Jak dobrać OLED do sypialni? (42-43")

hubert_francuz

New member
Dzień dobry!

Piszę z pytaniem i prośbą o pomoc w dobraniu odpowiedniego telewizora do sypialni, do oglądania i grania z łóżka. Chcielibyśmy oglądać na nim filmy (Netflix, HBO, Apple TV) i grać na konsoli.

Moja sytuacja jest o tyle specyficzna, że telewizor musi zmieścić się we wnęce mebla (biblioteki) o wymiarach 98x58x30 cm (szer x wys x gł). Wnęka będzie zamykana dwuskrzydłowymi drzwiczkami. Chodzi o to, żeby w czasie kiedy telewizor nie będzie w użyciu móc schować go wnęki i zamknąć drzwiczki. Prąd jest doprowadzony do wnętrza mebla. Podaję poniżej model 3d z zaznaczonym na czerwono miejscem, gdzie ma zmieścić się telewizor.

Odległość od wezgłowia łóżka do ściany (stawiącej plecy opisanego wyżej mebla) to +/- 300 cm. Łóżko stoi niemal idealnie w osi drzwiczek.

Myślałem o zakupie niewielkiego OLEDa (np. 42 cale) i zainstalowaniu go na składanym wysięgniku, który "wyjeżdżałby" z szafki na czas oglądania, a który można by złożyć później tak, żeby zamknąć drzwiczki.

Proszę o poradę, co myślicie o tej sytuacji i jaki zestaw telewizor + wysięgnik mógłby tu się sprawdzić?
 

Attachments

  • półka_model2_13.09.png
    półka_model2_13.09.png
    968,1 KB · Wyś: 10

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Będziesz oglądał przy otworzonych drzwiczkach? Faktycznie, specyficznie.

Jeżeli wnęka ma 98cm, a taki przykładowy Oled 42" 93cm szerokości, to musisz uwzględnić jak będziesz go chwytał, żeby wyciągnąć czy wysunąć.
Zostanie bardzo mało miejsca do komfortowego chwytania i wysuwania.

Podobnie jest z wysokością, szafka ma 60cm wykości wnęki, a tv 42" wysokości 54cm.
Zostaje po 3cm żeby chwycić.

To nie lepiej go zwyczajnie wstawić na sztywno przy samym brzegu, tak żeby się tylko drzwiczki zamknęły?

Ja bym to zrobił inaczej, jest fajniejszy i dizajnerski patent - czarne szkło na wymiar zamiast drzwiczek i wycięta przestrzeń z czarnej foli od środka i za tym tv.
Jak wyłączony tv, to masz czarne szkło, jak załączasz to masz po środku świecący ekran.
 
Ostatnia edycja:

hubert_francuz

New member
Myślę, że chciałbym coś kupić w przedziale od 3500 do 5000.
Co do wysuwania telewizora to faktycznie marginesy są małe i wszystko jest lekko na styk, ale tak jak pisałem, sytuacja jest specyficzna.
Patent z czarnym szkłem ciekawy (nie pomyślałem o tym), ale niestety zupełnie nie pasuje do konwencji estetycznej mieszkania więc odpada.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To zacząłbym od wstawienia tv (wymiary są na każdej stronie), a nastepnie w razie potrzeby, zabrał się za temat wieszaka. Prosty temat, więcej jak 42" nie wejdzie.
 
Do góry