Internet w PS3 - router

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ok, to może inaczej - modem do kompa może być podłączony jeszcze za pomocą kabla USB - taki chyba rozpoznasz, to jak?

Pozdrawiam,
 

Ciapek_exploder

New member
Spoko, mam router, rozwiałem wszystkie swoje wątpliwości, jeszcze tylko muszę poradzić sobie z jakimś cholernym errorem dns serwera i będę w pełni zadowolony ;)
pozdrawiam
 

revis2

New member
radess napisał:
Kupiłem dziś router Linksysa model WRT54GL ale nie mogę go jakby aktywować. Wszystko idzie sprawnie przy setupie, wpisuję gatewaye i inne duperele itd. Przy końcowej fazie instalacji router zostaje aktywowany, ale pokazuje się okno, że nie ma połącznia z netem. Pytam: jak to? Wszystko mam podłączone, kable OK (chyba), PS3 wykrywa sam router, ale nie wykrywa także netu...


W czym może tkwić problem?
mam ten sam problem:(
wykrywa mi routera ale nie wykrywa netu
co z tym zrobić??
jednak do routera mam laptopa polaczonego i z nim jest wszystko ok.
 
Ostatnia edycja:

lighthammer

New member
A jaki masz Internet? Bez podstawowej wiedzy o sieciach się nie obędzie. Musiz wiedzieć czy przypadkiem nie musisz się wdzwonić przez PPPoE itp.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Zauważ co mu nie działa i jak to opisuje, a Ty tu wyjeżdżasz ze zmianą softu ;)

Pozdrawiam,
 

lighthammer

New member
:)

1. Ja osobiście polecam routery Asusa (WL-500gP V1, WL-500W [ten ma wbudowaną sieciówke Wlan w standardzie 802.11N], lub WL-600G [a ten ma wbudowany modem ADSL]). Przy zakupie routera z modemem adsl pamięajcie o annexach (Annex A dla łaczy 'analogowych' czyli np. Neostrada. Annex B dla łączy 'cyfrowych' - czyli np. Aster).

Polecam te routery, ponieważ mają one porty USB, które umożliwoają podpięcie dysku twardego / pendrive. Przez to zyskuja ciekawe funkcje: można np pobierać torrenty przy wyłączonym komputerze. Istnieje też masa modyfikowanego oprogramowania dla tych routerów (przynajmniej dla WL-500).

2. Hehe, też nie wiem o co chodzi z tymi "kablami". Najprawdopodobniej masz podłączonego liveboxa na piętrze, a kablem ciągniesz LAN z Liveboxa do PS3?

Napisz jaki masz ten "modem" na piętrze. Firma, model etc.

3. Dns powinien pobrac się automatycznie z bramy TP SA. (ustawiasz na auto).

4. Klasyczny podział łącza adsl (neostrada) wymaga: modemu i routera. Moja konfiguracja to Linksys AM200-EU (wejście na kabel telefoniczny [RJ-11], i 1x wyjście LAN [RJ-45]) + Asus Wl-500gP (router ze switchem 4 portowym). Są także routery z wbudowanymi modemami (np. te Liveboxy od TP SA [Sagem 3202]) - to są routery z modemem i 2 portowym switchem. Sprawdź jaki masz sprzęt i daj znać.

5. Nie ma problemu by na górze stał modem a na dole router. Pamietaj tylko, że jedno gniazdo LAN z "modemu" zajmie Ci router. W sumie jesli masz modemo-router, to wystarczy Ci podpiąć switch'a (tańsze rozwiązanie). Ale nie chcę Ci juz mieszać - najpierw napisz co masz za sprzęt.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ja z czystym sumieniem mogę polecić tylko Linksysa, nie wiem jak tam się sprawują te Asusy ale prawdą jest, że możliwości mają fajne.

Pozdrawiam,
 

lighthammer

New member
Nom,

a skoro jesteśmy w dziale PS3 to warto dodać, że na takim Asusie można postawić Media Server. Czyli mamy dostęp do zdjęć, mp3 itp. umieszczonych na pendrive / hdd podpiętym pod router, z poziomu konsoli.

Poza tym jeśli mamy kilka komputerów w domu, możemy postawić serwer plików (FTP), lub zrobić sobie dysk sieciowy (z wykorzystaniem samby), który będzie widziany w 'Moim Komputerze' jak normalny dysk.

