JAK kupić Samsung PS50C6500?

jaglu

New member
Witam,

chciałbym zadać proste pytanie: JAK kupić Samsunga PS50C6500?
Analizuję od długiego już czasu różne opcje i PS50C6500 wychodzi mi najkorzystniej.

Zalety wg mnie:
- rozsądny obraz,
- zaawansowane i szerokie funkcje multimedialne,
- brak super wielkich refleksów,
- bardzo korzystny stosunek jakości do ceny,
- serwis teoretycznie w Poznaniu (Niku Serwis).

Wady wg mnie:
- brak motion judder cancellera, który niekoniecznie wszyscy zauważają,
- potencjalne bzyczenie, które niekoniecznie wszyscy słyszą.

Pytania:
1. Na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego egzemplarza? Numery serii, wydania matryc, numery firmware?
2. Od kogo NIE kupować?
3. Gdzie najlepiej kupić (Poznań vs. Internet)?
4. Kiedy kupić? Czekać na jakieś nadchodzące promocje/wyprzedaże? Czekać, bo wchodzi nowy model?

Czy ktoś z Was jest w stanie skutecznie mnie zniechęcić do kupna PS50C6500?
 

cactusek

New member
Bez reklam
Kup w sklepie internetowym (bo taniej) a z możliwością odbioru osobistego w okolicy. Kupując Samsunga masz duże szanse że bedziesz chciał go zwrócić z powodu hałasu i dobrze mieć taką możliwość na miejscu, bo kurierem to spory wydatek.
Nie będę Cię zniechecał bo C6500 to fajny tv, szkoda tylko że buczy ale może akurat ci się poszczęści.
Mam nadzieje że go oglądaleś na zywo i wspomniane wady które sam wymieniłes nie przeszkadzały ci.
 

robox

New member
Ja kupiłem w necie z dowozem, niżej w innym wątku o tym tv opisałem swoje wrażenia.Mogę dodać że dvd ferguson pod hdmi i film Terminator 2 poszło wsio super.Nie zauważyłem żadnego smużenia, żadnego juddera itd, podobnie Mroczy Rycerz z dysku, obraz bajka, i brak minusów (chyba avi - ale jakość bardzo wysoka).Póki co tv chodzi super bez żadnego buczenia itp rzeczy.Dla mnie nie było lepszego tv, w cenie jaką zapłaciłem.Ja osobiście mogę polecić ten tv. Po nowym roku będzie konsola i BR wtedy zobaczymy jak będzie.
 

jaglu

New member
Dziękuję za Wasze odpowiedzi. Tak właśnie chciałem zrobić: zakup w Internecie z odbiorem osobistym.
W dalszym ciągu nie wiem jednak, czy muszę na coś szczegółnie zwracać uwagę?
Numery serii, data produkcji matrycy, wersje firmware?
 

cactusek

New member
Bez reklam
Zwróc uwagę przy odbiorze czy jest cały bo potem nie uznają ci reklamacji i tyle, numery serii i inne bzdety nie mają w tym modelu nic do rzeczy, przynajmniej o tym nie słyszałem.
 

Cinek23

Member
Mam go już z 6 miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Obraz bajka, nawet jakies kiepskie avi wygląda bardzo dobrze. Juderra nie widzę, bzyczenie jest, ale można je usłyszeć tylko w nocy przy bardzo cichym słuchaniu. Ogólna ocena super i ten wygląd, na oryginalnym wieszaku samsunga wygląda jak obraz na ścianie.
 

jaglu

New member
Dziekuję za Wasze uwagi.
BTW: czy ktoś wie, jak wywołać w menu serwisowym funkcję sprawdzania ilości godzin pracy matrycy w tym modelu?
 

jaglu

New member
Pytanie do kolegów rcube i Cinek23:
jak PS50C6500 wyświetla sport, a precyzyjniej mówiąc: piłkę nożną?
Pytam np. w kontekście Ligi Mistrzów w Polsacie, tv naziemna, cyfrowa.
 

adamio74

New member
Jedynym minusem tego modelu jest czerń, która jest lekko szarawa. Ja kupiłem kilka dni temu samsunga 6900 i też czerń jest taka jak w modelu 6500 czyli szara.Szczególnie widać to w ciemnych scenach. Nie ma natomiast buczenia.Telewizor kupiłem z 5 letnią gwarancją. Zamierzam jednak
sprzedać go gdyż czerń mnie nie zadowala.
 

