Inwestycje Polsatu w HD

scott

New member
Polsat atakuje przez MVNO

Telewizja Polsat planuje wydać w ciągu najbliższych trzech lat kilkadziesiąt milionów dolarów na inwestycje, związane z przygotowaniem do przejścia na system nadawania w standardzie high definition - poinformował dziennikarzom prezes Telewizji Polsat Aleksander Myszka.

"W ciągu najbliższych trzech lat planujemy zainwestować kilkadziesiąt milionów dolarów" - powiedział prezes. Dodał, że inwestycje te będą związane z przygotowaniem całej stacji do przejścia na standard HD w przyszłości.

"Poza transmisjami sportowymi przygotowujemy się do emisji innych programów w HD. Już teraz niektóre nasze zamówienia, seriale, czy filmy są realizowane w tej technologii" - dodał.

Technologię HD wprowadzała będzie Telewizja Polsat wspólnie z Cyfrowym Polsatem, operatorem platformy satelitarnej.

W poniedziałek Telewizja Polsat podpisała umowę z Sony na dostarczenie jej dwóch wozów transmisyjnych. Polsat planuje również modernizację studiów. Do końca przyszłego roku ma powstać przynajmniej jedno studio HD. Stacja zapowiedziała też modernizację produkcji i emisji.

Z kolei Cyfrowy Polsat wydzierżawił nowy, trzeci już transponder, który posłuży mu do transmisji kanałów w standardzie HD. Jako pierwszy w technologii HD ma ruszyć 25 maja kanał Polsat Sport.

Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu zapowiedział, że w przyszłym roku Polsat uruchomi w sumie pięć kanałów HD, nie podał jednak czemu będą poświęcone pozostałe kanały. Dodał, że będą dotyczyć tematów: film, rozrywka, sport i edukacja.

ZYSK NETTO POLSATU W 06 MA BYĆ WYŻSZY NIŻ W 07

Prezes Telewizji Polsat spodziewa się, że w tym roku jej zysk netto będzie wyższy niż w 2005 roku, kiedy wyniósł ponad 230 mln zł. Myszka poinformował, że spółka kontynuuje przygotowania do wejścia na giełdę, ale nie podał, kiedy mógłby nastąpić debiut.

Prezes nie chciał też komentować spekulacji prasowych dotyczących sprzedaży pakietu mniejszościowego Polsatu.

CYFROWY POLSAT PLANUJE W POŁOWIE 07 RUSZYĆ Z MVNO

Cyfrowy Polsat to największa w Polsce platforma cyfrowa, posiadająca obecnie - według danych spółki - już milion abonentów wobec blisko 600 tys. na koniec 2005 roku.

Poza rozwojem platformy firma ma też w planach bycie wirtualnym operatorem komórkowym (MVNO). Cyfrowy Polsat podpisał w czerwcu w związku z tymi planami umowę z PTC i początkowo planowała ruszyć z usługą wirtualnego operatora na początku 2007 roku.

W środę prezes Cyfrowego Polsatu powiedział, że usługa MVNO wystartuje w połowie 2007 roku.

"Zaczniemy od bazy naszych klientów, ale nie mamy zamiaru ograniczać się do istniejącej bazy abonentów. Mamy nadzieję, że dwa miliony abonentów uda nam się osiągnąć, wydaje nam się, że mamy takie możliwości" - powiedział, nie podając kiedy to mogłoby nastąpić.

Dodał, że koszt tego przedsięwzięcia to kwota rzędu kilkuset milionów złotych w ciągu kilku lat.

Libicki poinformował, że jest przygotowywany biznesplan MVNO przez Deloite & Touch.

"W grudniu powinien być gotowy biznesplan i wówczas będziemy podejmować decyzje odnośnie finansowania wirtualnego operatora" - powiedział. Dodał, że w grę może wchodzić pozyskanie środków od udziałowców, kredyty czy inne instrumenty finansowe. Po dziewięciu miesiącach tego roku Cyfrowy Polsat miał 55 mln zł zysku netto i 274 mln zł przychodów. Według prezesa na koniec 2006 roku przychody mogą sięgnąć 400 mln zł.


