Jak dobierać standy

azbest84

New member
Witam,
Chciałbym zakupić standy do zestawu JBL Studio L Cinema 3+. Nie wiem jakie zasady powinny panować przy wyborze. Jak mam dobrać odpowiednią wysokość. Jakiej wielkości powinna być górna podstawa (ma być idealnie taka jak spód kolumn, czy może być mniejsza, a może powinna być większa?)?. Czy kolumne kłądę na podstawie, czy przykręcam, czy opiera się na jakiś gumkach? Trochę jestem zielony w tym temacie i byłbym wdzięczny za pomoc.
 

Skibus

New member
Kolumny się jedynie stawia na standach. Dpbrze jest kupić bluetac ( taka niebieska plastelina nie zostawiajaca śladów ) i 4 małe kulki pod kolumne między standa a kolumnę włożyć.

Wilekość półki powinna być równa wielkości podstawy głośnika.

Wysokość dobiera się tak by głosnik wysokotonowy był +/- 10 cm od wysokości uszu słuchacza siedzącego w miejscu odsłuchowym.

Dobrze jest też połozyć granit na kolumnę dociążając ją w ten sposób.

Co do samego standa to musi byc stabilny, ciężki ( dobrze jest go dociążyć jeszcze przesuszonym drobnym piaskiem - w sumie powinien ważyć od 15 kg w górę ). Zapomnij o standach drewnianych albo metalowe, albo granitowe ( mogą być z wykończeniem drewnianym ). Fajną opcją są wykonane na zamównie słupki w całości granitowe.

Standy stawia się na kolcach ( jak boisz sie o parkiet podłóż jeszcze podkładki dedykowane pod kolce ).
 

azbest84

New member
Wielkie dzięki. Będę robił standy na zamówienie. Z tego co zrozumiałem jak będę miał możliwość wyboru to najlepiej, jak głośnik wysokotonowy byłby idealnie na wysokości uszu słuchaczy.
 

lm648

Banned
Hej.
Kto wytłumaczy, dlaczego unikać drewnianych standów?
Dlatego unikać, ponieważ standy drewniane są lekkie, mają włóknistą strukturę drewna:neutral: a z tego powodu wpadają/przenoszą w wibrację/drgania itp. A wszelkie drgania w audio dla dźwięku są "zabójcze", ponadto nie myśl, że te drgania zobaczysz "gołym okiem". Najlepsze standy to metalowe [dociążone], na kolcach, kolumna na nich również na kolcach, i wówczas całkowicie [no prawie] masz odizolowane kolumny od podłoża "jakby zawieszone w powietrzu".
Główna filozofia to izolacja od podłoża, a nie jak niektórzy myślą że jako podwyższenie do poziomu uszu siedzącego. Zainstalowane w ten sposób nawet podstawkowe kolumny tzw. popularklase np. od mini wież [denon, yamaha,sharp] brzmią nawet o 2 klasy lepiej :)
 
Ostatnia edycja:

rhode4321

New member
Witam
Bardzo się cieszę że znalazłem ten temat. Szkoda tylko, że troszeczkę panowie zboczyliście z tematu. Ale skoro się znacie..a czytam że się znacie..to proszę o pomoc.
Czy orientujecie się czy są dedykowane standy do Infinity Classica? A jeśli nie ma takowych to co byście zaproponowali??
Pozdrawiam
 

Hegemon28

New member
Standy maja być ładne i maja pasować do kolumny i dobrze obciążone a czy metalowe czy drewniane to chyba tak jak z kablami za 5zl czy 1000zl za metr.Jakieś drgania są ale czy to jest słyszalne hmm.Mi osobiście podobają się w drewnie metal wygląda sztucznie i nie pasuje stylistycznie do całości.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Panowie optujący za metalem - a wiecie że drewno dębowe/jesionowe swoje waży? Myślałem nad tym żeby też swoje standy zrobić, właśnie z dębowego drewna i gwarantuję że całość swoje by ważyła.
Stand zrobiony z osobnych części: tralka bardzo ładnie rzeźbiona oraz dwa prostokąty, dają piękny efekt w domu, jak wspomniał Hegemon28, to jest element wystroju.

No ale jak to daje takie wibracje, to bójcie się Ci którzy mają kolumny surround na ścianach zawieszone, zwibruje wam cegły i runie house! :razz:
 

arcu

New member
a czy te Norstone do B&W 602 S3 nadadzą się?

Jak rozumiem, style1, 2, 3 roznią się przede wszystkim wysokością, z tym, ze style 2 i 3 mają już dwururkę?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chodzilo mi o kolumny przedstawione na zdjeciu w polaczeniu z tymi bialymi podstawkami. Co do Twoich to masz na allegro przeciez bardzo duzo podobnych standow. Mozna je dodatkowo zamowic w odpowiednim wymiarze.
 
Do góry