JAK NAJLEPIEJ połączyć KOMPUTER z TV LCD ???

mac79

New member
Dzięki za linki, myśle że jakość jaką uzyskasz będzie jak najbardziej zadowalająca, musisz sprawdzić w praktyce, wiem że jedno to cyfra a drugi analog, ale ja różnicy między tymi kablami przy monitorze nie widze, rozdzielczości są też identyczne...
Pare lat temu mój znajomy kupił jakiś kineskopowy TV z wejściem VGA, jak zobaczyłem różnice między VGA i S-Video to się załamałem...
A poza tym pare osób pisało że po VGA także da się uzyskać HD, więc jak już tego dokonasz to podziel się wiedzą na forum, będzie dla potomności :)

pozdrawiam
 

Tifosi

New member
Mam pytanko, mam w laptopie wejście VGA i S-Video tak samo w telewizorze LCD, jaki kabel da lepszą jakość obrazu VGA czy S-Video, czy ewentualnie opłaca się jeszcze kombinować jakimoś przejściówkami i podpiąć w TV pod HDMI ??
 

jasiuq1

New member
kable

..s video mozna sobie uzyc do tv crt a po vga obraz bedzie super, nawet hd.

co do kabinacji z przejsciowkami to faktycznie vga jest analog .Niektore telewizory pozwalaja na prace z takimi kablami/przejsciowkami do hdmi ale czy akurat nasze to robia? no i jezeli juz to jaka rozdzielczosc uzyskamy.
Ja czekan na pierwszego odwaznego, ktory sprobuje. Mialem zamiar pokupic co trzeba, ale skoro nie wiem jaki bedzie efekt to narazie korzysstam z vga i mam 1360x720 i watpie ze televizor da sie wykryc po analogu jako 1960x1080. Tylko dlaczego????
przejscie vga-dvi i kabel dvi-hdmi da sie kupic bez problemu.
Jesli ktos sprobuje to mam nadzieje, ze podzieli sie z nami wynikami.
Pozdrawiam
 

B4ndit

New member
watpie czy jest mozliwe przejscie z vga na dvi. W druga strone tak, bo zlacze dvi z tego co wiem przenosi sygnal cyfrowy i/lub (nie jestem pewien) analogowy, ale kable/zlacze vga przenosi juz tylko sygnal analogowy.
 

qrko

New member
Zakupiłem przejsciowke DSUB>Component na allegro, podlaczylem do niej kabel componentowy i podpialem go do LCD TV Philipsa i na telewizorze wywala mi komunikat video not supported, ktos ma jakis pomysl?
 

masay

New member
Witaj. Aby podłączyć laptopa do TV najlepiej by było gdybyś miał w notku wyjście HDMI bądź DVI bo wowczas kupujesz tylko kabelek i wszystko działa. Jednak często zdarza się że notki mają wyjścia VGA i S-Wideo a telewizory nie mają wejścia VGA. Wówczas bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup stacji dokującej na USB z wyjściem DVI na przykład tu:
www.allegro.pl/item334971562_okazja_dynadoc_toshiba_usb_uniwersalna.html
i wtedy wszystko śmiga aż miło.
Ja korzystam z takiego rozwiązania bo mam notka Toshiba Satellite A215-S7422 który nie ma wyjścia DVI tylko VGA oraz S-Wideo a mój telewizor ma tylko wejście S-Wideo oraz HDMI więc jedynym wyjściem okazała się stacja dokująca którą szczerze polecam.
 

KAERHA

New member
Mam podobnyproblem...

Posiadam tv Samsung le37m87bd,który ciałbym podłączyć do komputera.W pc mam karte graficzną Asus N6600/TD/128/M/A.Zależy mi na dobrym obrazie w tv.Dzwięk będę odtwarzał przez głosniki z komputera(Creative p 5800 5.1,karta dźwiękowa Creative SoundBlaster Audigy).Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
 

Radiola

New member
B4ndit napisał:
watpie czy jest mozliwe przejscie z vga na dvi. W druga strone tak, bo zlacze dvi z tego co wiem przenosi sygnal cyfrowy i/lub (nie jestem pewien) analogowy, ale kable/zlacze vga przenosi juz tylko sygnal analogowy.
DVI są dwa rodzaje. Pełny (DVI - D), który ma dodatowe 5 styków dla sygnału analogowego i "okrojony" (DVI - I) - tylko cyfrowy. DVI - D można rozpoznać na pierwszyr rzut oka po charakterystycznym "krzyżyku"
Kabel lub przejściówka VGA - DVI zawsze przenosi tylko sygnał analogowy.
Natomiast DVI - HDMI, zawsze przenosi tylko sygnał cyfrowy :)

Mam pewien problem z kablem DVI - HDMI. Jak wiadomo złacze HDMI przenosi również fonię, a DVI już nie. Czy ktoś spotkał się z kablem, który od strony wtyczki DVI posiada dodatkowe odejście Audio (2xRCA)?
 

xxxtom3k

New member
Witam ! Chcę podłonczyc laptopa hp compaq 6720s z lcd tv samsung LE26A330J1 i jakie połacznianajlepiej by pasowało
Laptop posiada gniazdo monitora zewnętrznego,i 3 porty usb natomiast lcd posiada tak wejscie na tv, złącze, AV,moduł, pc, hdmi 1 i 2 (spisałem z instrukcji ). Proszę o pomoc dzieki
 

juby456

New member
Mam pytanie do ludzi ktorzy dotarli do Duzego artykulu Smartka na sasiednim forum.Mianowicie wcialo tam teraz screen z konfiguracja wew dekodara wideo w KMplayerze czy kos moze napisac krtore opcja byly tam zaznaczone.z gory dzieki
 

don_witoje

New member
inny problem

Witam

Mam straszny problem z LE40A656 otóż wczoraj przyszedł komplecik kabelków techlinka i co się okazuje:

n-ka: hdmi-hdmi 2m dziala WSPANIALE !!
DVD: component 1,5 NIE WYKRYWA !!
scart 1m automatycznie sie uruchamia potem BRAK SYGNALU !!
PC : DVI-HDMI 5m podłączone do HDMI2 wszukiwanie połączeń i... BRAK SYGNAŁU !!

Prosze o pomoc bo jestem załamany :((
 
Do góry