Jak mogę pozbyć się efektu brudnego ekranu?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak mogę pozbyć się efektu brudnego ekranu?

Niestety nie ma sposobu na wyeliminowanie DSE. Niektóre strony internetowe sugerują poluzowanie śrub z tyłu telewizora, aby zmniejszyć obciążenie panelu. czasami pomaga, ale nie zalecamy tej taktyki , ponieważ może to spowodować unieważnienie aktywnej gwarancji.

Naprawdę najlepszym sposobem na pozbycie się DSE z nowo zakupionego telewizora jest wczesne wyłapanie go i zwrot lub wymiana telewizora w ciągu typowego 14-dniowego okresu. Rzadko zdarza się, aby gwarancja producenta obejmowała naprawę lub wymianę, gdy reklamacja dotyczy wady, którą producent uznał już za mieszczącą się w dopuszczalnym marginesie błędu.

tcl-angle10-768x768.jpg
Większość telewizorów oferuje „tryb gry”, który ze względu na tendencję do rozjaśniania wszystkiego na ekranie, może pomóc przesłonić DSE. Ale to tak naprawdę tylko środek na opatrunek. DSE nadal istnieje, ale może być mniej oczywiste. Inną, nieco pomocną wskazówką, jak zredukować wygląd DSE na panelach LCD, jest oglądanie telewizora pod możliwie najprostszym kątem.

Gdy poruszasz się poza osią (oglądasz telewizor pod kątem), DSE staje się bardziej oczywiste.W bardzo ograniczonych przypadkach niektórym przypadkom DSE na telewizorach OLED można zaradzić, ręcznie uruchamiając wbudowany system „odświeżania pikseli” telewizora, zwykle znajdujący się gdzieś w menu systemowym telewizora.
digitaltrends
 
Należy mieć na penie dwa testy. Gray Uniformity test oraz DSE test (mozna pobrać na tubie). Odpalany na TV i jesli nie zalicza lepiej odpuścić zakup. Będąc uzbrojonym w te dwa filmiki, nawet totalny ignorant jest w stanie dostrzec "brudne plamy" na ekranie.
 
To nie kwestia marki telewizora a panela. Ogólnie DSE dotyczy niemal każdego LCD TV, tyle że nie niektórych pomimo że jest obecne to jest na tyle mało zauważalne że nie przeszkadza. Na innych widać od razu i przeszkadza, zwłaszcza sceny z jednolitą barwą (murawa boiska,tafla lodowiska, błękit nieba itp). Na niektórych jest dramat (jak na moim SAMSUNGU F6640 który robi za monitor do konsoli PS3 bo w grach nie jest tak upierdliwie). Ponadto bierz pod uwagę że czasem w jednym modelu możesz mieć panele od dwóch czy nawet trzech dostawców (tzw. panel lottery). Dlatego przed zakupem testujesz sam materiałem o którym napisałem i masz pewność, nikt nie daje ci gwarancji że w kolejnych seriach TV jest dokładnie ten sam panel co w poprzednich.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie , tak.
Dotyczy wszystkich marek.
Najlepiej sprawdzać przy kalibracji , przed wysyłką.
 

shahid

New member
( QLED OLED) delivering a higher brightness, longer lifespan, larger screen sizes, lower price tags, and no risk of burn-in. OLED, on the other hand, has a better viewing angle, deeper black levels, uses less power, is killer for gaming, and might be better for your health..
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Panowie a tzw masowanie matrycy nie zmniejszy tego efektu ? Na innym forum widziałem wpis na którym osoba zrobiła zdjęcie przed i po zabiegu według opisu DSE zmniejszyło się jakieś 50%
 
Do góry