Jak dobrze ustawić zestaw Harman Kardon HKTS

tdoman

New member
cześć,

przymierzam się do zakupu pierwszego zestawu kina domowego - ze względu na gabaryty i planowane umeblowanie pokoju wybór padł na któryś z zestawów Harman Kardon HKTS - i tutaj mam parę pytań

1. Pokój ma jakieś 18m2 - zastanawiam się który z zestawów będzie się najlepiej nadawał. Wstępnie wybrałem 65 BQ ale jeżeli słabszy da radę, to lepiej...

2. Czy przednie monitorki mogą być rozstawione bliżej siebie niż tylne? Wiem że zasadniczo tak się ustawia, ale nie jestem pewny czy również w przypadku identycznych monitorków.

3. Najważniejsza dla mnie kwestia - czy tylne satelity mogą być zawieszone wyżej niż przednie? Tylne na poziomie krawędzi oparcia sofy, przednie stojące na półce RTV.

4. Czy subwoofer musi mieć pustą przestrzeń dookoła, czy wystarczy że będzie stał na podłodze (np. we wnęce meblowej)?


z góry dziękuję za wszelkie informacje,
 

TurboDymo

New member
No mi wyszło tak:

i jest ok:)

pokó ma troszkę ponad 18m2, HKTS35bq spokojnie dają radę (no w muzyce słuchać że czegoś brak... góry szczególnie, może HKTS 65 byłyby lepsze).
W każdym razie mocy im nie brak, sub też jak tąpnie to jest ok.
Co do rozstawienia głośników - u mnie środki membran przeodów sa od siebie jakieś 135cm, a ja siedzę prawie 3 metry przed TV i niestety słuchać, że głośniki chciałby by być rozstawione min. metr szerzej... troszkę brak "sceny":(
co do tyłów również mam je po bokach sofy na wysokości uszu. Tutaj rozstawiłbym troszkę szerzej niż szerokość kanapy, tak z 50-75 cm po poku po każdej stronie kanapy i dopiero głośnik:)
 

Attachments

  • DSC_1821mały.jpg
    DSC_1821mały.jpg
    188,9 KB · Wyś: 1975
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tdoman

New member
pokó ma troszkę ponad 18m2, HKTS35bq spokojnie dają radę (no w muzyce słuchać że czegoś brak... góry szczególnie, może HKTS 65 byłyby lepsze).
W każdym razie mocy im nie brak, sub też jak tąpnie to jest ok.

wstępnie planuję 65 więc pewnie przy nich pozostanę - u mnie muzyka i kino myślę będzie w proporcjach 50/50 więc żałowałbym gdyby było czegoś brak...

a jak jest z tym subem, bo nigdy nie miałem - musi stać na otwartej przestrzeni czy wystarczy że nic przodu nie zasłania?

td
 

TurboDymo

New member
Tutaj nikt mądry Tobie nie doradzi:) Sub sprawa indywidualna - gra wszędzie, ale jak>?>?
po prostu musisz pokręcić się po pokoju z subem i popróbować. U mnie stał zaraz po lewej stronie szafki RTV, ale to taki kącik koło okna balkonowego i czasami zadudnił.
teraz stoi koło kanapy, z 30cm od niej, po mojej prawej stronie jak na niej siedze i jest super. Jak stał przy kanapie to troszkę w muzyce bas czasami przydudnił, odsunąłem 30cm i jest git:)

a mam znajomego u którego duży sub JBL'a stoi w rogu pokoju przyduszony zaraz z boku szafką RTV i całkiem ładnie daje radę. Tak więć sprawa indywidualna...

Proponuje centralny postawić na szafce, a fronty przekręcić na zewnętrzna stronę.


Dzięki, z frontami popróbuje, może faktycznie zadziała:)

co do centrala - nie jest źle. siatka jest na równi z krawędzią szafki, głośnik nie ma bass-refleksu więc aż tak zduszony nie jest. Poza tym lubię czysty blat szafki RTV... a nie uj...any jak u Duroczoka:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
ad1 jak jest taki budżet to warto HKTS65, można zaoszczędzić znajdując dobrego sprzedawcę.

ad2 można, amplituner to skoryguje przy kalibracji.

ad3 mogą, różnica jednak nie powinna przekraczać 60cm.

ad4 jak wnęka nie będzie z siebie grac to może w niej stać.
 
Do góry