INTERNET Interkam do ps4

Tvmania

New member
Bez reklam
Dzięki wielkie caparzo a możesz luknac ty ta firmę bo jestem zielony i zobaczyć jak tam jest będę wdzięczny za pomoc piwko bedzie wpisz w Google interkam Sochaczew
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Z tego co czytam mają routery wifi ( to tak jakby nowszy modem z wifi lub inne nazewnictwo ) więc będzie ok, zapytaj tylko czy cie podłączą i za ile, przedział cenowy sobie określ. Nie martw się, net będzie działał i gry online będą śmigać. Weź po uwage cene netu plus abonament roczny za granie w sieci i oblicz co się opłaca.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Roczny abonament playstation plus 200zl + net zależy jaki pakiet i to wszystko.
Czyli co ich mam soe dokładnie spytać od podstaw?
 

Caparzo

New member
Bez reklam
No to co już ustaliliśmy i doczytałem to ile zł za dany pakiet i czym różni się modem z wifi od routera z wifi :) tak czysto technicznie, bo że mają takie coś to jest ok. Nie będziesz musiał nic kupować więcej
 

Dubek

Member
Bez reklam
Jakie mają ceny i czy jest możliwość żeby podłączyli Ci internet z routerem wifi.

Caparzo, podejrzewam że nie mają modemu wifi tylko po prostu dają modem i router w pakiecie i podłączają to razem.
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Jakie mają ceny i czy jest możliwość żeby podłączyli Ci internet z routerem wifi.

Caparzo, podejrzewam że nie mają modemu wifi tylko po prostu dają modem i router w pakiecie i podłączają to razem.

no na tej ich stronie pisze że mają routery wifi. Dlatego jestem ciekaw, bo może ja żyje w błędzie z tym nazewnictwem.
Czekamy na info :)
 

Dubek

Member
Bez reklam
Bez modemu router nie ma racji bytu więc raczej nie żyjemy w błędzie, sam mam modem wifi przecież :D
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Modem i Router do dwie zupełnie różne od siebie rzeczy. Modem to układ odpowiedzialny za modulację sygnału analogowego na cyfrowy i odwrotnie i służy chociażby do komunikacji pomiędzy serwerem a komputerem użytkownika. Router natomiast służy do tworzenia sieci umożliwiających korzystanie z internetu z kilku urządzeń w domu (przewodowo i bezprzewodowo Wi-Fi). Router przesyła dane w specjalnych pakietach do innych urządzeń. Warstwa 3 modelu OSI.
Routery mają już wbudowane modemy np xDSL i ADSL.
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Jeżeli potrzebujesz neta tylko do grania i przeglądania stron to weź 100 i Ci wtsraczy spokojnie. Jeżeli piracisz filmy itd i różnica w cenie jest niewielka to weź szybszą opcję. Dopytaj czy usługodawca daje Ci modem z wifi czy tylko klasyczny pod jednego PC i czy jest za to jakaś opłata.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
100 -200 -400 Mbit/s Gwarantowane !
Łącza światłowodowe w promocyjnej cenie .
Router wifi nawet za 1 zł ! Sprawdź naszą nową ofertę !
>>>>>>>>>>>>>>>

Wszystko jasne. 100Mb/s w zupełności Ci wystarczy. Router pewnie dorzucany za symboliczną złotówkę do umowy na 24m.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Dzięki wielkie Seizo wezmę tak jak mówisz 100jezeli będzie niewielka różnica ceny do 200 wezmę szybszy pakiet. Co do ruteru to może jednak jakiś nowszy model do 800zl żeby mega był szybki i jak piszesz żeby miał już wbudowany modem xdls lub adls. Ja się naprawdę nie znam. Co do grania to wiadomo zero zacięc, zakłóceń, wyrzucen podczas meczów i tez zależy mi na ściąganiu filmów w jakość blu Rey 3d na USB i odtwarzania żeby się szybko pobieraly. Proszę o odpowiedź.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Jeżeli różnica wyniesie 20 zł to pewnie że lepszą opcją będzie 200Mb/s ale nie z uwagi na płynność rozgrywki sieciowej, ale na szybkość transferu pobierania danych z sieci, tym bardziej że pliki FHD3D jednak swoje ważą.

Daruj sobie router za 800 zł.Pisałeś że z routera i tak wyprowadzisz RJtkę do konsoli, więc w tym przypadku sygnał pójdzie po kablu, a nie po WI-FI. Tutaj nie może być mowy o jakiejkolwiek stracie sygnału, jak to ma miejsce w przypadku bezprzewodowej łączności. Tym samym nie odczujesz żadnych lagów, czy opóźnień.

ADSL przeznaczony jest do sieci telefonicznych i operatorów komórkowych, xDSL do sieci lokalnych i kablowych. Zaufaj dostawcy internetu i weź router od niego. Kosztuje Cię to tylko symboliczną złotówkę.
 
Ostatnia edycja:

Tvmania

New member
Bez reklam
Witam panowie właśnie wziolem internet od interkamu 40mbit /s i teraz takie pytanko jaki będzie dobry ruter asusa do 300zl żeby wszystko sprawnie chodziło ps4 bedzie kablem podlaczone z ruterem.
Ruter jaki mam na oku to Asus Rt ac51u czy sprawdzi się czy może jakiś inny model?
Czy 40mbit /s wystarczy mi do grania płynnego bez zacinania się na ps4?
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
już przy 10 mb prędkość jest wystarczająca. Masz kase kup sobie za 300, osobiście uważam że to strata pieniędzy bo na każdym pograsz jak trzeba
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Witam panowie właśnie wziolem internet od interkamu 40mbit /s i teraz takie pytanko jaki będzie dobry ruter asusa do 300zl żeby wszystko sprawnie chodziło ps4 bedzie kablem podlaczone z ruterem.
Ruter jaki mam na oku to Asus Rt ac51u czy sprawdzi się czy może jakiś inny model?
Czy 40mbit /s wystarczy mi do grania płynnego bez zacinania się na ps4?
Przepustowość jest dobra i tutaj nie ma mowy o lagach. W tym przypadku dużo zależy od routera, bo jeżeli to z niego zostanie wyprowadzony kabel do konsoli to każdy lag routera spowoduje laga gry.

Napisz jeszcze czy urządzenia będące w innych pokojach Twojego mieszkania również będą korzystały z sygnału bezprzewodowego i czy posiadasz jakieś urządzenia pracujące w paśmie 5GHz?
RT AC 51U to dobry router, aczkolwiek najsłabszy model ASUSA pracujący w standardzie 802.11ac.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Dzięki panowie za odpowiedź tak ps4 bedzoe podpięte bezpośrednio kablem pod ruter. Jeśli chodzi o inne urządzenia korzystające z sieci WiFi to tylko 2 smartfony, -1 tablet i laptop.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Jakie smartfony, jaki laptop i jaki tablet. Orientujesz się czy mają wbudowaną kartę sieciową działającą paśmie 5GHZ? Jeżeli nie to podaj modele.
 
Do góry