Cinek23

Member
To ciekawe, co mówisz o czerni, bo u mnie nie ma z tym kłopotu, mam ustawienia, które znalazłem na jakimś zagranicznym forum i czerń jest bardzo dobra jak i cały obraz (nie będę ciągle mówił, że super). Piłkę, nba oglądam cały czas i jest ok,do gier nie używam. Na początku miałem jakieś klatkowanie, lecz zmieniłem rozdzielczośc w dekoderze sat i jest teraz w porządku. Ogólnie stosunek jakość-cena-wygląd to strzał w 10.
 

robox

New member
Nie mam polsatu ani innej platformy czy innego dekodera.Antena dachowa i sygnał analogowy i cyfrowy i mecz LM (dziś też jest :wink: ) czy LE nic nie smuży.Ja nie wiem skąd w ogóle te opinie? Może po prostu trzeba podejść do sklepu (akurat w MM mają kiepskie sygnał) ale w innych i sprawdzić sobie naocznie.Ja wybrałem - nie żałuję. A cenie jakiej kupiłem to lider.
 

jaglu

New member
Antena dachowa i sygnał analogowy i cyfrowy i mecz LM (dziś też jest :wink: ) czy LE nic nie smuży.Ja nie wiem skąd w ogóle te opinie? Może po prostu trzeba podejść do sklepu (akurat w MM mają kiepskie sygnał)

Dzięki za info :)
Sklepy w których byłem zawsze miały kiepski sygnał i to najczęściej SD, więc opinie bezpośrednich użytkowników są dla mnie nieocenione.
 

robox

New member
To jeszcze garść informacji, wczoraj oglądając LM na Polsacie przełączałem sobie na sygnały cyfra - analog - kilka razy.Różnice są, cyfra obraz ogólnie jaśniejszy bardziej wyraźny więcej szczegółów, analog ciemniejszy bardziej mdły ale ogólnie obydwa ok.Patrzyłem z uwagą na piłkę, ruchy zawodników i żadnego smużenia nie było.Instalacja i antena to nówki, porządne kable itd.Siłę sygnału tv oblicza na 100 (jest taka opcja).I na koniec ciekawostka.Panowie od instalacji zrobili mi kilka kabli do połączenia gniazdko - tv, ale mi ich zabrakło.Pojechałem do MM i kupiłem taki za kilkanaście złotych.Różnica między kablami na crt jest - ten z MM bardziej śnieży choć tylko na niektórych kanałach TVP1 i TVP Info, na tym od instalatorów - luksior.Wziąłem ten kabel z MM do plazmy i się wyświetliło brak sygnału.Sprawdziłem to na małym lcd tutaj dał radę ale nie na wszystkich kanałach.Więc jest też ważne jaka instalacja w domu i jakie kable - ma to znaczenie.
 
Ostatnia edycja:

jaglu

New member
jest też ważne jaka instalacja w domu i jakie kable - ma to znaczenie.
Dzięki.
Wezmę to po uwagę.
Pytanie pomocniczne, już nie tylko w kontekście PS50C6500:
czy uruchomienie TV zaraz po wyjęciu z kartonu, przy założeniu, że wcześniej długo przebywał
w zimnym otoczeniu (magazyn, kurier) może mieć na niego negatywny wpływ?
Chciałbym uruchomić TV w obecności kuriera (zajmie to maks 5 minut), ale mam wątpliwości,
czy go uruchamiać bez wstępnego ogrzania.
Własnemu notebookowi bym takiej hecy nie zafundował, ale jak jest z telewizorami to nie wiem :)
 

jaglu

New member
W ramach podziękowania społeczności za pomoc w wyborze (a raczej w potwierdzeniu wyboru) PS50C6500, poniżej kilka moich uwag na temat tego TV:

Lustro
======
Troche jest, nie ma co ukrywać.
Nie jest to jednak żadna wada, nie odbija mocniej niż mój dotychczasowy LG CRT Flatron ze szklaną powłoką.
Generalnie mam z boku, dwa metry w prawo od TV, duże okno tarasowe, więc do połowy muszę opuścić rolety, żeby było rozsądnie widać.
Filmy i sport oglądam w wieczorem w ciemnym pokoju, a rodzina na bajkach w ciągu dnia i tak nie zwróci uwagi.

