Jak nagrywać programy z 5800

olakoma

New member
Czy będzie można nagrywać programy na nagrywarkę w przypadku modeli Sony 5800. Rozumiem, że kabel z sygnałem podłączymy do LCD. I co dalej ?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
olakoma napisał:
Czy będzie można nagrywać programy na nagrywarkę w przypadku modeli Sony 5800. Rozumiem, że kabel z sygnałem podłączymy do LCD. I co dalej ?
Rzeczywiście, nie sposób odpowiedzieć bo za mało danych. Nie wspomniałeś o najważniejszym: z jakiego źródła masz sygnał i gdzie jest on podłączony, do TV, czy najpierw do nagrywarki o potem z niej do TV, czy nagrywarka ma wbudowany tuner, jeśli tak to analogowy czy również cyfrowy (DVB-T, DVB-C itp.)
Na obecną chwilę mogę odpowiedzieć tylko ogólnie: będziesz mógł najprawdopodobniej nagrywać na tej samej zasadzie jak to do tej pory robiłeś. Chyba, że rzeczywiście chodzi Ci o korzystanie z modułu CAM.
 
Ostatnia edycja:

olakoma

New member
repytanie

LCD na razie nie mam, ale zastanawiam się nad kupnem 5800. Może źle rozumiem ale myślę tak, że aby wyeliminować konieczność puszczenia sygnału np. z kablówki czy satelity przez dodatkowy tuner (który jest konieczny do dekodowania sygnału) kupuję lcd z wbudowanym tuner satelitarny DVB-S2. W ten sposób eliminuję niepotrzebną skrzynkę tunera zewnętrznego. Ponieważ sygnał wchodzi teraz bezpośrednio do lcd i tam jest dekodowany, to żeby go nagrać musi wyjść z lcd na nagrywarkę. I pytam czy to jest możliwe. Chyba że się mylę:confused:
 

vienna1980

Member
Bez reklam
olakoma napisał:
LCD na razie nie mam, ale zastanawiam się nad kupnem 5800. Może źle rozumiem ale myślę tak, że aby wyeliminować konieczność puszczenia sygnału np. z kablówki czy satelity przez dodatkowy tuner (który jest konieczny do dekodowania sygnału) kupuję lcd z wbudowanym tuner satelitarny DVB-S2. W ten sposób eliminuję niepotrzebną skrzynkę tunera zewnętrznego. Ponieważ sygnał wchodzi teraz bezpośrednio do lcd i tam jest dekodowany, to żeby go nagrać musi wyjść z lcd na nagrywarkę. I pytam czy to jest możliwe. Chyba że się mylę:confused:

Żeby wykorzystać wbudowany tuner DVB-C lub DVB-S potrzebny jest Ci moduł cam wraz z kartą który wkładasz do gniazda CI telewizora i odbierasz wówczas kablówkę czy też platformy cyfrowe bez dekodera,i nagrywasz wówczas programy normalnie z telewizora,jest jednak małe ale,kablówka nie może parować kart,gdyż wówczas moduł z kartą nie rozkoduje ci programów z kablówki.Natomiast jeżeli chodzi o tuner DVB-S to na platformie "N" nie wykorzystasz tego wbudowanego tunera tylko będziesz musiał odbierać programy z dekodera.Tak więc jak widzisz nie w pełni można wykorzystać wbudowane tunery DVB-C i DVB-S w telewizorze.
Myślę że mnie zrozumiałeś,bo jest to trochę zawikłane.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
olakoma napisał:
LCD na razie nie mam, ale zastanawiam się nad kupnem 5800. Może źle rozumiem ale myślę tak, że aby wyeliminować konieczność puszczenia sygnału np. z kablówki czy satelity przez dodatkowy tuner (który jest konieczny do dekodowania sygnału) kupuję lcd z wbudowanym tuner satelitarny DVB-S2. W ten sposób eliminuję niepotrzebną skrzynkę tunera zewnętrznego. Ponieważ sygnał wchodzi teraz bezpośrednio do lcd i tam jest dekodowany, to żeby go nagrać musi wyjść z lcd na nagrywarkę. I pytam czy to jest możliwe. Chyba że się mylę:confused:

Sygnał będziesz miał wyprowadzony m.in. na eurozłączu, do którego podepniesz się ze swoją nagrywarką. Wadą takiego rozwiązania jest to, że na czas nagrywania będziesz musiał mieć włączony TV na interesującym Cię kanale. Pod tym względem zewnętrzny tuner (satelitarny czy kablowy) dużo lepiej się sprawuje bo nagrywać można przy wyłączonym TV ale co najważniejsze, możesz korzystać z programatora czasowego. Ustawiasz go wtedy na te same godziny w tunerze i nagrywarce. Wszystko się włączy, nagra i na koniec wyłączy.
 

