Jak nagrywać na USB ?

Zielone Kiwi

New member
Mam Samsunga UE40C6705USXXE.
Czy dam radę nagrywać na usb to co leci w tv ? Jezeli nie jest to mozliwe w sposób natywny to czy może jest jakiś gadżecik który można podczpić pod telewizor i do niego dołączyć pamięć usb ?
 

Zielone Kiwi

New member
CHęci nie pomogą jak się nie zna żargonu i nie wiadomo czego szukać.
Zrobiłem wszystko według opisanej instrukcji, włożyłem usg do telewizora i... co teraz ? Naciskam na pilocie guzik z czerwoną kropą pojawia się komunikat"podłączone urządzenie może nie być odpowiednie do nagrywania. Sformatować? Jak wybiore NIE to się nic nie dzieje, jak TAK to pokazuje się napis Niepraw. urządzenie w żółtej ramce i jedyna opcja to WYJDŹ i też się nic nie dzieje.
Any advice ?
 

Zielone Kiwi

New member
teraz pozwoliło się sformatować ale pisze: urządzenie nie umożliwia nagrywania ani korzystania z funkcji timeshift. Zalecane użycie dysku twardego USB.
I co teraz?
 

BadBoy475

New member
Zdecydowana większość pendrive się nie nadaje do PVR ani Timeshift bo nie spełnia parametrów wydajnościowych potrzebnych do działania tych funkcji.
Podłącz klasyczny dysk USB i problemu nie będzie ;-)
 

Zielone Kiwi

New member
No dobra... troche czasu minelo (praca i takie tam), wracam do tematu...
Telewizor sformatowal dysk twardy po swojemu i okazalo sie, ze moze zapisywac programy nadawane cyfrowo. Niestety, ten dysk po podlaczeniu do kompa jest nieczytelny. Jak Samsung formatuje dyski? Co zrobic zeby komp je rozumial?
I jeszcz jedno. Mam podlaczona satelite przed hdmi (cyfre+). Jak zrobic, zeby sie dalo nagrywac program z satelity ??
 

zzzz84

New member
pozdrawiam
Kiwi
PS. Nic mnie tak nie wkurwia, jak Wujek Dobra Rada pt "Sprawdź w googlu".


a mnie jak ktoś leniwy zamiast poszukać, np w instrukcji telewizora, zawraca dupę innym.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zielone Kiwi
Komp raczej dysku "nie zrozumie" tak ma byś niestety. Nagrane pliki odtwarzasz na TV ma którym nagrałeś. Telewizor formatuje dysk i tworzy zabezpieczoną partycję właśnie w ten sposób.
Z cyfry + też nic w ten sposób nie nagrasz....
 

Zielone Kiwi

New member
Dzieki za konkretna odpowiedz.
Mialem nadzieje, ze zrobilem jakis blad i moze mozna sformatowac ten dysk w inny sposob. Mam dvd sony z hd i tam sa nagrywane filmy w formacie dvd, przekonwertowanie ich na xvid'a nie bylo problemem. Mialem nadzieje na podobny trick tutaj. Szkoda.
 

fula

New member
W specyfikacji HDMI jest taki wynalazek jak HDCP i dzięki niemu nic nie skopiujesz. Nagrywać możesz tylko z wewnętrznych tunerów cyfrowych.
 
Do góry