Instalacja tv, net i audio

Murinio_86

Member
Witam Szanownych Forumowiczów

Przychodzę do Was po porady związane ze zrobieniem odpowiedniej instalacji do internetu, telewizji i audio.
Zmieniamy lokum i na nowym chciałbym wszystko dobrze zaplanować i odpowiednio rozprowadzić przewody, gniazda, itp. Dlatego będę miał mnóstwo pytań do Was i będę wdzięczny za wszelką pomoc i pomysły.

Zacznę od rzutu mieszkania żeby był wiadomo jak wygląda mieszkanie i co gdzie będzie.
Jak mam wstawić foto, bo chyba coś mi nie działa, bo nie mogę dodać załącznika.
 

Attachments

  • mieszkanie2.jpg
    mieszkanie2.jpg
    33,2 KB · Wyś: 224
Ostatnia edycja:

Murinio_86

Member
1. W każdym pomieszczeniu chcę mieć kablówkę oraz internet, dostawcą prawdopodobnie będzie multimedia.
2. Do sieci chciałbym podpiąć, każde urządzenie które ma taką możliwość.
3. Czy najlepiej będzie podłączyć jak najwięcej urządzeń kable? (Obecnie WiFi potrafi nie działać w sypialni 3 metry dalej.)
4. Myślę o założeniu centralki gdzieś w przedpokoju, tam będzie kabel z multimedi.
Pytanie jakich urządzeń, gniazd, kabli będę potrzebował.
5. W salonie będzie projektor, ekran elektryczny, prawdopodobnie marantz 7009 silver (jak w końcu uda mi się znaleźć) chciałbym żeby włączając projektor ekran się rozwinął.
6. Czy kable lepiej pochować tylko korytkach w ścianie i podpiąć pod kolumny czy zrobić gniazda głośnikowe na ścianach i podpinać krótkimi kablami kolumnę z gniazdem w ścianie?
 

Murinio_86

Member
Jest ktoś na forum, kto podpowie jak poprawnie rozprowadzić po pokojach tv i internet?
Chciałbym w każdym pokoju net po kablu (gniazdo) oraz tv.
Dostawca multimedia.
Kabel wprowadzony w przedpokoju i teraz co potrzebne żeby rozdzielić sygnał na pokoje?
Muszę tam podłączyć modem multimedi i od niego rozgałęźnik czy jak?
Czy router wifi też umieścić w przedpokoju i od niego kable po jednym na pokój?
Czy do gniazda rj można podpiąć router wifi? W salonie będzie tv, konsola, ampli które chciałbym kablem podpiąć do neta.
 

Lukasss

New member
1. W każdym pomieszczeniu chcę mieć kablówkę oraz internet, dostawcą prawdopodobnie będzie multimedia.
2. Do sieci chciałbym podpiąć, każde urządzenie które ma taką możliwość.
3. Czy najlepiej będzie podłączyć jak najwięcej urządzeń kable? (Obecnie WiFi potrafi nie działać w sypialni 3 metry dalej.)
4. Myślę o założeniu centralki gdzieś w przedpokoju, tam będzie kabel z multimedi.
Pytanie jakich urządzeń, gniazd, kabli będę potrzebował.
5. W salonie będzie projektor, ekran elektryczny, prawdopodobnie marantz 7009 silver (jak w końcu uda mi się znaleźć) chciałbym żeby włączając projektor ekran się rozwinął.
6. Czy kable lepiej pochować tylko korytkach w ścianie i podpiąć pod kolumny czy zrobić gniazda głośnikowe na ścianach i podpinać krótkimi kablami kolumnę z gniazdem w ścianie?

Cześć, widzę, że już trochę po terminie, ale wrzucę coś od siebie;)
ad.1 pytanie czy dostawca ma usługę multiroom itd, wiąże się to z dekoderami itd. co do internetu to zeleży jakie urządzenie stawia dostawca.
ad.2 prawidłowe podejście;) ja mam pociągnięte do każdego pokoju po dwa kable UTP WiFi się nie sprawdzi wg mnie co po kablu to po kablu
ad.3 patrz ad.2;)
ad.4 urządzenie dostawcy plus router i ewentualnie switch jeżeli chodzi o net co do TV to patrz ad.1
ad.5 zależy czy jesteś majsterklepką, da się zrobić;)
ad.6 jeżeli wiesz gdzie będą głośniki to w ścianach i gniazdka
 
Do góry