Jak najlepiej polaczyc Plazme (1024x768) z PC ??

Luki27

New member
Witam
Problem jest taki:
Mam nadzieje ze lada dzien kupie plazme (HD 1024x768) 8).
Wazne jest dla mnie zeby dziala na pelnej rozdzieczosci w polaczeniu z PC.

Jak mam wiec podlaczyc ja z PC i czy moze byc tak ze nie uzyskam pelenj rozdzielczosci ??

Moja karta graficzna to Sapphire ATI Radeon 9200
a plazmy nad ktorymi sie zastanawiam to:

Panasonic 42 PV60 EH
LG LG42PC3RA
Samsung 42 C7H

1. Czy z ktoryms z w/w moze byc wiekszy/mniejszy problem ?
2. Slyszalem cos o problemach z karatmi ATI ?
3. Czy na pewno bede mial obraz na pelnym ekranie plazmy a nie w formacie 4:3 ?
4. Czy przy podlaczeniu DVI-HDMI (a inne nie wchodzi w gre bo nie mam komponentu w PC) bede mogl ustawic tak aby np na TV lecial film a ja na komputerze bede robil cos innego ?? - tak obecnie ustawiony stary TV CRT.

Podlaczenie do kompa bedzie glownie do gry - symulacji samochodowej (LFS) oraz do filmow (tu nie potrzeba jak na razie wysokiej rodzielczosci).

Aha i pisze o tym w "Plazmy" bo tu jest problem rozdzielczosci tzn obraz w PC 1024x768 ale w formacie 4:3 a tu jest ta sama rozdzielczosc ale mamy 16:9 i nie wiem jak to bedzie sie przekladac na obraz w TV.
 
Ostatnia edycja:

Hotest

New member
Z Panasoniciem i Samsungiem nie ma zadnych problemow.

ATI i problem? Jedna wielka bzdura - od samego poczatku kart ATI zachowuja sie lepiej w polaczeniu z TV niz nVidia

W zaleznosci jak sobie ustawisz ;) Ale 1024x768 to rozdzialka 4:3 - bedziesz mial ja rozciagnieta na caly ekran (tak jest w przypadku Panasonica) chyba ze zmienisz wyswietlanie na TV na 4:3 (dwa czarne pasy po bokach). Mozesz probowac rowniez ustawic rozdzialke 1280x765 jak dobrze pamietam wtedy proporcje sie zachowuja a plazma nie swiruje.


Z komputera najlepiej podlaczyc jest zlaczem SUB-D do wejscia PC w TV - bawienie sie w DVI-HDMI pozostawiam nudzacym sie ;) (sztuka dla sztuki)
 

Luki27

New member
Hotest napisał:
Z Panasoniciem i Samsungiem nie ma zadnych problemow.
A z LG, bo on tez moze wchodzic w gre ?

Hotest napisał:
Z komputera najlepiej podlaczyc jest zlaczem SUB-D do wejscia PC w TV - bawienie sie w DVI-HDMI pozostawiam nudzacym sie ;) (sztuka dla sztuki)
1. Czy D-sub moze miec 3 ew(4) metry dlugosci ? Nie wplywa to na obraz ?
2. Zalezy mi na tym aby moc pracowac zarowno na komputerze i zeby w tym czasie w TV leciala np bajka z divx z kompa - czy jest to mozliwe na d-sub ? chyba nie.
A jezeli tak sie nie da i jesli podlacze komp porzez D-sub do TV to czy bede mogl jakos sensownie przelaczac pomiedzy TV i monitorem bez wyciagania kabli ?
 

setunia

New member
Bez reklam
Z LG Też nie ma problemu - przynajmniej z moim :D . Jest połączony D-subem i ustawiona rozdziałka 1280x768. To rozdzielczość plazm przy takim połączeniu. W tym przypadku plazma jest widziana przez kompik jako drugi monitor i można klonować obraz lub dzielić na video i pulpit to juz zależy od sterów. Kabel ma 5m i jeśliby sie na chama doczepic to widac lekkie falowanie jakby cienia- ciezko to wyjaśnic, ale absolutnie jest to niedokuczliwe i naprawdę trzeba się dobrze doszukać, żeby to zauważyć.
 
Ostatnia edycja:

Hotest

New member
Kolega juz czesciowo odpowiedzial.

Odnosnie kabla 5m to bedziesz musial kupic kabel na prawde dobrej jakosci z odpowiednimi dlawikami ferrytowymi inaczej bedziesz mial opisany wczesniej przez kolege problem.

