Instalacja SAT + TV

yaneq

New member
Bez reklam
Witam.

Nie bardzo mam gdzie ten temat podpiąć więc wrzucam go tutaj.
Planuję zakup N, a że mam zamiar posiadać Polsat muszę dokupić antenę DVB.
Problem tkwi w tym, że nie chcę ciągnąć kolejnego kabla. Mam zamiar robić to na jednym kablu od anteny satelitarnej.

Czy ktoś już robił taką instalację?
Trzeba zastosować sumator sygnałów na dachu, a w domu dać rozdzielacz z wyjściami TV i SAT.
Pytanie czy to się sprawdza i nie osłabia sygnału?

Jeżeli posiadacie taką instalację podzielcie się uwagami, napiszcie jaki macie sumator itp.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
To się sprawdza i absolutnie nie osłabia żadnego sygnału. Poszukaj zwrotnicy SAT na dach do anten > potem wszystko jednym kablem do domu > potem w gniazdku w ścianie sygnał będziesz miał rozdzielone na SAT, TV i radio.
Wszystkie części i schematy instalacji najlepiej kup w Dipol.com.pl - sam u nich zawsze biorę bo i jakość najlepsza i ceny dobre i można liczyć na rzetelna pomoc.
 

yaneq

New member
Bez reklam
Dzięki, schematy świetnie pokazane.

Kabel nie idzie po ścianie więc ewentualnie wtyczka będzie leżała, ale to najmniejszy problem.
Pytanie co z zasilaniem? Zasilanie z konwertera uciągnie antenę dvb?
 
Ostatnia edycja:

Vaderus

New member
Bez reklam
Dzięki, schematy świetnie pokazane.

Kabel nie idzie po ścianie więc ewentualnie wtyczka będzie leżała, ale to najmniejszy problem.
Pytanie co z zasilaniem? Zasilanie z konwertera uciągnie antenę dvb?

Tak i nie - musisz sprawdzić konkretny typ zwrotnicy i gniazda sat/tv aby przepuszczaly zasilanie oddzielnie do anteny dvb i oddzielnie do konwertera sat oraz aby się to napięcie nie wracalo do tunerow.
 
Do góry