Irytujące migotanie obrazu w TV Samsung 40D6500

lasyk

New member
Witam serdecznie HD Maniaków. Tak jak w temacie. Mam problem albo z oczami, albo z TV albo tak po prostu musi (niestety) być i mam nadzieję się czegoś od Was dowiedzieć. Ok zaczynamy.

Dziś ściągnąłem sobie film Bogowie i Herosi (720p format AVI) Odpaliłem go, usiadłem wygodnie i zacząłem seans. Już praktycznie na samym starcie zauważyłem dziwne.. migotanie? Obrazu. Nie było aż takie tragiczne aż do momentu, kiedy kamera niezbyt szybko przesuwała się wzdłuż skalistych gór.. (dodam, że scena ta była dość jasna) Wtedy było to naprawdę bardzo widoczne i uciążliwe. Nie występuje to cały czas, ale są momenty, kiedy jest to bardzo wyraźnie widać. W sumie nie jest to pierwszy raz bo jakieś 2 tyg. temu oglądałem ściągnięty dynamiczny filmik z netu (konkretnie popisy Ken Blocka na gymkhanie) i tam migotanie było również bardzo wyraźne. Zna ktoś jakieś lekarstwo na tą chorobę ? Jest na to jakiś sposób? Proszę o pomoc.:blagam:
 

luc77

New member
A to ciekawe bo migoczą to plazmy a nie LEDy;)

Jestem również w posiadaniu tego fajnego modelu i nie uświadczyłem żadnego migotania :idea: Może to wina materiału którego oglądasz:?: Przy oglądaniu TV oraz DVD też to widzisz:?:
 

lasyk

New member
Jeżeli chodzi o materiały DVD to raczej się w to nie bawię. Jedynie co jakiś czas temu włączyłem to stary filmik Taxi3 ale nie pamiętam czy migotanie tam występowało. Przy oglądaniu TV raczej czegoś takiego nie zauważyłem. W sumie to nie wiem sam czy określenie "migotanie" jest prawidłowe. Ale obraz tak jakby.. Mrygał/migotał/skakał? Sam nie wiem jak to konkretnie określić. Wątpię żeby to była wina materiału bo wcześniej też to zaobserwowałem.
 

lasyk

New member
Zauważyłem, że jak włączę motion plus płynny to ten efekt jest w znacznym stopniu niwelowany ale wiadomo przy tej opcji też występują zakłócenia czyli rozjeżdżanie się obrazu i film staje się mało filmowy ze względu na zbyt dużą płynność. Ktoś zauważył u siebie podobny problem? Czekam na dalsze opinie.
 
Do góry