Buczenie
========
Absolutnie żadnego słyszalnego buczenia.
To znaczy precyzyjniej: buczenie jest. Cichutko brzęczy elektronika, ale słyszę to dosłownie przykładając ucho do obudowy.
Mam negatywne doświadczenia (opisane w innym wątku) z fatalnie buczącym i brzęczącym LE40C650.
Tam wystarczyło, że wszedłem do pokoju i było słychać natarczywe buczenie, tym większe, im jasniejszy obraz. Co ciekawsze - tylko na padlinowatym, analogowym sygnale z CP via złącze Scart.
Mój PS50C6500 nie brzęczy i nie buczy.

Jakość obrazu
=============
To sprawa indywidualna. Każdy musi ocenic to sam.
Jeden potrzebuje cyfrowej kalibracji obrazu, drugiemu wystarczają ustawienia fabryczne.
Ja się nie zawiodłem, mimo że na razie tylko delikatnie, w stosunku do ustawień fabrycznych, dostroiłem go do własnej percepcji obrazu.
Sygnał SD jaki jest, taki jest, chociaż są pozytywne wyjątki.
Cyfrowe TVP Info wygląda jak psu z gardła, wielkie klocki i brak antyaliasingu (jeżeli tylko można użyć tutaj tego określenia). Nie wiem jak oni to nadają...
Natomiast ten sam nadajnik, TVN, TV4, TV Puls, dla odmiany - brzytwa, totalne pozytywne zaskoczenie. Telenowele wyglądają jak z obrazka. Nie, żebym oglądał...
Sport na przykładzie meczu Lech-Juventus w TV4: brak rozmycia, piłka zawsze jedna i okrągła.
Zbliżenia ostre, napisy na koszulkach i trybunach ostre i czytelne.
Sygnał HD - mam ochotę wejść w ekran!

Powidoki
========
Za krótki czas używania, żeby coś powiedzieć.
Cieszy tylko fakt, że TV ma funkcje zabezpieczające przed tym zjawiskiem:
automatyczne przesuwanie obrazu w przypadku wykrycia statycznych obrazów i funkcja 'ręcznego usuwania' poprzez wyświetlanie przesuwających się biało-czarnych pasów.
Mam nadzieję, że to wystarczy na moje trzy gwiazdy, z których dwie są już w stanie samodzielnie włączyć ampli, DVD i TV.
EDIT: piękne logo TVP2 już się odbiło. Włączyłem na kilka minut funkcję usuwania tego efektu, troche ustąpiło. Zobaczymy jutro, czy dalej będzie widoczne.

Rozmiar
=======
Mam za małego. Tzn. kupiłem za mały.
Najchętniej oglądam go z odległości 1,8-2.0m (SIC! telewizor 50 cali).
Może to zboczenie, ale mógłby być większy.
Gdybym miał więcej kasy, na pewno kupiłbym większy, mimo że na początku przymierzałem się do oglądania 50 cali z odległości 3-3.5m.
Teraz wiem, że będę przysuwał kanapę do przodu :)
Oczywiście tylko dla sygnału HD, bo SD jaki jest każdy widzi - im dalej od TV tym lepiej.

Odbiór sygnału
==============
Mam tylko starą antenę dachową, nie skierowaną bezpośrednio na naziemny nadajnik cyfrowy,
a wręcz przeciwnie, w drugą stronę.
Mimo tego, TV bardzo ładnie i szybko wykrył wszystkie nadawane kanały cyfrowe.
Czasami (naprawdę bardzo rzadko) na ekranie pojawia się cyfrowa sieczka,
spowodowana (prawdopodobnie) urwanym sygnałem, ale wiem, że to zniknie jak wymienie antenę, czego na razie nie zamierzam robić :)

Sygnał USB
==========
Odtwarzył wszystkie popularne formaty, które do niego wsadziłem, łącznie z polskimi napisami TXT.
Najważniejsze, że nie przycina na .mkv, chociaż ostateczna próba jeszcze przed nim (Avatar, 1080p, który lekko przycinał, kiedy testowałem go na LE40C650).