Źródło informacji: INTERIA.PL/PAP
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
taaa. ana koncu siedzi swiastak i zawija w te sreberka


poprawdzie mnie, bo chyba sie myle, ale pomyliliscie lata troche w pewnym aspkcie....:eek:

Ten post to był kandydat na bezsensowny cytat miesiąca. Więc pozwoliłem sobie go skrócić.
 

me_th_od

New member
scott napisał:
powiedzial co wiedzial... jak zwykle.
a tak na powaznie to nie wydaje sie Wam ze Polsat a dokladniej Polsat Cyfrowy moze miec problemy z rozwojem HDTV?
To chyba Polsat Cyfrowy ma oferowac wlasnie HDTV jezeli nic nie pomieszalem?
jak donosi wczorajsza prasa PC wchodzi w telefonie komorkowa (Puls Biznesu wyd B warszawskie z 22-11-2006) a to jest zwiazane z poteznymi kosztami ...
Zysk za okres od 01 do 09 2006 wyniosl 54,9 mln zl ... czy to aby na pewno wystarczy ?!?
Wprowadzenie HDTV jak nam wiadomo rowniez jest zwiazane ze sporymi kosztami - na kazdy projekt potrzeba ok 20 mln USD (20 na telefonie i 20 na HDTV) !!!.
Pytanie skad wiec PC wezmie fundusze na inwestycje w telefonie komorkowa i rownoczesnie w HDTV?
Obecny zysk zakladajac nawet ze PC wezmie kredyty to chyba jednak za malo IMHO na dwie tak duze inwestycje na raz ;)
Czy nie za duzo srok za ogon na raz ?
Kiepsko to wrozy obydwu projektom ;)
Przypomina mi to troche historie kieleckiego Exbudu ;)
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
polsat.jpg
Ostatnio zapomniana przez wielu platforma "Cyfrowy Polsat" ostrzy pazury i zapowiada wprowadzenie kanałów w HD. Co prawda nie będzie to tak szybko jak zrobiła to konkurencja, ale być może odbędzie się to z mniejszymi wpadkami.
Na wczorajszej konferencji prasowej ujawniono, iż 25 maja 2007 planowany jest start pierwszego z 5 kanałów w jakości High Definition. Tym kanałem ma być Polsat Sport HD. Głównym atutem ma być Liga Światowa siatkówki, Wimbledon czy Puchar Świata w Rugby. Dla fanów krajowego sportu pokazane zostaną wybrane mecze Ligi Siatkowej, Basket Ligi czy Ekstraklasy Żużlowej. Oczywiście to nie wszystko.
Poza kanałem sportowym planowane są kanały filmowy, rozrywkowy i edukacyjny.
Boxy dla tej platformy przygotuje Samsung i tak jak w przypadku "n" i Sony, będzie to partner Polsatu. Sprzęt ma się pojawić najpóźniej w maju 2007r.


źródło: hdtv.com.pl ;)

A tak a'propos to zamiast się cieszyć, że będzie coraz więcej programów, pakietów konkurencja etc. to szydzicie sobie. Proponuję samemu założyć biznes i zobaczyć jak to łatwo :?
 

me_th_od

New member
ar2 napisał:
A tak a'propos to zamiast się cieszyć, że będzie coraz więcej programów, pakietów konkurencja etc. to szydzicie sobie. Proponuję samemu założyć biznes i zobaczyć jak to łatwo :?
Ja sobie nie szydze i ciesze sie ze bedzie wiekszy wybor ... ;P
Siedzac jednak od wielu lat w branzy telekomunikacyjnej i obserwujac hobbystycznie to co sie dzieje na rynku telekomunikacyjnym (czy to TV czy to teleofnicznym) chcialbym Ci przypomniec np. wprowadzenie UMTS, ktory to mial zrewolucjonizowac rynek mediow mobilnych ...
A jak to wyszlo to wiemy - bylo wiecej szumu i nadzieji ...
Przede wszystkim chcialem zwrocic uwage ze wprowadzenie jak podawalem przez PC telefonii komorkowej ok 20 mln USD i drugie 20 mln USD na wprowadzenie HDTV.
A gdzie koszty zakupu oprogromowania, marketingu itp?!?
podejrzewam ze koszty wporwadzenie tych dwoch projektow przez PC beda sporo wyzsze niz to zakladaja ;)
A chcialbym Ci przypomniec, iz juz w ubieglym roku Polsat zakonczyl go ze strata 42 mln zl ;)
Prezes PC tlumaczyl te strate koniecznoscia dotowania dekoderow w grudniu oraz aktualizacjiami ksiegowymi (co by to nie mialo znaczyc) ;)
Dlatego biorac to wszystko pod uwage ja jestem bardzo sceptyczny co do powodzenia obydwu tych projektow.
IMHO przynajmniej jeden z nich musi "polec".AFAIR to jak Polsat zaczal rozpowszechniac swoje dekodery to sie okazalo ze nie bylo na nie tylu chetnych jak zalozyli (jezeli jeszcze moja pamiec jest na tyle niezawodna) ;)
 

