Jak działa REW LIVE TV w Panasonicu 50EX703E?

anowopolski

New member
Witam,

czy REW LIVE TV w modelu jak w temacie działa dokładnie tak jak Timeshift w Samsungach? Czy podczas oglądania klawiszem PAUZA można bezproblemowo zatrzymać obraz i buforować bieżący program na HDD? Czy wymaga to większej ilości operacji na pilocie?

Z góry dziekuję za odpowiedź,

Pozdrawiam.
 

Stanley

Member
Bez reklam
W modelu DT60 z 2013r funkcja REW LIVE TV jest obsługiwana bezpośrednio z pilota, bez żadnych większych "kombinacji". Np. wciśnięcie Pauzy powoduje zatrzymanie obrazu (program oczywiście jest nadal buforowany na dysku), Play wznawia odtwarzanie, przyciskami przewijania można poruszać się w obrębie bufora. Stop lub 'x' powoduje wyjście do oglądania w czasie rzeczywistym. Buforowanie rozpoczyna się automatycznie od momentu przełączenia na dany kanał. Rozmiar bufora 90 minut - o tyle można się maksymalnie "cofnąć w czasie".

Sądzę, że w nowszych Panasach działanie funkcji jest bardzo podobne, lub wręcz identyczne. Zresztą moje powyższe można skonfrontować z instrukcją obsługi.

P.S. Nie wiem jak w Samsungach, ale nie można wykorzystać bufora jako nagranie. Chodzi mi o to, że jeśli oglądamy już jakiś czas program (np. film) i postanowimy go jednak nagrać na dysku, zostanie zapisany tylko od momentu wciśnięcia przycisku REC. Bez utrwalenia materiału znajdującego się już wcześniej w buforze. Szkoda, przydałoby się czasem, a taką funkcję mam w dekoderze sat Ariva za circa 250zł.
 
Ostatnia edycja:

anowopolski

New member
Stanley - dziękuję bardzo. Właśnie o to mi chodziło i takiego działania oczekuję.

Jest zatem spora nadzieja, że nowe modele działają w analogiczny sposób. W sklepach nie ma za bardzo chętnych do pokazania tej funkcji, nawet jeśli przychodzę z własnym dyskiem. Chciałbym się upewnić, że w tegorocznych 50 calowych 700-kach to działa właśnie tak, jak opisałeś, bo instrukcja nie odnosi się do tego zbyt precyzyjnie.

Pozdrawiam.
 

Greeg58

New member
Mam model 50EX780 , często używam tej funkcjonalności w tv . Pozwala ona na omijanie reklam :) lub gdy zadzwoni telefon. Można określić wielkość bufora na Real View .
 

Stanley

Member
Bez reklam
Stanley - dziękuję bardzo. Właśnie o to mi chodziło i takiego działania oczekuję.

Jest zatem spora nadzieja, że nowe modele działają w analogiczny sposób. <...>bo instrukcja nie odnosi się do tego zbyt precyzyjnie
Witam
Powiem może tak: spojrzałem do instrukcji EX703E i opis funkcji (str.131/132) jest identyczny jak w DT60 (str. 87/88 ). Zatem nadzieja rośnie ;)
Źródło: Instrukcje obsBugi

Co do reklam - oczywista oczywistość. U mnie funkcja dosyć często sprawdza się także np. przy pogodzie: najpierw ogląd Pogodynki, potem jeszcze raz ze zrozumieniem prognozy ;)
A poważniej - funkcja bardzo przydatna, można w każdej chwili jednym kliknięciem bezstresowo zatrzymać oglądanie, wznowić, cofnąć, itd. Jeśli się ją już ma, trudno potem nie mieć. Szkoda tylko, że oglądając program w czasie rzeczywistym nie można od razu przewinąć do przodu, np. przed losowaniem Lotto. Ale takiej funkcji chyba jeszcze długo w żadnym modelu żadnej marki nie będzie ;)
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Mam model 50EX780 , <...>. Można określić wielkość bufora na Real View .

Doprecyzowując: takiej możliwości nie ma, bufor REW LIVE VIEW zawsze wynosi max. 90 minut.
Pomyliłeś chyba z opcją Nagr. jednym przyciskiem, czyli po prostu określeniem ile będzie trwało nagrywanie na dysku po naciśnięciu na pilocie przycisku REC. Czas takiego nagrywania można ustawić w menu - od 30 do 180 minut. Instrukcja EX703 str.130.
 
Do góry