Ja wybrałem sharpa

Forrest_Gump

New member
niska cena - niekoniecznie pomyłka

Pabmat napisał:
Ciekawe jestem gdzie Kiki widziałeś tego sharpa taniej kilka tysiecy od 8500. Chyba jakaś pomyłka?

Np. we Włoszech, Niemczech np. cena sugerowana przez Sharpa jest 1599 Euro.
Wiadomo, że mozna kupić trochę taniej w Marketach lub w Necie - czyli za ok. 6000zł. To w Polsce cena jest chora (również po uwzględnieniu różnicy w pod. VAT). Po prostu ktoś u nas bierze b. dużą marżę !!
Sądzę, że w nabliższych dniach jak przyjdą większe dostawy modeli z full HD to cena i u nas poleci ostro w dół. W świetle cen w UE płacenie za 37GA9E kwoty 8500PLN rzeczywiście wygląda na 2-3 tys. za dużo.
 

helper

New member
Forrest_Gump napisał:
Np. we Włoszech, Niemczech np. cena sugerowana przez Sharpa jest 1599 Euro.
Wiadomo, że mozna kupić trochę taniej w Marketach lub w Necie - czyli za ok. 6000zł. To w Polsce cena jest chora (również po uwzględnieniu różnicy w pod. VAT). Po prostu ktoś u nas bierze b. dużą marżę !!
Sądzę, że w nabliższych dniach jak przyjdą większe dostawy modeli z full HD to cena i u nas poleci ostro w dół. W świetle cen w UE płacenie za 37GA9E kwoty 8500PLN rzeczywiście wygląda na 2-3 tys. za dużo.

Kolego, nikt Ci nie broni robić zakupów u Niemców czy Włochów.
Skoro jednak opierasz się na cennikach oficjalnych z tych krajów, to może popatrz na ceny takich produktów jak: LC37P70 (1999euro), LC32P70 (1299euro), LC20SH1E (599euro), itp. To są przykładowe popularne modele Sharpa w Polsce, które są o kilkadziesiąt procent tańsze niż za granicą.
 

Forrest_Gump

New member
helper napisał:
Kolego, nikt Ci nie broni robić zakupów u Niemców czy Włochów.
Skoro jednak opierasz się na cennikach oficjalnych z tych krajów, to może popatrz na ceny takich produktów jak: LC37P70 (1999euro), LC32P70 (1299euro), LC20SH1E (599euro), itp. To są przykładowe popularne modele Sharpa w Polsce, które są o kilkadziesiąt procent tańsze niż za granicą.

Firmy międzynarodowe w branży technicznej działają tak, że ceny zakupu przedstawicielstw w poszczególnych krajach UE są identyczne lub prawie identyczne. Takie zasady są konieczne, aby te przedstawicielasta mogły normalnie, w przewidywalny sposób funkcjonować. Ceny sprzedaży w krótkim okresie mogą się znacznie różnić ze względu na stany magazynowe, politykę danego przedstawicielstwa i konkurentów. W dłuższym okresie wielkie róznice cenowe nie mogą się utrzymać, bo pojawia się prywatny import, który paraliżuje sprzedaż i ośmiesza przedstawicielstwo w tym kraju w którym jest drożej. Najlepszym przykadem jestem ja sam. W życiu nie kupię w MM za 8999 Sharpa LC37GA9E w sytuacji, gdy znam ceny w UE.
Dodatkowo mam przekonanie, że marża dealerów w Niemczech jest większa niż w Polsce.
W Polsce LC37GA9E jest bardzo drogi prawdopodobnie dlatego, że sprowadzono go mało, licząc że full HD pojawi się wcześniej. Ale to przecież nie moja wina.
Nie chcę kupować czegoś, co jest horendalnie drogie z powodów innych niż rzeczywista wartość użytkowa. Tak można kupować owoce, czy wino, ale nie przedmioty, przy wyborze których cena gra istotną rolę.
 

stereoman

New member
Forest Gump
masz absolutną rację,ja też to podnosiłem już kilka razy

mówisz w MM 8999zł,w eeeby.pl ceny od 8198 zł, a w idealo.de ceny od 1290€ czyli ok.~5500zł+vat +coś tam i będzie 6000zł!!!!!!!!!

ja to wszystko rozumiem ,ale pojąć nie mogę:-?
 

helper

New member
Do Foresta Gumpa:

Zasugerowałem Ci, że niektóre produkty mogą być droższe, a niektóre mogą być tańsze. I dotyczy to właśnie międzynarodowych korporacji (elektronika, samochody, usługi, itp.) i ich polityki w danym kraju. Nie zgadzam się z Twoim twierdzeniem, co do działania przedstawicielstw międzynarodowych koncernów i ich ceny zakupu są często mocno zróżnicowane i wynikają z różnych powodów (handlowych, gospodarczych, prawnych, fiskalnych, itp.)

Zgadzam się natomiast z tym, że każdy Klient dzisiaj ma dostęp do informacji i ma prawo oczekiwać jak najkorzystniejszej oferty. Zaczyna z reguły od najniższej ceny. Ale najniższa cena niekoniecznie musi być najlepszą ofertą zakupu.

Co do MM to bardzo często okazuje się, że jest drogo i w połączeniu z kiepską obsługą.
 

Forrest_Gump

New member
Do helpera,

Cóż. Pracuję akurat w koncernie Japońskim, który działa na dwóch rynkach produktów technicznych w Polsce i na świecie. U nas, w obu branżach jest dokadnie tak, jak opisuję. Każda firma, która działa na zasadzie regionalnych przedstawicielstw stara się, żeby wyniki sprzedaży w danym terenie były skorelowane z wysikiem pracujących w tym terenie ludzi, bo wtedy ludzie pracują dobrze i efekt globalny jest lepszy. Ceny zakupu przedstawiciestw powinny być jednakowe lub bardzo zbliżone, żeby przerzuty z kraju do kraju były jak najmniejsze. W mojej firmie takie szkodliwe przerzuty się zwalcza. Pewnym argumentem jest kwestia obsługi gwarancyjnej i tak jak zauważyeś najlepsza cena niekonecznie gwarantuje najlepsą ofertę.

Może tak być, że firmy mają skomplikowaną sieć dystrybucji lub z jakiś powodów dadzą promocję z niższymi cenami fabrycznymi tylko w jeden rejon i wtedy ceny zakupu dystrybutorów w dwóch obszarach będą różne. Nie dotyczy to raczej UE bo mamy unię celną i swobodny przepływ towarów.
Nie dotyczy to raczej towarów gdzie stosunek ceny do kosztu transportu jest duży tak jak w LCD TV i efektem dużej różnicy cen w dłuższym okresie będzie ogromny prywatny import/eksport.
Znam przypadek, gdzie firma Oregon - potentat w branży łańcuchów do pilarek dała na Rosję ceny o 15% niższe niż dla UE. Efektem był duży eksport/import, który zakłócił bardzo handel tą marką w Polsce. Zwracam uwagę, że między Rosją, a Poską nie ma swobodnego przepływu towaru (cło itp) i że różnica w cenach fabrycznych wyniosła 15% podczas gdy różnica w cenach detalicznych Sharpa C37GA9 wynosi 30% wewnatrz UE !!

Założyłbym się o dużą kasę, że ta różnica w cenach jest wyłącznie wynikiem horendalnej marży Sharp Polska na tym modelu, który został sprowadzony w niewielkich ilosciach i obecnie nie ma zbyt wielkiej konkurencji u nas w kraju.
 
Do góry