Mabri

New member
Konkurenja to dobra rzecz - widać to po ewidentnym ruchu platform po wejściu na rynek n-ki.
Wszystko to z korzyścią dla nas. Obecnie jestem abonentem n-ki, ale jak ktoś z konkurencji przedstawi lepszą ofertę na polu hdtv, to po skończeniu umowy hętnie u niego zawitam.
 

stereoman

New member
me_th_od napisał:
Pytanie skad wiec PC wezmie fundusze na inwestycje w telefonie komorkowa i rownoczesnie w HDTV?
Obecny zysk zakladajac nawet ze PC wezmie kredyty to chyba jednak za malo IMHO na dwie tak duze inwestycje na raz ;)
Czy nie za duzo srok za ogon na raz ?
Kiepsko to wrozy obydwu projektom ;)
Przypomina mi to troche historie kieleckiego Exbudu ;)

witam
wciąż mnie śmieszy troska userów o finanse a to PC,a to C+
ludzie ,czy wam walnęło???
a co nas to obchodzi?ich biznes,nasz wybór:eek:

ps
pan Solorz jest NAJBOGATSZYM Polakiem,więc o co się martwisz?

pzdr
 

scott

New member
stereoman napisał:
troska userów o finanse a to PC,a to C+
ludzie ,czy wam walnęło???
a co nas to obchodzi?ich biznes,nasz wybór

tak jest : ))) to troche jak pomylenie szachów z wielka polityka : )

z pojawieniem sie HDTV wiaza sie gigantyczne pieniadze i na pewno nie chodzi tu o produkcje drobnego sprzetu dla gospodarstw domowych - jedna kamera HDTV dla telewizji (taka jaka kreci sie tez niektóre filmy kinowe) kosztuje 100k$. i to jest dopiero biznes a nie sprzedawanie sprzetu z zyskiem 5%. wszystkim, a najwiecej producentom sprzetu zalezy na blyskawicznym rozwoju HDTV. od kredytowania sa banki, które zdecydowanie chetniej pozyczaja 20 mln jednemu niz 2000 wielu klientom. ich inwestycja, nie nasza.
ale najbardziej wkurzaja glosy ludzi, którzy jeszcze rok temu blagalnym wzrokiem patrzyli sie w zajawki HDTV, w puszczane w kólko filmy, marzac kiedy u nas, kiedy wybór, oni to maja dobrze itp. nie bylo - zle, jest - tak samo. chyba trzeba niektórych posadzic przed czarnobialym sprzecikiem. i moze by pomoglo : )))
 
Ostatnia edycja:

me_th_od

New member
stereoman napisał:
witam
wciąż mnie śmieszy troska userów o finanse a to PC,a to C+
ludzie ,czy wam walnęło???
a co nas to obchodzi?ich biznes,nasz wybór:eek:

ps
pan Solorz jest NAJBOGATSZYM Polakiem,więc o co się martwisz?
Jezeli Solorz jest najbogatszym czlowiekiem w Polsce to podaj mi zrodlo, z ktorego masz takie info ;P
Bo ja jakos znalazlem cos innego chociazby tutaj: http://100najbogatszych.wprost.pl/
Jest na 4 miejscu tak dla scislosci i jezeli myslisz ze Telewizja Polsat jest jego jedynym zrodlem ska mu leci kasa to gratulacje ...
A to Telewizja Polsat a nie Solorz inwestuje w telefonie komorkowa i HDTV i Solorz zapwne nie odpowiada za jej zobowiazania skoro to jest S.A. ;)

