D Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

guerilla99

New member
Witam
Mam pytanie posiadam dekoder Strong 6860 canal + chodzi mi o podlaczenie dzwieku do kina domowego po optyku, w tunerze jest SPDIF a w kinie domowym optical, do tej pory mialem podlaczone pod kino domowe dekoder przez chinche prawy-lewy, ale chcialem zaszalec i polepszyc sobie dzwiek i poleciec po SPDIF kupilem kabel (optyczny z przejsciowka na jacka) i nic, w menu wlaczylem SPDIF i nic dzwieku nie ma kabel sprawdzalem na laptopie i dziala (adapter jack do laptopa i swieci sie optyczny dzwiek leci )
Prosze o pomoc czy to ma byc moze kabel SPDIF jack na coaxial?? a nie jak ja podlaczam 3.5 mm jack na optyczne??
Dzieki
 

solofh

New member
dźwięk opóźniony

crasher napisał:
Jesli masz na jedym wejsciu koncowke jack to taki kabel bedzie dobry.



Tego nie wiem, zobacz w instrukcji jakiemu wejsciu odpowiada coaxial, zreszta w czym to przeszkadza skoro dziala? ;)

Może ktoś mi doradzi co zrobić, by zlikwidować opóźnienie dźwięku do obrazu (o około 1,5 sekundy) przy podłączeniu kina domowego kablem optycznym z dekoderem cyfrowym. Kino i dekoder nie posiadają HDMI, ale posiadają Euro złącza (scart) i może tak podłączyć. Myślałem, że z kabla optycznego będę mógł odbierać dźwięk DD z TV na głośnikach kina domowego - i odbieram, ale z tym opóźnieniem i tego nie da sie oglądać.
 
Do góry