Jak nagrać film AVCHD na BD-R.

maretzek

New member
robi250 napisał:
Witam!!
A możecie podpowiedzieć jak nagrać pliki avchd na płytę dvd, abym mógł je odtworzyć stacjonarny odtwarzacz Blue Ray np. samsung bd-p1500. Chodzi mi zarówno o czyste pliki z karty pamięci "m2ts", jak i przekonwertowane pliki "mkv" na avchd z wynikiem w postaci 2 folderów "BDMV" i "CERTIFICATE". Próbowałem nagrać te 2 pliki w nero jako dane "UDF" i niestety nic z tego nie wychodzi - odtwarzacz ich nie widzi (nero 7 - może tu jest problem) i imgburn to samo - odtwarzacz wywala płyty. Czy nowsze nero np. 9 potrafi samo przekonwertować pliki np. "mkv" i nagrać z nich płytę dvd AVCHD w jakości 1080p - oczywiście chodzi mi tutaj o materiały w granicach 30 minut, aby się na taką płytęzmieściły.
Pozdrawiam

próbowałem to samo w Nero 9 i Ashampoo Burning Studio 7 i też nic. Mój stacjonarny Panas 35 zgłasza błąd "uncompatibile"
próbowałem też z plikami mkv przerabianymi w txmuxerze na strukturę blu-ray oraz poprzez multiAVCHD - nic
Panas nie czyta
 

abcaa

New member
Sprawdzałem w MM tego samsunga, zabrałem ze sobą nagrane płytki AVCHD i BDMV / płytki zrobione Pinnaclem, Uleadem/ niestety ale nie czyta w/w opcji. Za to wszystkie inne dawały sobie radę bez problemu. Ten Samsung 1500 to najtańsze badziewie i nie ma się czemu dziwić. Zawsze przed zakupem sprzętu należy sprawdzić osobiście - taka moja rada.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
Ja po nagraniu płytki dla kolegi który ma BD-P1400 , sprawdzałem w MM na 1400 i dod. na 1500-ce!!! i na obu grało.Foldery : BDMV+Certyficate(tworzone przez multiAVCHD lub mkv2vob) wypalane w ImgBurn.Zamiast przekreślać sprzęt - lepiej użyć -RW i popróbować.Dodam jeszcze że w jednej mkv-ce był film z fps- 29.970 i też jest OK!
 
Ostatnia edycja:

medalion4

New member
Data

Witam

Jak ustawić date aby była wyświetlana na płytce DVD na materiale. Zgrywam obraz z kamery sony HDR-SR12 na płytke DVD poprzez stacje dokującą i nadal na zgranym materiale nie ma jej. Troche dziwne to jest bo na kamerze analogowej była data i godzina. A ten sprzęt jest o niebo lepszy i nie ma jej. Jak ustawić nagrywanie aby była na zgranej płytce.
 

Horhe Ortega

New member
próbowałem też z plikami mkv przerabianymi w txmuxerze na strukturę blu-ray oraz poprzez multiAVCHD - nic
Panas nie czyta
W tsmuxer zaptaszyłeś BR disc ? Nie AVCHD ? W multiAVCHD zaptaszyłeś stricte AVCHD ? Popróbuj na RW.
 
Ostatnia edycja:

zbigstar

New member
Ulead

Ulead Video Studio 11 PL oferuje także import video w formacie AVCHD oraz jego edycję. Używam ten program od początku 2009 r., ale z uwagi na to że kamerę full HD nabyłem 3 dni temu nie miałem okazji sprawdzić w praktyce. W każdym razie podręcznik dołączony do programu opisuje to dokładnie.
 
Do góry