Ja poprostu wyrazam tylko swoja "obawe", iz przy 2 tak wielkich projektach (klania sie zarzadzanie projektami szczegolnie od aspektu rachunkowego) za tak wielka kase moze sie okazac ze ktorys z nich zostanie "odwalony" po lebkach (jezeli nie obydwa) a skutkiem tego bedzie produkt wielce niedoskonaly.
A ja osobiscie chcialbym dostac w rece produkt dopracowany - niezaleznie od tego z jakiej firmy.
Dlatego wlasnie czekam na dopracowanie oferty n - bo do czego sie mam spieszyc?!? ;P
A jezeli to bedzie produkt niedopracowany to zapewne wplynie to frustrujaco na potencjalnych klientow.
Przyklad z przed roku. Polska czekal na rewelacyjna oferte jak Orange wchodzilo na nasz rynek. Wszyscy sie podniecali i czekali na niesamowite ceny, telefony, rozwiazania technologiczne itp.
I co ?
Wielkie G .. klienci sie rozczarowali i to bardzo mocno ... ;)

I uwierz mi im lepiej stoi finansowo firma tym wieksze szanse ze bedzie w stanie pociagnac dwa projekty po 20 mln USD kazdy (te wrtosci co jest IMHO wersja optymistyczna i tak) ;)

scott napisał:
z pojawieniem sie HDTV wiaza sie gigantyczne pieniadze i na pewno nie chodzi tu o produkcje drobnego sprzetu dla gospodarstw domowych - jedna kamera HDTV dla telewizji (taka jaka kreci sie tez niektóre filmy kinowe) kosztuje 100k$. i to jest dopiero biznes a nie sprzedawanie sprzetu z zyskiem 5%. wszystkim, a najwiecej producentom sprzetu zalezy na blyskawicznym rozwoju HDTV.
Tyle tylko ze Polsat nie jest producentem sprzetu i on bedzie musial komus zaplacic za dekodery do HDTV;P

BTW to podobno dekodery dla n sa produkowane przez firme ktora zalozylo 4 Polakow i sprzedawali juz je wczesniej na swiat (nie wiem na ile mozna wierzyc w to info - jutro podam Wam zrodlo i wiecej szczegolow bo gazete zostawilem w pracy :( )

scott napisał:
ale najbardziej wkurzaja glosy ludzi, którzy jeszcze rok temu blagalnym wzrokiem patrzyli sie w zajawki HDTV, w puszczane w kólko filmy, marzac kiedy u nas, kiedy wybór, oni to maja dobrze itp. nie bylo - zle, jest - tak samo. chyba trzeba niektórych posadzic przed czarnobialym sprzecikiem. i moze by pomoglo : )))
ja akurat do nich nie nalezalem ;P
 
Ostatnia edycja:

scott

New member
me_th_od napisał:
Polsat nie jest producentem sprzetu i on bedzie musial komus zaplacic za dekodery do HDTV

nie jest, ale to wlasnie producentom sprzetu zalezy. a pieniadze sie znajda (a wlasciwie sposoby finansowania, bo przeciez tego sie nie kupuje za gotówke, ani nie placi od razu w jednej chwili jak karta). tak czy inaczej mnie osobiscie zastanawia raczej to, czy da sie w tej Wysokiej Rozdzielczosci cos wartosciowego obejrzec. nie czy beda mieli kase i skad.
 

arsenal

Moderator
VIP
me_th_od napisał:
BTW to podobno dekodery dla n sa produkowane przez firme ktora zalozylo 4 Polakow i sprzedawali juz je wczesniej na swiat (nie wiem na ile mozna wierzyc w to info - jutro podam Wam zrodlo i wiecej szczegolow bo gazete zostawilem w pracy :( )
O ADB i jego historii na forum jest już tyle, że możesz sobie darować. Nic nowego nie powiesz.:p
 

stereoman

New member
me_th_od

zobacz tutaj

http://k.com.pl/index.php/content/view/423/66/

dla mnie FORBES jest wiarygodniejszy

ponawiam pytanie
CO NAS TO OBCHODZI,skąd wezmą pieniądze
martwisz się PRZED wprowadzeniem usługi,podobnie inni się martwią ,a skąd taka C+ czy PC weźmie nowy transponder na HD?Ich sprawa,zdobyty majątek np Solorza świadczy o tym ,że wie co robi i mówi:cool:

keep smiling

badyl
sorki,ale gardzę takim -agencyjnym-stylem rozmowy,nie dajmy się ogłupić i wplątywać do naszych rozmówtakich dygresji-niech tutaj przynajmniej będzie normalnie:)
 
