Instrukcja yamaha rxv-663

Freddie

New member
Wątpię, żeby ktoś miał w PDF, bo oficjalny dystrybutor Yamahy na Polskę daje tylko marne kserokopie zamiast pożądnej książeczki.

Jedyna szansa na PDF-a, to że któryś prywatny importer zeskanował te kserówkę i dorzuca kupującym.....
 

marecky_mm

New member
mare37 napisał:
Ma ktos moze instrukcje po polsku do ampli Yamaha 663 ale w pdf? prosze o info
Witam!!!
Wiesz co,proponuje Ci wysłać maila na oficjalną stronę Audioklanu z zapytaniem o udostępnieniem instrukcji.Gdzieś ktoś z tego forum pisał że załatwił z nimi sprawe pozytywnie.
No i rzeczywiście instrukcja u nich to lipne ksero niemniej jednak zawsze czegoś wiecej sie dowiesz wiem bo sam użytkuje Yamahe 663!

Aaaa i mam pytanie,bo nigdzie nie jest napisane a może ja sam nie doczytałem.
Otóż ma połączenie Ps3(hdmi)+ampli Yamaha(hdmi)+Panas PDP.No i jak pośmigam troszkę i dźwiek mam np. na vol35 to jak wyłącze i następnego dnia znów załącze vol pokazuje (--) ,czyli nie zapamiętuje mi głośnośći.Z pozostałymi ustawieniami jest wszystko OK.
Wie ktoś może o co chodzi??
 

bob1969

Member
Bez reklam
No qrfa, jeżeli audioklan daje kserówy to po prostu klientów ma głęboko ale to baardzo głęboko w dupie!
 

Freddie

New member
Powiem więcej - dzwoniłem do nich czemu to marne ksero a nie książeczka, to miły Pan próbował mi udowodnić wyższość ksero nad książeczką (albo przynajmniej równość).

Dołączana orginalna instrukcja (czyli książeczka) jest w 6 językach, ma format mniejszy niż A4, jest klejona i jedyną jej wadą (oprócz braku PL) jest jej grubość. Gdyby tak wydano polską wersję (i o grubości 1/6 tej) to byłaby porządna instrukcja.

Pan z Audioklanu twierdzi jednak, że 2 pliki kiepsko skserownych kartek, zszytych zszywaczem, to jest coś normalnego. Ciekawe zatem czemu ten ampli kosztuje u nich kilkaset złoty drożej niż od prywatnych importerów. Tylko dzięki polskiej gwarancji i kserowanej instrukcji?
 

SławekSS

New member
Bez reklam
marecky_mm napisał:
Aaaa i mam pytanie,bo nigdzie nie jest napisane a może ja sam nie doczytałem.
Otóż ma połączenie Ps3(hdmi)+ampli Yamaha(hdmi)+Panas PDP.No i jak pośmigam troszkę i dźwiek mam np. na vol35 to jak wyłącze i następnego dnia znów załącze vol pokazuje (--) ,czyli nie zapamiętuje mi głośnośći.Z pozostałymi ustawieniami jest wszystko OK.
Wie ktoś może o co chodzi??
ja wiem. Yamaha nie zapamietuje głosnosci. programuje sie głośność jaka ma być po właczeniu urządzenia oraz programuje sie głosność maksymalną.

set menu(pilot)-Manual setup->2Volume menu->init.vol. ----- ( tu masz ustawione OFF a mozesz sobie ustawic dowolna głosność[ja mam -50dB].

Do wyboru masz jeszcze funkcje 'mute' [FULL lub -20dB], 'max vol.' do wyboru zakres od -30dB do +16,5dB z krokiem co 5dB.

Uwaga! 'max vol.' ma priorytet nad 'init.vol.'.
 

filu11

New member
mare37 napisał:
Ma ktos moze instrukcje po polsku do ampli Yamaha 663 ale w pdf? prosze o info

ja po zakupie Y463 przez internet nie miałem istrukcji po polsku co było dziwne i pewnie nie doczekałbym się jej.
problem rozwiązałem w tem sposób że udałem sie do sklepu ze sprzętem i pozyczyłem na godzinkę instrukcję żeby odbic na ksero
 

Q.bak

New member
Mam prośbę, mógłby ktoś zrobić zdjęcia albo zeskanować tę instrukcję?
Kupiłem w/w Yamahe w EuroRTV i nie było tam wcale polskiej instrukcji. Poprosiłem więc żeby mi sprowadzili, nie było z tym żadnego problemu, dziś dostałem plik skserowanych kartek i wszystko było by super.... ale mam strony 1-80. Niech mi ktoś podeśle 81-117 (czyli do końca) to jakoś ładnie to opracuję i wrzucę w postaci pdf'a. ( qbacki(at)gmail.com )
Pozdrawiam, Jakub
 

alba

New member
IMHO tłumaczenie ma błędy i wolę posługiwać się wersją angielską a tę można znaleźć na stronie Yamahy.
Pewnie tłumaczyła to panienka po filologii angielskiej (trochę w tym robiłem i jak ma być tanio to tak to wygląda) dla której np.wyjście monitor to to samo co wyjście wyświetlacza
A odnośnie ksera - naprawdę wiele by ich nie kosztowało zamiast dawać dwa kawałki spięte zszywaczem zbindować to albo złapać choć na brzegu takim plastikiem. Ździrki i tyle.
 
Ostatnia edycja:

SławekSS

New member
Bez reklam
fakt, ze instrukcja skandaliczna, a ksero wyglada jakby to była pięćdziesiąta kopia setnej kopii. Jak opracowali i przetłumaczyli, to mogliby chociaż dawać wydruk tego, było by zdecydowanie lepiej.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
porazka totalna z ta instrukcja od audioklanu, niech sie nie dziwia, ze ludzie wola kupic od prywatnych import., jesli nawet jada po kosztach w przzypadku instrukcji!!!!
 
Do góry