internet tv czy może smart tv

wojciecha

New member
Witam przede wszystkim posiadaczy tv z moimi wymaganiami.
Mam zamiar kupić jakiś nowy tv z zakresu 32-42 cale. Niestety opisy a już tym bardziej porównywarki na stronach producentów tv dają dużo do życzenia :( Dlatego z wielką prośbą się zwracam o wytypowanie telewizora z matrycą typową LCD lub "LED", choć może być i plazma byleby nie żarł więcej niż 150W
1. z wbudowaną nieograniczoną przeglądarką stron www tj z zainstalowanymi pluginami flasha i javy najlepiej z możliwością upgrade.
2. przy czym telewizor musi współpracować z modułem nCama, którego mam czyli powinien mieć złącze CI+ i wbudowany tuner DVB-S
3. chciałbym też móc nagrywać czyli, żeby miał funkcję PVR a właściwie najbardziej mi zależy na opcji time Shifting. Czy są jakieś tv zapisujące w "normalnym" formacie dającym się odtworzyć na innych sprzętach znaczy się PC?
4. z WiFi
5. no i może jeszcze 3D
Coś w rodzaju UExxD6500 samsunga, którego nomenklaturą się tu posługiwałem. Może jednak jest lepsze rozwiązanie dla spełnienia takich wymagań. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
 

wojciecha

New member
Widzę, że odzewu nie ma :( Wyslałem podobne zapytanie do producentów tj. Samsung, Sony, Philips, Panasonic, LG, Toshiba, Thomson i Grundig.
Philps - odpada - 1.wogóle nie obsługują flasha 2-3. nie nagrywa programów z tunera DVB-S
Samsung - na razie najbliżej spełnienia warunków od wersji D6500 w górę
 
Ostatnia edycja:

widynek

New member
podczepię się pod pytanie, a konkretniej: zastanawiam się nad TV ze stajni samsunga. czy jeśli chodzi o możliwość oglądania YT, tvnplayer.pl to D6500 to najniższy model zapewniający takie ficzery, czy jest może coś tańszego ?
 

wojciecha

New member
bo ja wiem czy przesadzilem 32D6500 kupisz przecie za 2300, a na tym 3D aż tak mi nie zależy także chyba coś się trafi. Czekam za odpowiedziami od innych firm. No i może jednak coś od Was się dowiem.

widynku wiem tylko, że od 6500 jest "pełna" przeglądarka, ale czy w niższych nie było czasem jakiegoś widdżeta z opcjami to nie mam pojęcia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie widać że posłużyłeś się sloganami Samsunga - i jeśli mają być spełnione potrzeby to do wyboru masz tylko model 32 d6500.
 

wojciecha

New member
A jak to jest z tymi formatami zapisu, są w ogóle jakieś tv, które nagrywają w formacie czytelnym dla PC ?
że tak przycytuję siebie.
Są takowe tv ? A może w drugą stronę tzn są juz jakieś programy, które umożliwiają odczyt plików zapisanych w ich formacie.

kiki a w takim razie cos droższego i nie myślę tu o większym czy śliczniejszym samsungu ;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisałeś na początku 32-42". Więc brałeś pod uwagę inne przekątne.
Podaj proszę jaką masz odległość od ekranu ?
 

wojciecha

New member
nie odbiegaj od tematu. dla mnie kazdy z tych rozmiarów jest odpowiedni. rozszerzylem ten zakres, aby coś mogło się w ogóle załapać. Wiem, że plazmy samsunga też mają podobne opcje ale dopiero od 52 cali a to już byłaby lekka przesada.
 

wojciecha

New member
z LG:
W odpowiedzi na Pana pytania informujemy, że:

1. Telewizory LG mają otwartą przeglądarkę WWW z pluginwem FLASH w ver. 8
2. Tuner DVB-S CI+ mają modele 42LW570S, 42LW650S
3. Opcję nagrywania ma model 42LW5590, ale nie ma tunera satelitarnego.
4. Wszystkie modele z opcją przeglądarki mają WiFi.
5. Możliwość oglądanie materiału 3D mają wszystkie modele z oznaczeniem serii LW.

Reasumują najwięcej Pan kryteriów spełniają modele 42LW570S i 42LW650S ( w przyszłości również te modele powinny mieć odblokowaną opcję nagrywania jest to kwestia licencji)
 

wojciecha

New member
z SONY:
... żaden telewizor w naszej ofercie nie spełnia Pańskich wymagań. Przeglądarki w naszych telewizorach nie obsługują obecnie w pełni aplikacji flashowych i java. Dodatkowo nie posiadają funkcji time shifting.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zamów sobie TV Loewe Indywidual.
Ten telewizor produkowany pod zamówienie będzie zawierał wszystkie opcje które sobie zażyczysz.
 

wojciecha

New member
TOSHIBA:
W aktualnej linii telewizorów nie posiadamy odbiornika z wbudowaną przeglądarką internetową.

Mogę jednak zaproponować Panu model 42YL863 Posiada on: złącze CI+, ma opcję PVR (jednak nagrane materiały można odtwarzać tylko na telewizorze, nie ma komputerze), ma wbudowane WiFi i opcję odtwarzania 3D.
 

wojciecha

New member
zaskoczyła mnie odpowiedź z SAMSUNGA :(
...Przeglądarka zaimplementowana w telewizorze posiada ograniczoną funkcjonalność. Pluginy, czy wtyczki internetowe nie są obsługiwane.


Jak to w takim razie jest z tą przeglądarką na modelach od 6500 w górę? Flashowe strony, ani wtyczki javy nie działają ? Czy na tym forum wszyscy tylko czytają ? Napiszcie jak to wygląda jeżeli jesteście w posiadaniu takowych modeli.
Na ten czas wynika, że tylko LG ma w miarę przeglądarkę.
 
Ostatnia edycja:
Do góry