Jezeli chcesz w jednym czasie pracowac i ogladac cos na ekranie to musze cie zmartwic - dac sie da ale przy rozdzielczosci 1024x768 bedzie to bardzo upierdliwe.

Bardzo fajnie za to wyglada to na FullHD w rozdzialce 1920x1080. Mozna bez problemu na jedej polowie ekranu wyswietlac film a na drugiej miec np przegladarke.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
A czemu praca na 2 ekranach przy różnych rozdzielczościach ma być upierdliwa? Przecież dwa ekrany mogą mieć różną rozdzielczość.
 

Luki27

New member
setunia napisał:
Z LG Też nie ma problemu - przynajmniej z moim :D . Jest połączony D-subem i ustawiona rozdziałka 1280x768. To rozdzielczość plazm przy takim połączeniu. W tym przypadku plazma jest widziana przez kompik jako drugi monitor i można klonować obraz lub dzielić na video i pulpit to juz zależy od sterów. Kabel ma 5m i jeśliby sie na chama doczepic to widac lekkie falowanie jakby cienia- ciezko to wyjaśnic, ale absolutnie jest to niedokuczliwe i naprawdę trzeba się dobrze doszukać, żeby to zauważyć.
No tak ale z tego co widze to masz laptoka ( :) - podoba mi sie to okreslenie) a tu chyba jest wolne zlacze d-sub ?? Ja mam zwyklego PC i tu niestety jest problem bo albo monitor (CRT - niestety) albo TV, wiec mam problem. Mam tylko wolne DVI albo s-vga ale to jest SD... wiec ciezko mowic o klonowaniu ? A jest przejsviowka DVI-D-sub ? a moze nie bylo by problemu w polaczniu DVI-HDMI po prostu ??

U mnie akurat jest szansa ze starczyl by kabel ok 2,5-3 m, wiec moze nie bylo by za bardzso problemu z zakloceniami.
 

setunia

New member
Bez reklam
Luki27 napisał:
No tak ale z tego co widze to masz laptoka ( :) - podoba mi sie to okreslenie) a tu chyba jest wolne zlacze d-sub ?? Ja mam zwyklego PC i tu niestety jest problem bo albo monitor (CRT - niestety) albo TV, wiec mam problem. Mam tylko wolne DVI albo s-vga ale to jest SD... wiec ciezko mowic o klonowaniu ? A jest przejsviowka DVI-D-sub ? a moze nie bylo by problemu w polaczniu DVI-HDMI po prostu ??

U mnie akurat jest szansa ze starczyl by kabel ok 2,5-3 m, wiec moze nie bylo by za bardzso problemu z zakloceniami.

Wpisałem z ciekawości w Google przejściówka DVI - D-SUB i wywaliło mi multum tego. Są dołączane do starych i nowych grafik, więc myślę, że na Allegro lub na giełdzie znajdziesz coś i to powinno zadziałać.
 

Luki27

New member
setunia napisał:
Wpisałem z ciekawości w Google przejściówka DVI - D-SUB i wywaliło mi multum tego. Są dołączane do starych i nowych grafik, więc myślę, że na Allegro lub na giełdzie znajdziesz coś i to powinno zadziałać.
Faktycznie nie pomysalem zeby sprawdzic :)
Dzięki.
 

norge73

New member
kabel d-sub 15 metrów

a może ktoś mógłby polecić jakiś konkretny kabel d-sub M/M 15 metrów, bo jak się zorientowałem czytając wcześniejsze posty, trzeba poszukać czegoś lepszej jakości przy takiej długości.
Pozdrawiam
 

Hotest

New member
ar2 napisał:
A czemu praca na 2 ekranach przy różnych rozdzielczościach ma być upierdliwa? Przecież dwa ekrany mogą mieć różną rozdzielczość.

Mialem na mysli pracowanie na jednym ekranie (plazmie) wieloekranowo...
 

Markcox

New member
A ja mam problem trochę z innej beczki:D
Podłączyłem laptopa (asus a6jc z grafiką GF 7300) pod plazmę SAMSUNGA C7H kablem D-Sub i wszystko git - obraz piękny, ostry, żadnych "fal", zniekształceń itp.
Mój problem polega na tym, że pod czas grania np. w PES6, przy szybkich akcjach (szybkie podanie, strzał z daleka) występuje dziwne zjawisko, jak by obraz nie nadążał za akcją. Od razu zaznacze że nie jest to smużenie, tylko obraz momentami nie przechodzi płynnnie tylko skokowo - coś na zasadzie dławienia się... nie mam pojęcia co to może być.
Zauważyłem również że występuje to nie tylko w grach ale np. również pod czas oglądania filmów. W SubEditPlayerze kiedy szybko przesuwam napisy góra-dół również występuje takie zjawisko.
Rozdzielczość, odświerzanie (oddzielnie pionowe jak i poziome) ustawiłem według instrukcji i nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Czy ktoś spotkał się wcześniej z podobnym zjawiskiem??

