Jak dbać o ekran plazmy

Wojtas087

New member
Tak jak już kilka osób na forum polecam mikrofibrę. Ja zwracam uwagę, żeby nie miała kłaków odstających. Czyli była gładka :)
 

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
Mam pytanko : czym czyscicie krawedzie ekranu zaraz przy obudowie? bo tam mi sie zbiera taka paski z kurzu czy czegos i zwykla sciereczka nie zawsze to zlape, myslalem o patyczkach do uszu ale ze znajomym mamy obawe ze jak patyczek akurat bd mial za malo tej waty to mozemy jakas ryse zrobic samym plastikowaym patyczkiem czy cos. Co sadzicie tez o "odkurzaniu" tv takim malym przenosnym odkurzaczem?
 

rybek86

New member
jak się często czyści to kurz nie przywiera i w tedy nie trzeba używać specjalnych środków, a bawełniana szmatka wystarcza :p
 

Gollum

New member
do ekranu tv plazmowego w 2-3 miejscach przywarla mi jakaś forma. jest to grubości grubszej nici i długości nie większej niż 1cm zakrzywiona linia. nigdy nie czyściłem ekranu wilgotną szmatą, nie jest to też efekt porysowania choć na taki wygląda. szmatka nie potrafi tego zetrzeć. nie wpływa to na walory oglądania tv, jednakże z bardzo bliska widać te "ryski" na wyłączonym ekranie i nie wiem, czy po następnym roku użytkowania ich nie przybędzie i że w końcu nie dadzą znać o sobie. czy powinienem się tym przejmować?
 

tim888

New member
Witam

Posiadam plazme panasonica i na ekranie mam kilka smug, odciskow ktore chcialbym usunac.
Postanowiłem kupić cos takiego

PHILIPS SVC2542W/10 SCREEN CLEANING KIT FOR PLASMA and LCD | eBay

Czy myślice ze taki zestaw jest warty zakupienia?

A i jeszcze jedno widziałem zestawy gdzie był napis ze nadają się tez do czyszczenia TV 3D.

Philips PREMIUM Smear Free Safe Cleaning Kit for LCD 3D TV Plasma Laptop Screen | eBay

Czy jest to naciąganie klienta? Czy zestaw do czyszczenia plazmy nada się do czyszczenia plazmy 3D?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy jest to naciąganie klienta? Czy zestaw do czyszczenia plazmy nada się do czyszczenia plazmy 3D?

Oczywiscie ze sie nadaje, z tym ze jak dla mnie to wyrzucanie pieniedzy.
Ja sobie radze od lat domowymi sposobami i matryce zawsze jak nowe.
W kazdym badz razie, zawsze sprawdzaj przed uzyciem takich preparatow czy aby na pewno to jest
oryginalny produkt (na ebayu/allegro roznie to bywa), nie przeterminowany i co najwazniejsze, sprawdz czy nie wchodzi w reakcje (gdzies na malo widocznym miejscu). Ja juz mialem doswiadczenie i dziekuje.
 

digitalus

Banned
Najlepiej nie stosowac zadnych plynow ze sklepu.Najlepsza jest delikatna sciereczka od okularow i woda.
Jak dbać o ekrany plazmy? Konserwacja plazmy, czyszczenie plazmy
cytat z linku wyzej...
Okazuje się także, że czyszczenie ekranu przez chuchanie i ścieranie pary szmatką z mikrofibry nie jest głupim pomysłem – po takim zabiegu kurz nie osiada z powrotem tak szybko.

Plyny kupione w sklepach nie sa bezpieczne .Moga doprowadzic do uszkodzenia powloki antyodblaskowej i na ekranie pojawi sie plama.
zdjecie z internetu
plama-na-_nnhxrer.JPG
 
Ostatnia edycja:

maniekn274

New member
Bez reklam
Witam

Posiadam plazme panasonica i na ekranie mam kilka smug, odciskow ktore chcialbym usunac.
Postanowiłem kupić cos takiego

PHILIPS SVC2542W/10 SCREEN CLEANING KIT FOR PLASMA and LCD | eBay

Czy myślice ze taki zestaw jest warty zakupienia?

A i jeszcze jedno widziałem zestawy gdzie był napis ze nadają się tez do czyszczenia TV 3D.

Philips PREMIUM Smear Free Safe Cleaning Kit for LCD 3D TV Plasma Laptop Screen | eBay

Czy jest to naciąganie klienta? Czy zestaw do czyszczenia plazmy nada się do czyszczenia plazmy 3D?
jak bywam w Londynie to te 5 funi wolał bym na 6-ciopak Stelli Artois przeznaczyć.Czy do plazmy takiej czy takiej to jeden ciul.Kup zestaw sciereczek z mikrofibry i przynajmniej raz na 3 dni na sucho przetrzyj i git.A jak plamka jakaś typu mucha nasra,lub odcisk palca to po prostu jedną z tych sciereczek zwilż i usuń plamkę a drugą suchą wytrzyj mokre-tylko zwilż a nie zamocz i wyciśnij jak stara Rychlewska szmatę do podłogi,I ŻADNYCH DETERGENTÓW.
 

MicPrime

New member
Plazme się najlepiej czyści wodą, lekko zwilżyć i wszystko schodzi.Do LED polecam piankę active jet, nie zostawia smug.
 

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
Mala przestroga : nie czyscie nigdy tv gabka taka do naczyn np, znajomy tak zrobil z textem "tylko lekko zwilze". Przy nawet lekkim docisnieciu woda z gabki sie wylewa, jemu na szczescie udalo sie szbyko zareagowac z sucha szmatka w postaci koszulki lezacej na krzesle obok ale nie zawsze obok leza wyprane ubrania :)
 

tim888

New member
Nie zdecydowałem się na żaden zakup. Użyłem jednej miękkiej lekko zwilżonej ściereczki oraz suchej.
Najpierw suchą, miękka ściereczką przetarłem cala matryce z kurzu (czasem to wystarcza)
Tam gdzie były odciski i rożne ślady wycierałem lekko zwilżoną ściereczką (zwilżoną tylko w wodzie) a zaraz po tym suchą. Wybieramy małe fragmenty a nie od razu cala matryce. Trochę czasochłonne ale efekt końcowy doskonały.

Temat do zamknięcia.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mikrofibra + woda, delikatnie rozpusc i przecieraj wilgotna szmatka (pluczac co chwila) tak zeby tego nie rozmazac.
 
Do góry