Edit:

Mój znajomy ma Linksysa WRT54GL i także sobie chwali.
 
Ostatnia edycja:

Redundantor

New member
Mam ASUSA WL-600g, poprzednio miałem D-linka.

TEN Asus nie ma żadnego mediaserwera. Mozna postawić serwer FTP i tyle!
Tylko, że FTP, przy zmiennym ip neostrady nie ma sensu, więc niech nikt się nie napali, że takie to cudo. Tym bardziej nie obsługuje torrentów.

Poza tym działa ok. Konfiguracja bardzo prosta w porónaniu z D-Link.
 

lighthammer

New member
Bo WL-600 nie obsługuje klienta rtottent, nie wiem jak wygląda sytuacja z Media Serverem, bo nie mam tego sprzętu. Mój WL-500 obsługuje obie te funkcjonalności (na domyslnym sofcie Asusa) - łącznie z Media Serverem. Z tego co wiem, jak na razie do WL-600 brak Linux MODów (alternatywnych softów).

więc niech nikt się nie napali, że takie to cudo.

Jeśli komuś bedzie zależało na jakiejś funkcjonalności, to na pewno poczyta / popyta o jej implementację w danym urządzeniu, przed jego zakupem.

Ja osobiście WL-600bym nie kupił. Dlatego własnie mam osobny modem i Wl-500g Premim V1.
 
Ostatnia edycja:

Ciapek_exploder

New member
Witam,

znów mam kilka problemów (mam nadzieje, że nie wynikających z mojej głupoty) związanych z routerem. Jak wyżej wspomniałem nabyłem sprzęt TP-Link TD-88804T. Podłączam, po kolei wired configuration, wszystko automatic no i test conection. IP jest neta nie ma (dns error). Na razie spoko, może to dlatego, że nieskonfigurowałem tego routera. Wchodze w ps3 na przegladarkę wpisuje 192.168.1.1 i teraz hasło i login. No i właśnie te z neo nie wchodzi (wpisuje, zatwierdzam i nic), to co ja mam tam wpisać? Czy żeby skonfigurować router juz musze być podłączony do neta (pozytywny wyniki conection testu)?

Pozdrawiam
 

Redundantor

New member
Nie wiem jak jest w twoim routerze, ale pamiętaj, że dla Neostrady:

1. VPI - 0 (domyślnie czasami jest 8)
2. VCI - 35
3. PPPOA
4. DNS 194.204.159.1 (Preferowany) i 194.204.152.34 (Alternatywny)
5. Login i hasło jak w Twojej NEO

Co do DNS to pójdzie równiez na domyślnych.
 

Ciapek_exploder

New member
Pfff, mógłbym się zapytać co to jest VPI, VCI i PPPOA, ale wydaje mi się, że nie w tym problem (oczywiście mogę się mylić, to nawet pewne że się myle). Piszesz, że login i hasło tak jak dla Neo, ale jak je wpisuje (chodzi ci o coś w stylu vgH5Id@neostarda.pl tak? ten login?) to nic się nadzieje, tzn pojawia mi się znów puste okienko na login i hasło, a według instrukcji powinno coś ruszyć dalej (przypominam, że jak wpisuje ten login i hasło to net mam cały czas fail, nie wiem czy ma to jakieś znaczenie).

Pozdrawiam
 

Redundantor

New member
Nie o to chodzi, żeby wiedzieć co to jest (ja nie wiem) tylko wpisać poprawne wartości przy konfiguracji.

Po pierwsze - ten Twój wynalazek to wogóle do neostrady jest (modem ADSL)? Jak nie to możesz przestać próbować bo i tak nie zadziała.

Po drugie - ustawienia domyślne możesz sobie w buty włożyć - na żadnym routerze Neo z nimi nie zadziała

Po trzecie - tak to jest ten login

Po czwarte - sprawdź na stronie producenta, może jest instrukcja do neostrady - każda szanująca się firma taką dysponuje

Po czwarte - jak już modem podłączy się do netu, dopiero wtedy ustawiaj wifi, wpisz nazwę sieci i hasło WPA, a PS3 samo ją odnajdzie - wybierzesz tylko automatyczne wyszukiwanie sieci

Po piąte - jak powyższe rady nic Ci nie mówią - zaproś kogoś kto się na tym zna, bo za cholerę nie wiesz o co w tym chodzi :)
 
Do góry