Domyślnie TV jest ustawiony na niewłaściwą stronę kodową, ale łatwo to można przestawić w ustawieniach.
Jeżeli macie zapotrzebowanie na przetestowanie jakiegoś materiału, proszę o PRIV - sprawdzę i zdam relację.

Gniazdo D-SUB
=============
Obraz poprawny, szczegóły i ostrość bez zarzutu, nadaje się do filmów i WWW.
Gry: nie sprawdzałem żednych FPS, ale odpaliłem Live for Speed i nie zauważyłem smużenia czy rozmycia obrazu, czego wyraźne przykłady były pokazywane na YouTube.

Złącza
======
Wielki plus: duża ilość złącz pozwala wprowadzić różnorodny sygnał do TV.
W komplecie dostarczono kilka przejściówek.

PIP
===
Osobny punkt dla tej jednej funkcji.
Lubię z niej korzystać, ale ten TV pozwala tylko na PIP w trybie HDMI/TV, tzn. że PIP działa tylko wtedy kiedy sygnał główny pochodzi z HDMI - wtedy w okienku można wyświetlić sygnał telewizji.
Nie można ustawić PIP w momencie kiedy głównym sygnałem jest telewizja.
Jakaś masakra.
No trudno.

Pilot
=====
No tutaj plama - jednego czego nie lubie to mułowate i mało reaktywne piloty.
Nic mnie tak nie drażni, jak duszenie przycisku drugi raz, bo nie załapał.
Dwa, że pilot nie do końca jest ergonomiczny, w sensie wyczuwalny pod palcami.
Za mało na nim miejsc charakterystycznych, szczególnie brakuje mi jakiejś wyczuwalnej kropki na enterze.
I sprawy nie załatwia tutaj skądinąd przydatna funkcja podświetlenia, która też czasami łapie za drugim naciśnięciem. W końcu nie po to uczę się bezwzrokowo pisać na klawiaturze, czy obsługiwać pilota, żeby na nie patrzeć.
Trzeba się będzie przyzwyczaić, ale niesmak pozostaje. W końcu pilot to zasadniczo jedyny punkt kontaktu z TV.
Tym niemniej, niech nikogo nie odstraszy obsługa pilota od zakupu tego TV. Może trochę przesadzam... :)

Ocena ogólna
============
Generalnie nie mam jakichś super wielkich możliwości porównywania z innymi odbiornikami.
Wiem tylko, że nie widzę w obrazie żadnych zniekształceń, przebarwień, cloudingu, czy innych zjawisk, które psułyby moje wrażenia estetyczne.
Pewnie, że można kupić lepszy, ale w swojej cenie, dostaje ode mnie 5/5 w kategorii jakość/cena.
5/5 również w kategorii wejścia/wyjścia i możliwości multimedialne.

Polecam!
 
Ostatnia edycja:

robox

New member
Co do pilota, u mnie podświetlenie działa jak należy jednak podświetla wszystko oprócz tego klawisza nawigacji i to jest jakiś tam problem.Kwestia przyzwyczajenia co do obsługi ale dla mnie żadnego mocnego naciskania czy podwójnego przyciskania nie ma.Generalnie samsung ma bardzo podobne piloty do siebie w sensie ergonomii np. w małym lcd 2370 HD - chyba taki mam model.
 

redlum

New member
Bez reklam
PIP
większość nowych TV na tylko jeden tuner - więc nie możesz oglądać np TVN i na pipie dać POLSAT. Za to przy oglądaniu TV (z anteny) powinno się dać włączyć na podglądzie inne źródło (np HDMI D-sub itp, - tylko jaki jest tego sens?)
 

jaglu

New member
większość nowych TV na tylko jeden tuner - tylko jaki jest tego sens?)
Sensu brak, chyba, że cyfrowy tuner wpuścisz przez HDMI. Tylko znowu: PIP w trybie HDMI/HDMI nie będzie działał, bo działa tylko w trybie HDMI/antena. Jaki jest tego sens? :)

Odnośnie powidoków: logo TVP2 po nocy zniknęło, więc na razie się nie przejmuję tym problemem.
 
Do góry