Ipla

dragon_2009

New member
menu->kanał (ikona z ant, sat.)->kraj wybierz inne jeśli nie masz polski.

ewentualnie internet@TV i opcja pobierz widżety (albo galeria widżetów) i automatycznie powinnien wyświetlić wszystkie dostępne.
 

cala1982

New member
Nic nie pomoglo.Czy wybieram pokaz wszystkie widgety czy pokaz najnowsze to zawsze wyszukują sie tylko te przypisane wielkiej brytanii.Przy pierwszym wlaczeniu bylo miedzy innymi pytanie o lokalizacje Tv.Wbyralem Anglia i to byl blad.
Ktos sie orientuje gdzie mozna zmienic ta opcje???
 

TvWidget

New member
Bez reklam
Zainstaluj NetPlayera i wpisz do niego taki adres: TvWidget.pl
Jest tam tylko jeden przykładowy film. Jeśli odtwarzanie zadziała to w stosunkowo prosty sposób można przekształcić całą listę filmów Ipla.pl na format NetPlayera.
 

paszis

New member

Dokładnie trzeba to zrobić w menu serwisowym zrobiłem tak już dawno temu tu pisałem hdtv.com.pl/forum/616839-post20.html

Ale są jest tez inne możliwości!!! możesz zainstalować widget jako " typ user" tak jak jet to opisane tutaj: TvWidget.pl i dopisanie do config.xml <type>user</type> (inaczej TV widet usunie)

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<widget>
<type>user</type>
....
....


Lub też jesli masz "przerobiony" TV (SamyGO) i dostęp do FTP lub SSH, skopowinie widgetu do folderu w TV mtd_rwcommon/widgets/user/

TV daje duże możliwości miesiąc temu uruchomiłem SKYPE na UE40C6710 który to powinien działać tylko od UExxC7000 w wzwyż.
Teraz czekać na stery do tańszej kamerki :mrgreen:
 

paszis

New member
Rozumie że jak zmienię region dla widgetów np. na Włochy lub Wielka Brytania to utracę dostęp do widzetow specjalnie napisanych dla Polski np. Ipla, Gazeta czy jednak jestem w błędzie i wyświetlone zostaną wszystkie widgety nawet te polskie

Nie koniecznie!!! jesli masz dostęp do TV ssh , FTP możesz zgrać widety ulubione Polskie następnie ulubione En ,IT itd..... a następnie zainstalować je w trybie w folderze USER.
 

meego

New member
Jestem tu nowy, więc przede wszystkim witam serdecznie.

A teraz do rzeczy: czy jest choćby CIEŃ SZANSY by ktoś kto ma telewizor z widżetem Ipla wydłubał go i udostępnił?

Mam odtwarzacz BR BD-C8200. Jestem z grona tych licznych klientów, których firma Samsung zrobiła W BOLA swoimi nieprawdziwymi reklamami (do spółki z Redefine), że Ipla jest obsługiwana przez odtwarzacze BR Samsunga. Kupiłem w/w odtwarzacz w zasadzie przede wszystkim dla Ipli - i tylko po to by w domu się zorientować, że Ipli nie ma i nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie. Dzwoniłem do Samsunga i najprawdopodobiej dodadzą Iplę tylko do nowych modeli, a starym nie udostępnią.

Sytuacja jest o tyle irytująca, że na stronie Samsunga w opisie Internet@TV wszystko jest tak zaprezentowane, że wynika z tego w sposób w 100% przekonujący, że odtwarzacze BR mają obsługę Ipli. Jest ona pokazywana w prezentacji na pierwszym planie, a na liście obsługiwanych modeli jest mój odtwarzacz, bez jakiejkolwiek wzmianki, że różne modele obsługują różne widżety, a Ipli nie ma obecnie na ŻADNYM modelu BR. A do tego na stronie Ipli jest jeszcze informacja, że osoby które nie mają telewizora z Internet@TV mogą podłączyć odtwarzacz BluRay Samsunga by uzyskać dostęp do Ipli. Totalna manipulacja na którą nabierają się setki klientów, w tym i ja.

O ile osoby posiadające modele telewizorów nie posiadających standardowo dostępu do Ipla mogą sobie sami "pokombinować" np. zmieniając kraj czy model telewizora w menu serwisowym, o tyle użytkownicy odtwarzaczy BR nie mogą zrobić NIC, bo nie ma ŻADNEGO modelu odtwarzacza z obsługą Ipli, więc żadna zmiana modelu nic nie da.

Jedyna szansa więc to że ktoś posiadający telewizor z Iplą (zhakowany, z dostępem do roota) wydłubie w końcu ten widżet i go udostępni...

Czy można liczyć na czyjąś pomoc?

P.S. Autor NetPlayera kilkakrotnie wspominał, że możnaby napisać skrypt przerabiający listy filmów Ipla na XML "zjadliwy" dla NetPlayera. Znam PHP ale nie mam pojęcia o strukturze list/kategorii Ipla. Czy ktoś mógłby ją opisać? Znam PHP i wtedy mógłbym napisać odpowiedni skrypt...
 
Do góry