jak daleko od telewizora? samsung 786

TRJ

New member
witam, na forum pojawialo sie juz duzo postow tego typu, ale zaden nie daje mi 100% pewnosci.

wiec wyglada to tak:

nowe mieszkanie, jeszcze puste. od sciany A do sciany B ok. 3,30m. przy scianie A ma stac Samsung LE40A786 lub LE37A786, przy scianie B kanapa.

zakladajac ze:
telewizor bedzie sluzyl do Blu Ray, Xboxa360 i cyfrowej UPC, powinien to byc 37 czy 40?
prosze nie pytajcie o proporcje: wiadomo ze Blu Ray bedzie chodzil tak czesto jak tylko bedzie mogl, ale nawet jakbym mial 100 filmow nie ogladalbym ich non stop. rano i po poludniu jakis dziennik w telewizji, wieczorem co drugi dzien Blu Ray, 1 w tygodniu konsola.

zastanawialem sie nad 40... ale teraz sie zastanawiam czy nie szkoda oczu i nie lepiej 37, ktory po za tym nie bedzie sie tak narzucal.

co radzicie? w sumie to zdecydowalem sie na 37 ale nigdzie go nie ma i mysle o rewizji na 40.

decenialbym szybka odpowiedz bo jutro chce zamowic w topmarket.pl albo przejechac sie do Avansu jako ostatnia deska ratunku i jesli maja 37 to go biore.
 

TRJ

New member
daro, zakladam ze jak bedzie mi daleko grac na konsoli (tak jak napisalem bedzie to raz w tyg.) to sie przysune do telewizora :)

wiem, znam Twoj bol. Jak gram (teraz na Sharpie hd ready 42") to siedze 1,5 metra albo i mniej :p
ale nigdy nie gram dluzej niz 3-4 godziny. a po tym i tak mnie leb boli. wez tez pod uwage ze wiekszosc gier jest w 720p (poza np mgs4), wiec i oczy mniej sie mecza...

mi zalezy na tym zeby obejzec sobie 2 filmy na BD pod rzad i nie wygladac jakbym pil przez cala noc:p

wiem, z 3 metrow zaleca sie dla 1080p 62 cale... ale
a. za drogo
b. za bardzo bola oczy i glowa
c. za maly mam pokoj, tak jak napisalem 40 to i tak dla niego wyzwanie. jak zaprosze gosci moga sie przestraszyc ... lol :) za bardzo bedzie narzucal charakter, tego sie boje.

a Ty jak duza masz powierzchnie pokoju?

dzieki za podpowiedz :)
 
Do góry