Ostatnia edycja:

scott

New member
Axel Springer negocjuje zakup akcji Polsatu
Czwartek, 23 listopada (17:32)

Niemiecki koncern medialny Axel Springer prowadzi rozmowy w sprawie nabycia 25,1 procent udziałów w największej prywatnej polskiej stacji telewizyjnej Polsat - podał koncern w czwartek w komunikacie.

Szacunkowa cena zakupu udziałów w Polsacie to 250 mln euro. Cena ta może jeszcze wzrosnąć o 50 mln euro, do końca 2008 r. - poinformowano.
zródlo: Interia

Moze nie bedzie tak zle z ta kasa na sprzet w Polsacie : )))
 

me_th_od

New member
stereoman napisał:
me_th_od

zobacz tutaj

http://k.com.pl/index.php/content/view/423/66/

dla mnie FORBES jest wiarygodniejszy

Zauwaz, iz na stronie gdzie podales linka pisza o roku 2004 oraz 2005 (powolujac sie zreszta na Wprost ?!?): "w 2005 r. na 2 miejscu w rankingu 100 najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost".
A ja pisalem o roku 2006 ;)
Dla mnie nie ma roznicy skad wezme te dane bo w kazdej publikacji moga one byc delikatnie odmienne (zalezy od metody liczenia) ;) Chodzi mi przede wszystkim o "trend spadkowy" Pana Solorza jako najbogatszego.
Juz NA PEWNO nie jest najbogatszym Polakiem ;)

stereoman napisał:
ponawiam pytanie
CO NAS TO OBCHODZI,skąd wezmą pieniądze
martwisz się PRZED wprowadzeniem usługi,podobnie inni się martwią ,a skąd taka C+ czy PC weźmie nowy transponder na HD?Ich sprawa,zdobyty majątek np Solorza świadczy o tym ,że wie co robi i mówi:cool:

a ja sie znowu powtorze ze mnie to interesuje czy Polsat bedzie miec wystaczajace srodki na wprowadzenie dobrej uslugi i po raz kolejny powtorze ze to nie Solorz inwestuje w HDTV tylko PC a to duza roznica ;)
Solorz jest WLASCICIELEM co nie jest rownoznaczne z tym, iz on zarzadza Polsatem (to jest BAAARDZO duza roznica), a to kadra zarzadzajaca podejmuje decyzje, a Solorza interesuje tylko ile zysku wygeneruja dla niego ;)

stereoman napisał:
badyl
sorki,ale gardzę takim -agencyjnym-stylem rozmowy,nie dajmy się ogłupić i wplątywać do naszych rozmówtakich dygresji-niech tutaj przynajmniej będzie normalnie:)
Co do tej czesci Twojej wypowiedzi zgadzam sie w 100% :)

arsenal napisał:
O ADB i jego historii na forum jest już tyle, że możesz sobie darować. Nic nowego nie powiesz.
A skad ja mialem to wiedziec? Nie sledze kazdego watku na forum ;)
Dodatkowo artykul byl w gazecie METRO (ktora sama w sobie nie jest szczegolnie wiarygodnym zrodlem informacji ;)

scott napisał:
Axel Springer negocjuje zakup akcji Polsatu
Czwartek, 23 listopada (17:32)

Niemiecki koncern medialny Axel Springer prowadzi rozmowy w sprawie nabycia 25,1 procent udziałów w największej prywatnej polskiej stacji telewizyjnej Polsat - podał koncern w czwartek w komunikacie.

Szacunkowa cena zakupu udziałów w Polsacie to 250 mln euro. Cena ta może jeszcze wzrosnąć o 50 mln euro, do końca 2008 r. - poinformowano.
zródlo: Interia

Moze nie bedzie tak zle z ta kasa na sprzet w Polsacie : )))
Oby Twoje nadzieje sie sprawdzily :)
 
Do góry