Jak długo masz swoją plazmę szukamy najstarszej działąjącej plazmy wsród forumowiczów

Marcin2000

New member
Bez reklam
Zakładam ten wątek dla osób które chcą się pochwalić jak długo posiadają i używają swoją plazmę

1. ile ma lat, ile godzin pracy?
2. jaka firma i model?
3. jak z jakością obrazu w porównaniu do nowej?
4. Czy była serwisowana, powidoki wypalenia czy wystepują?

Proponuję aby wypowiadali się w tym wątku tylko użytkownicy TV plazmowych starszych niż dwa lata. :bober:

NIE MA ŻADNYCH STARUSZKÓW TV PLAZMOWYCH WŚRÓD NAS????
 
Ostatnia edycja:

keniol91

New member
Posiadam Plazme Panasonica Viera model nie pamiętam ma 6 lat 42 cale chodzi dziennie około 5 godzin :) Zero problemów Canal+ HD i mecze super brakuje jej troche ostrości ale to moze byc wina tego ze nigdy jej nie ustawiałem jak była kupiona tak wisi do dziś
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Posiadam Plazme Panasonica Viera model nie pamiętam ma 6 lat 42 cale chodzi dziennie około 5 godzin :) Zero problemów Canal+ HD i mecze super brakuje jej troche ostrości ale to moze byc wina tego ze nigdy jej nie ustawiałem jak była kupiona tak wisi do dziś

mamy już pierwszego 6 letniego sprawnego Panasonica, pewnie z przebiegiem +/- 11k godzin (takie liczenie spod grubego palca (lata x dni x podane 5h)

Nie ma użtkownika ze starszą plazmą na forum? Fajnie jak by dało się wejść do menu i sptadzić ilość godzin oraz co to za model.

Inne firmy też mile widziane w tym temacie :)
 

keniol91

New member
Plazma

Kurczę nie mogę sprawdzic modelu ponieważ wisi na ścianie ale jescze poszukam papierów od niego a w menu nic nie pisze o modelu
 

komzik

Member
Panasonic TH-42PA30 działa 6 lat.
5,5 roku po około 8 godzin dziennie, ostatnie pół roku rzadziej (poszła do sypialni).
Wielokrotnie zdarzyło mi się zasypiać zostawiając włączony TV - kiedyś przez całą noc był obraz kontrolny - efekt - brak powidoków. Nadal działa świetnie.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Panasonic TH-42PA30 działa 6 lat.
5,5 roku po około 8 godzin dziennie, ostatnie pół roku rzadziej (poszła do sypialni).
Wielokrotnie zdarzyło mi się zasypiać zostawiając włączony TV - kiedyś przez całą noc był obraz kontrolny - efekt - brak powidoków. Nadal działa świetnie.

no to mamy kolejnego rekordzistę pewnie z 20h wyoglądane :) i do tego zadowolony użytkownik :)

Kto przebije i ma jeszcze starszą działającą plazmę? Inne marki np. Pioneer to już jakiś cza KURO nie produkują młodziaki to nie są a jak z trwałością? a LG? Daewoo? Samsung?

Jakie przebiegi u innych użytkowników?
 

macbat

New member
Pierwszy post zawiera prośbę, żeby wypowiadali się użytkownicy plazm STARSZYCH niż 2 lata.

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk
 

Przemek_PC

New member
Moja plazma wprawdzie nie starsza bo data zakupu to 15.11.2007 ale za to z udokumentowanym za pomocą menu serwisowego przebiegiem blisko 9000h. Model to Samsung PS42C62. Poza tym, że nie posiada DVB-T zero zastrzeżeń. A jeśli chodzi o CRT to mam Sony 25" z 1996 roku w doskonałym stanie oraz Sharpa 14" rocznik coś koło 1985 też sprawny.
 

AKI

Member
TH-42pv60 zakupiona 14-12-2006, żadnych problemów ani powidoków na niej nie doświadczyłem. Sprawowała się rewelacyjnie, podpiętą pod dekoder N. Miesiąc temu wymieniłem ją na TX-P50ST30, co do godzin wyświeconych to nie wiem bo zapomniałem sprawdzić przed sprzedażą, ale nic straconego bo teraz świeci u znajomego, to przy okazji wizyty u niego sprawdzę stan licznika TV.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Post ciekawy i fajny ale co jest tylko 6 lat? Crt chodziły 10-15 lat bez zarzutu.
Czy nowe technologie mają przetrwać góra 5 lat czy może tylko 2-3 i do lamusa?


własnie mnie to ciekawi, mamy już kilka sprawnych plazm kilkuletnich 2006 rok, 2005... czekam na prawdziwe wyzwania np. 10 lat może któryś z użytkowników legendarnej serii KURO wszak z ich produkcji wycofał się Pioneer chyba w 2008 czy 2009 roku?

Na razie wiemy, że jak kilka lat działa to już działa na razie przebiegi takie sobie zobaczymy kto dalej z jakim wiekowym TV (plazmą!) się zgłosi i zaprezentuje o co proszę i zapraszam do podzielenia się swoimi doświadczeniami z użytkowania starej plazmy: opinie, przebieg, uwagi, rocznik.... :popcorn:
 

bamber8

New member
Miałem do wczoraj Philipsa 42PF5220,wysuszyły się kondensatory w zasilaczu ale matryca była igiełka,jak jesteśmy w tygodniu w domu to chodziła od 8.00-9.00 do 23.00-1.00 w nocy także przebieg jak Mercedes 124 w dieslu.
przebieg 6 lat
 
Ostatnia edycja:

Marcin2000

New member
Bez reklam
Miałem do wczoraj Philipsa 42PF5220,wysuszyły się kondensatory w zasilaczu ale matryca była igiełka,jak jesteśmy w tygodniu w domu to chodziła od 8.00-9.00 do 23.00-1.00 w nocy także przebieg jak Mercedes 124 w dieslu.

Ile ta Twoja plazma miała lat w dość ostrej eksploatacji? Pewnie z osiem lat? Lepiej?


No ładnie tylko jednego takiego znalazłem w Mińsku Mazowieckim SUPER TV PLAZMOWY PHILIPS 42" 42PF5520 JAK NOWY OKAZJA! Mińsk Mazowiecki ? Ogłoszenia Tablica.pl :bober: :bober: :bober:
 
Ostatnia edycja:

Przemek_PC

New member
Dziś w w KFC widziałem działającą plazmę LG 42" z dumnym napisem HD Ready. Ciekawe z którego roku była bo chwalenie się "HD Ready" to jakieś 10 lat temu chyba, no nie?
 

KubaArek

New member
Bez reklam
moja plazma ma 2 lata Panasonic TX-P42U10E
czas pracy 6487:00
ON/OFF 6177 razy
działa jako TV i monitor kilkanaście godz dziennie
zero problemów ,zero powidoków
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
kurcze nikt ze starszą nie chce się pochwalić jak lata i jak długo? :) Kiki może ty u jakiegoś klienta zamieniałeś starą plazme na nową... albo byłeś przy jej przenosinach w inny punkt domu....
 
Do góry