jak najlepiej podłączyć?

witer3

New member
Witam,
niedawno zakupiłem sprzęt i długo głowię się nad tym ,jak go podłączyć ,żeby maksymalnie wykorzystać jego możliwości. Poczytałem trochę w internecie ale to raczej wprowadziło większy zamęt. Sytuacja wygląda tak:

TV ma 2 wejścia HDMI i wszystkie pozostałe oprócz SPDIF oraz posiada Digital Audio out

dekoder ma 1 wyjście HDMI oraz analogowe wyjścia audio (więc dźwięk cyfrowy tylko przez HDMI)

odtwarzacz DVD ma 1 wyjście HDMI oraz wszystkich pozostałych standardów

amplituner ma dwa wejścia i jedno wyjście HDMI


Zależy mi na tym ,żeby programy zarówno z dekodera jak i DVD były w HD ,a dźwięk cyfrowy leciał z kina domowego. W chwili obecnej połączenie wygląda tak: dekoder --HDMI--> TV , DVD--HDMI-->TV , DVD--optyczny SPDIF-->amplituner ,przez co głośniki służą jedynie przy odtwarzaniu z DVD.

Czy zostawić tak jak jest ,tylko połączyć TV z amplitunerem coaxialem?
Czy połączyć przez HDMI dekoder z amplitunerem i dalej z TV?
A może jest jeszcze jakaś lepsza opcja?



Będę wdzięcznyza wszelkie wskazówki:)
 

bubu54142

New member
Cyfrowe połączenie z TV amplitunera ma sens w przypadku używania telewizyjnego dekodera dvb-t. Najlepiej przez hdmi dekoder-amplituner-tv oraz dvd-amplituner-tv.Dodatkowo dekoder czinczami komponent i stereo z tv.Jak dekoder nie ma komponentu to video żółty.Dźwięk leci przez amplituner a do oglądania wiadomości wystarczą głośniki tv.
 

witer3

New member
Rozumiem ,ale czy jednoczesne wysyłanie sygnału dvd i dekodera przez jedno połączenie z telewizorem nie spowoduje jakiegoś konfliktu?
 
Do góry