olakoma

New member
wielkie dzięki za odpowiedź- ale checa

Tak właśnie myślałem, że będą problemy. I jak człowiek będzie na przykład spał lub robił co innego w nocy :lol: w tym samym pokoju co lcd i nagle błysk włączy się ekran na czas nagrywania. No to po sprawie... już nie będę musiał nagrywać, tylko sobie pooglądam w lcd zamiast inne sprawy załatwiać live. Ale checa.. To po diabła ktoś to tak rozwiązał, żeby na czas nagrywania, włączyć lcd. Niech ojcowie forum zgłoszą go do EISA w kategorii bubel roku 2009/2010. Jestem załamany.. nic nie kupię:(
 

vienna1980

Member
Bez reklam
kola01 napisał:
Sygnał będziesz miał wyprowadzony m.in. na eurozłączu, do którego podepniesz się ze swoją nagrywarką. Wadą takiego rozwiązania jest to, że na czas nagrywania będziesz musiał mieć włączony TV na interesującym Cię kanale. Pod tym względem zewnętrzny tuner (satelitarny czy kablowy) dużo lepiej się sprawuje bo nagrywać można przy wyłączonym TV ale co najważniejsze, możesz korzystać z programatora czasowego. Ustawiasz go wtedy na te same godziny w tunerze i nagrywarce. Wszystko się włączy, nagra i na koniec wyłączy.

A napisz mi kolego czy już nagrywałeś z modułu wsadzonego w telewizor?
Jeżeli twierdzisz że trzeba nagrywać przy włączonym telewizorze.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
vienna1980 napisał:
A napisz mi kolego czy już nagrywałeś z modułu wsadzonego w telewizor?
Jeżeli twierdzisz że trzeba nagrywać przy włączonym telewizorze.

Nie, nie nagrywałem z modułu tzn. z TV z zainstalowanym modułem CI. Ale jak inaczej sobie wyobrażasz nagrywanie z urządzenia, które jest odcięte od zasilania (wyłączone)?
Moduł CI w tym wypadku odpowiada jedynie za dekodowanie strumienia audio-video. Samodzielnie i tym bardziej bez zasilania nie funkcjonuje w żaden sposób a jedyne gniazdo w jaki jest wyposażony to slot na kartę z zapisanymi uprawnieniami.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
A ja Ci odpowiem że nie masz racji,a więc napiszę Ci dlaczego.otóż wkładasz moduł wraz z kartą do gniazda CI w telewizorze,następnie telewizor wyszukuje programy najpierw cyfrowe,a następnie analogowe z kablówki i w ten sposób masz w pamięci telewizora wszystkie dostępne kanały cyfrowe i analogowe z kablówki.Następnie programujesz wszystkie kanały z telewizora na nagrywarkę,i jak masz już w pamięci wszystkie kanały w nagrywarce,to możesz zaprogramować nagrywarkę na dany program i nagrywarka go nagra,nawet przy wyłączonym telewizorze.
Czy się że mną zgadzasz?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
vienna1980 napisał:
A ja Ci odpowiem że nie masz racji,a więc napiszę Ci dlaczego.otóż wkładasz moduł wraz z kartą do gniazda CI w telewizorze,następnie telewizor wyszukuje programy najpierw cyfrowe,a następnie analogowe z kablówki i w ten sposób masz w pamięci telewizora wszystkie dostępne kanały cyfrowe i analogowe z kablówki.Następnie programujesz wszystkie kanały z telewizora na nagrywarkę,i jak masz już w pamięci wszystkie kanały w nagrywarce,to możesz zaprogramować nagrywarkę na dany program i nagrywarka go nagra,nawet przy wyłączonym telewizorze.
Czy się że mną zgadzasz?
Zapominasz o jednym: to moduł CI razem z włożoną do niego kartą, odkodowuje kanały telewizyjne. Bez jego udziału, jakbyś nawet przechwycił strumień audio-video, to okazało by się, że jest to tylko szum - ciąg cyfrowych śmieci. Dopiero po odkodowaniu szum zamienia się w obraz i dźwięk.

Żeby to działało tak jak mówisz, to nagrywarka musiała by też mieć wbudowany tuner cyfrowy DVB-T/C itp. z Mpeg-4 ze złączem na moduł Ci i na czas nagrania, trzeba by było wyjmować moduł Ci z telewizora i instalować w nagrywarce. Ale ja się nie spotkałem z nagrywarką, która by miała taką funkcjonalność.

Wygodniej by było w ten sposób: TV wyposażony w moduł CI z kartą, w menu ma dostępny programator czasowy w którym wybieramy nr kanału oraz kiedy ma się wł. i wył. Jest też dostępna opcja, która w tym czasie wygasi matrycę (obraz i podświetlenie) i dźwięk. W powyższym przypadku TV się włącza, moduł zaczyna dekodować, TV wysyła gotowy sygnał nagrywarce ale nie wyświetla obrazu i nie włącza dźwięku (niech by się tylko jakaś dioda na obudowie zapalała sygnalizująca stan uruchomiania z programatora). Ale i w tym przypadku też nie spotkałem się z taką funkcją w TV.

Tak to wygląda po mojemu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry