Internet WiFi w Samsung UE32EH5300

bluee05

New member
Witam. Zakupiłem dzisiaj telewizor Samsung UE32EH5300 i chciałbym podłączyć do niego internet. Ciągnięcie kabla niestety jest niepraktyczne bo router mam na górze, a telewizor na dole.

Router posiadam TP-LINK TL-WR340G, a w sklepie na "niech pan sprawdzi czy będzie działało" dostałem adapter TP-Linka WL-WN721N. Po podłączeniu do telewizora wyskakuje okienko "brak połączenia z siecią. aby skorzystać z usługi, sprawdź ustawienia sieci.", a po włączeniu ustawień sieci "nie podłączono kabla sieciowego ani karty Samsung Wireless LAN Adater. Podłącz kabel sieciowy lub kartę Samsung Wireless LAN Adapter" i mogę jedynie wcisnąć anuluj.

Czytałem inne tematy związane z tematyką i wiem że istnieją tańsze zamienniki niż ten Samsung i domyślam się że tego mojego TPLinka telewizor nie wykrywa i teraz moje pytanie czy ktoś kupił działający nie-oryginalny adapter i czy po podłączeniu go trzeba coś zmieniać w ustawieniach telewizora lub na komputerze czy po prostu mam podłączyć i będzie działało?
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Kup AP z opcją Client np. TP-Link TL-WR702N, a jeśli chcesz mieć dodatkowo DLNA z komputera lub z routera to Asus RT-N10U, choć do DLNA z routera bym polecił coś z lepszymi parametrami.
 

kendo74

New member
A ja bym Ci zaproponowałem kupienie urządzenia o nazwie mini pc android 4.0 podłączasz te urządzenie pod wejście hdmi w twoim samsungu(mini pc android 4.0 posiada wbudowane wifi) i cieszysz się z androida w twoim tv możesz instalować na nim aplikacje z google play , gry na androida i grać na ekranie samsunga oprócz tego urządzenie jest wspierane przez html5 i adobe flash 11(model twojego samsunga posiada także flash w przeglądarce ale jest on bardzo okrojony i nie wszystkie strony z flashem działają prawidłowo a na niektórych wogóle ) posiada przeglądarkę opery ale zawsze można zainstalować sobie inną . Do urządzenia mini pc android możesz także podłączyć bezprzewodową klawiaturę,myszkę i kamerkę każdego typu co jest pomocne przy skypie (przy normalnym podłączeniu kamerki bezpośrednio do tv byś musiał kupić kamerkę dedykowaną przez samsunga która jest droga jak adapter wifi ) . Jeżeli byś się zdecydował na takie urządzenie to przed zakupem zwróć uwagę w opisie technicznym urządzenia jakiego ma wgranego flasha bo zdarza się w niektórych modelach tego urządzenia że są starsze niż adobe flash 11 . Gdzie można kupić ? . W sklepach komputerowych na alledrogo :) ceny wachają się od 160 zł do 250 zł . Działanie tego urządzenia możesz zobaczyć na filmikach w youtube .
 
Ostatnia edycja:

Tsubasa

New member
Bez reklam
1. W komputerze ustaw uzyskiwanie adresu IP na automatyczne
2. Podłącz AP z komputerem przez przewód. W "stan połączenia" sprawdź czy masz IP z puli 192.168.0.x
3. Wejdź przez przeglądarkę do ustawień AP, adres: 192.168.0.254
4. login: admin, hasło: admin
5. W Quick Setup wybierz:
- Client, Next
- Region (Poland)
- Survey (odszukaj swoją sieć i naciśnij Connect)
6. Reboot

Więcej informacji możesz uzyskać z instrukcji obsługi: TL-WR702N - Witamy na stronie TP-LINK
 

marcin_stasz

New member
Dzięki, ale przed zakupem jeszcze się upewnię żebym nie potrzebnie nie wydał pieniędzy. Kupując AP z opcją Client, po ustawieniu które podałeś, podłącze przez RJ45 do TV i będzie mi śmigać?
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Tak. Jak nie zadziała, to trzeba będzie ustawić inną pulę IP w routerze np. 192.168.1.1 jak AP będzie miało 192.168.0.1
 

marcin_stasz

New member
Zakupiłem dzisiaj w/w AP, postępowałem takl jak mi radziłeś, doszedłem do reboota etc. Później podłączam do tv i mi mój Samsung krzyczy że nie podłączony kabel. Nie wiem zupełnie co mam teraz zrobić:/
 

marder

Member
Rozłącz komputer ze swoją siecią domową, podłącz tego tp-linka do gniazda LAN w komputerze i poprzez panel administracyjny (192.168.0.254):
przełącz tego tp-linka w tryb klienta i wyłącz serwer DHCP
wyszukaj i połącz go ze swoją siecią wifi - jeśli komputer nawiąże połączenie z siecią, tzn, że wszystko jest dobrze ustawione.


Teraz możesz połączyć tp-linka z telewizorem poprzez port LAN i USB

Po wszystkim najlepiej zresetować wszystkie urządzenia: ruter domowy, tp-linka i tv.
 

skorpiontom

New member
marder,
podpinałeś wr702n do UE32EH5300 czy teoretyzujesz?

Mam skonfigurowanego wr702n i gdy podłączam go do PC przez LAN (wifi na PC wyłączone) to internet hula aż miło. Po wpięciu do TV pobierany jest adres IP z DHCP (z AP/routera MR3420) i dalej nic - brak połączenia. Oczywiście jak podłączam TV z MR3420 po kablu to internet w TV też działa. Jakiś pomysł?
 

marder

Member
marder,
podpinałeś wr702n do UE32EH5300 czy teoretyzujesz?

Mam skonfigurowanego wr702n i gdy podłączam go do PC przez LAN (wifi na PC wyłączone) to internet hula aż miło. Po wpięciu do TV pobierany jest adres IP z DHCP (z AP/routera MR3420) i dalej nic - brak połączenia. Oczywiście jak podłączam TV z MR3420 po kablu to internet w TV też działa. Jakiś pomysł?

A sprobuj w ruterze zarezerwowac staly adres ip dla tego tp-linka. teoretyzuje, konfigurowalem wiele innych ruterow, ale nie tego wr702. i nie zapomnij po jego podlaczeniu do tv, wylaczyt tv i wlaczyc ponownie, aby mogl sobie pobrac mowe ustaawienia.
 

skorpiontom

New member
z bramy moge sokojnie pingowac tv, z innych urzadzen sieci tez (TV ma ustawione na sztywno IP, z dhcp dziala tak samo) - tv wciaz twierdzi ze nie ma polaczenia do internetu; myle ze samsung moze miec jakies problemy z mtu; widzisz . w teorii powinno dzialac jednak nie dziala :(
 

skorpiontom

New member
z LG BD-660 działą wyśmienicie, z tv samsunga jedna wielka lipa ... - tak jak pisałem może być problem z mtu bądź też samsung wrzucił liste MAC adresów, dla których może wycinana jest domyślna brama (tak tylko strzelam)

howgh
 

marder

Member
A spróbuj użyć trybu wzmacniacza wifi (repeater) lub mostu (bridge), podłączając go oczywiście tak samo, najpierw na komputerze. Jeszcze jedno, próbowałeś go podłączyć do sieci czy był zasilany z usb telewizora? Może dostaje za małe napięcie z usb.
 
Do góry