Jak dziala DLNA ?

LukeSky

Member
Bez reklam
Przykład PS3 to ewidentny brak zrozumienia czym jest DLNA. Wyraźnie napisałem że DLNA nie odpowiada za to co potrafi zdekodować KLIENT! Błędnie interpretujesz to czym jest DLNA i dlatego zakładasz że brak funkcji, czy działania jest błędem w implementacji DLNA - to jest całkowicie błędne założenie. Przykład konsoli MP3 jest tego przykładem.

DLNA ma Ci udostępnić treści i to wszystko co ma zrobić. Resztę ma zrobić już KLIENT. Przykład .mkv, jak wiadomo konsola PS3 nie potrafi obsługiwać tego kontenera, ale czy wchodząc przez DLNA nie widzisz tych plików? Oczywiście że widzisz, a to że nie potrafisz ich na PS3 odpalić nie ma nic wspólnego z DLNA.

Producent ma prawa zadecydować jakie formaty będzie odtwarzać i to nie ma nic wspólnego z DLNA.
 
Ostatnia edycja:

fazo

New member
Zgadzam się. Chodzi mi też o to że i klient może potrafić , serwer też a za cholerę się nie dogadają. DLNA jest to taki standard że nie można być niczego pewnym. Można spełniać wymogi standardu i w zasadzie nie odtwarzać niczego. Przykład PS3 jest bardzo dobry. Pokazuje dokładnie jak działa ten standard. Został chyba stworzony po to żeby zamącić jak najbardziej i zwolnic producentów z jakiejkolwiek odpowiedzialności. Co z tego że nie działa skoro spełnia standard. Standard nie określa dokładnie co jest w nim zawarte (to dobrze bo teoretycznie można go rozszerzać do woli). Niestety nie określa dokładnie jak mają być obsługiwane dodatkowe rzeczy i przez to są problemy. Wystarczy poczytać fora serwerów DLNA i widać że co sprzęt: to oczekuje innych (inaczej podanych) danych z serwera, nie obsługuje wszystkich funkcji, tagów itp... No ale przecież każdy z nich ma certyfikat :)
 
Ostatnia edycja:

LukeSky

Member
Bez reklam
Ale podaj jakiś przykład? Bo moim zdaniem cały czas piszesz o funkcjach, które nie mają z DLNA nic wspólnego. Nie wiem o jakie dogadanie Ci chodzi, skoro DLNA ma po prostu wyświetlić dostępne media, jeśli się nie dogadują to nie powinno działać to wcale, czyli nie zobaczysz żadnych plików, nie zobaczysz serwera. Jeśli jednak dla Ciebie "nie dogadanie się" to brak możliwości uruchomienia pliku na KLIENCIE - to jeszcze raz to napiszę: ZA TO NIE ODPOWIADA DLNA, TYLKO SOFT KLIENTA - jeśli nie odtwarza Ci plików FLAC to nie odtwarza bo producent nie wdrożył obsługi tego formatu, ale DLNA zapoda Ci ten plik.

Standard DLNA działa na PS3 wybornie, wręcz wzorcowo, więc dlaczego z uporem maniaka piszesz że to wina DLNA skoro nie jest to wina DLNA czy błędnie wdrożonego standardu w PS3.

To wyłącznie wina SONY, który nie chce aby na jego sprzęcie oglądano RIP'y z Bluraya, czy jak wpakujesz plik MKV przez USB to Ci odpali? NIE! Chyba że za to też obwinimy DLNA że po USB pliki nie chodzą.

Fora są zalane właśnie przez osoby, które nie mają bladego pojęcia czym jest DLNA, wydaje im się że jak jest napisane DLNA to powinno im odtwarzać wszystko, z napisami i jeszcze najlepiej aby ściągały się napisy z netu same i dopasowywały + jeszcze klient torrenta powinien być, no bo przecież kolega ma a u niego jest DLNA!
 

fazo

New member
Poczytaj jakiekolwiek forum np Serviio, Twonky, minidlna i inne...
Dziwnym trafem jest tam pełno ludzi którzy mają problemy z odtwarzaniem.
Miałem przez dłuższy czas minidlna i obserwowałem przez dłuższy czas jak wygląda "naprawianie" komunikacji klienta z serwerem. Dla większości klientów wymagana była zmiana komunikacji (profile) ponieważ oczekiwały one inaczej podanych informacji niż standardowo. Jak zmieniłem TV to musiałem przebrnąć przez 3 kolejne serwery i dopiero Serviio zadziałał (natywne wsparcie dla mkv i napisów). Po wymianie bluraya okazuje się że z serviio nie działa ale działa z innym (natywnie) i muszę wybrać TV czy bluray. Więc nie jest tak jak piszesz że klient działa/nie działa.
Na szczęście mam też urządzenia działające z SMB i mam gdzieś DLNA.
Więc nie rozumiem o co ci chodzi. Jakby standard był ujednolicony i przestrzegany to nie byłoby takich kwiatków.
 
Do góry