Pzdr

Markcox
 

Hotest

New member
NIe wiem czy Twoj TV ma opcje Game Mode ... jak tak to sproboj wlaczyc ... zjawisko jak by matryca / elektronika nie wydalala ...
 

Markcox

New member
jest taka funkcja jak gamemode i przyznam się że nie próbowałem na wł/wył funkcji. Ale z tego co kojarze to w instrukcji jest napisane (jestem aktualnie w pracy więc nie mam jak tego teraz zweryfikować) że ta funkcja polega na przestawieniu jasności, kontrastu itp. żeby oddać lepszy efekt wizualny w grach.
Czy ktoś ma jeszcze jakąś koncepcje??
 

Hotest

New member
Hmm, ja nie za bardzo ...

Mialem plazme panasonica i wszytsko bylo OK (rowniez gralem na niej) a glownie ogladalem filmy z kompa ...

Pozniej mialem Samsunga LCD - nie zauwazylem zadnych opisanych przez Ciebie efektow (ale od razu wlaczylem Game Mode)

Jedyne co mi teraz przychodzi do glowy to sama grafika w laptopie ... sproboj podlaczyc go do monitora LCD i zobacz czy nie bedzie tego samego efektu ... albo do plazmy podlacz komputer stacjonarny ...
 

Markcox

New member
Hotest napisał:
Hmm, ja nie za bardzo ...

Mialem plazme panasonica i wszytsko bylo OK (rowniez gralem na niej) a glownie ogladalem filmy z kompa ...

Pozniej mialem Samsunga LCD - nie zauwazylem zadnych opisanych przez Ciebie efektow (ale od razu wlaczylem Game Mode)

Jedyne co mi teraz przychodzi do glowy to sama grafika w laptopie ... sproboj podlaczyc go do monitora LCD i zobacz czy nie bedzie tego samego efektu ... albo do plazmy podlacz komputer stacjonarny ...

tak też zrobię - podepnę monitro LCD i zobaczę jak to się przedstawia, jak i desktopa pod plasmę. W sumie już podłączałem w celach testowych (przedewszystkim filmy) i nie zwróciłem wtedy uwagi na wspomniane przeze mnie zachowania.

mam tylko nadzieję że uda się to rozwiązać i nie będę musiał zwracać TV jako towaru niezgodnego z umową :(
 

xanth

New member
NI99A pamietaj aby przestawic na 60Hz bo tyle plazmy wyciagaja, ja mialem standardowo ustawione na 85Hz i tez nie mialem obrazu. vbmenu_register("postmenu_86557", true);
 

setunia

New member
Bez reklam
Markcox napisał:
ale NI99A nic nie wspominał, że podpinał kompa pod plazmę:D

Ale ten dzial forum dotyczy plazm, a ten watek podpinaniu PLAZMY do PC, wiec to chyba oczywiste, no moze nie dla wszystkich :D

@NI99A jesli oczekujesz pomocy to spróbuj troche wiecej napisac. Jakim kablem do jakich gniazd podpinales tego laptoka. Zeby uzyskac jakis obraz musisz w opcjach sterownika ustawic dual view, albo inaczej prace na dwóch monitorach i na drugim w przypadku plazmy najlepiej wymusic rozdzialke 1280x768, ewent. 1280x720 - wtedy beda czarne paski u góry i dolu.
 
Ostatnia edycja:

Markcox

New member
setunia napisał:
Ale ten dzial forum dotyczy plazm, a ten watek podpinaniu PLAZMY do PC, wiec to chyba oczywiste, no moze nie dla wszystkich :D

Właśnie, może nie dla wszystkich... :D :D :D

Fakt, że dział jest poświęcony plazmom (to aqrat jest oczywiste), a ten wątek (i to tez jest raczej oczywiste:p ) podpinaniu plazmy do PC, ale NI99A nie wyjaśnił, że ma problem z podpięciem tego laptopa do CRT po przez S-Video:cool:

WSZYSTKO JASNE?? :cool:
 
Do góry